Besplatni savet za shiptare....

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.037
Razmislimo pre nego što krivo odlučimo jer će kad-tad moći pasti krv:

- Srbi i Kosovari imaju svoje matične države
- Većina Srba iz RSK je rođeno na tom teritoriju i pre 95-e nikada nisu bili u matičnoj državi
- Većina Kosovara je rođena na Kosovu i pre 99-e nikada nisu bili u matičnoj državi
- Međutim, Srbi ne mogu imati svoju državu RSK, a Kosovari mogu imati svoju državu...

Prema tome, predlažem svim belosvetskim 'pametnjakovićima' da obavjeste Kosovare da će Kosovo i Metohija najkasnije do 2010-e biti pripojeno matici Srbiji, a oni neka misle šta će i kako, da ne bi bilo kasnije nismo znali.....
 
fosilvaso:
Razmislimo pre nego što krivo odlučimo jer će kad-tad moći pasti krv:

- Srbi i Kosovari imaju svoje matične države
- Većina Srba iz RSK je rođeno na tom teritoriju i pre 95-e nikada nisu bili u matičnoj državi
- Većina Kosovara je rođena na Kosovu i pre 99-e nikada nisu bili u matičnoj državi
- Međutim, Srbi ne mogu imati svoju državu RSK, a Kosovari mogu imati svoju državu...

Prema tome, predlažem svim belosvetskim 'pametnjakovićima' da obavjeste Kosovare da će Kosovo i Metohija najkasnije do 2010-e biti pripojeno matici Srbiji, a oni neka misle šta će i kako, da ne bi bilo kasnije nismo znali.....

Па, не знам... Самарџић (саветник прредседника Владе РС) рекао је да би РЕШАВАЊЕ КОНАЧНОГ СТАТУСА КОСОВА МОГЛО ДА ПОТРАЈЕ И 50 ГОДИНА...хм....
 
Mislim da je politicka realnost nesto drugacija,ide se za tim da Kosovo bude nezavisna republika,sto mislim da ce se i desiti!Treba realno procenjivati situaciju bez strasti i emocija!Kako covece da nateras 95% stanovnistva te "pokrajine" da ostane u sastavu Srbije kada oni to nece?Mozes samo golom silom i terorom,a danas ne mozes ni to zbog medjunarodnog faktora!Pa kljucni politicki faktor u Srbiji nema pojma sta prica,Sta znaci "vise od autonomije manje od nezavisnosti"?Tako nesto pravnopoliticka teorija ne poznaje,a bome ni praksa u svetu!Kakve su to nebuloze?Moze da bude ili autonomija ili republika,a verovatno ce biti republika!
 
zox:
Mislim da je politicka realnost nesto drugacija,ide se za tim da Kosovo bude nezavisna republika,sto mislim da ce se i desiti!Treba realno procenjivati situaciju bez strasti i emocija!Kako covece da nateras 95% stanovnistva te "pokrajine" da ostane u sastavu Srbije kada oni to nece?Mozes samo golom silom i terorom,a danas ne mozes ni to zbog medjunarodnog faktora!Pa kljucni politicki faktor u Srbiji nema pojma sta prica,Sta znaci "vise od autonomije manje od nezavisnosti"?Tako nesto pravnopoliticka teorija ne poznaje,a bome ni praksa u svetu!Kakve su to nebuloze?Moze da bude ili autonomija ili republika,a verovatno ce biti republika!

e, kad ti, komunista, pricas da nesto ne moze silom i terorom...onda izgleda stvaaarno ne moze... :roll: :lol:

a i 95% stanovnistva nece da placa porez, pa sta sad?
poredjenje jeste glupo, ali slicna je situacija...

za mene "manje od nezavisnosti-vise od autonomije" znaci SVE Albansko na Kosovu...birokratija, policija, stampa...sve...a srpska zastava stoji...znaci de facto njihovo, de iure nase...meni to sasvim odgovara...
al' njima ni to ne odgovara...ne znam sta ce biti...postajem sve veci pesimista po tom pitanju...treba da se zestoko uvucemo u bulju Evropi, da bi Kosovo bilo nase...
 
fosilvaso:
Razmislimo pre nego što krivo odlučimo jer će kad-tad moći pasti krv:

- Srbi i Kosovari imaju svoje matične države
- Većina Srba iz RSK je rođeno na tom teritoriju i pre 95-e nikada nisu bili u matičnoj državi
- Većina Kosovara je rođena na Kosovu i pre 99-e nikada nisu bili u matičnoj državi
- Međutim, Srbi ne mogu imati svoju državu RSK, a Kosovari mogu imati svoju državu...

Prema tome, predlažem svim belosvetskim 'pametnjakovićima' da obavjeste Kosovare da će Kosovo i Metohija najkasnije do 2010-e biti pripojeno matici Srbiji, a oni neka misle šta će i kako, da ne bi bilo kasnije nismo znali.....
Ahahah !!! :lol: :lol: :lol:
E to se zove shizophrenia...
 
"Преко нам је потребно ДА РАТОВИ И ОРУЖАНИ СУКОБИ КОЈЕ СМО МИ ИЗАЗВАЛИ НЕ ДОНЕСУ НИКАКВЕ ТЕРИТОРИЈАЛНЕ КОРИСТИ. Економски рат је база наше превласти, економски ратови осигуравају нам власт, према томе сав рат био би пренесен на економско поље. Тада ће народи схватити да супремација на овом тлу зависи од наше сарадње. Ово стање бациће наше противнике на милост и немилост наше интернационалне агенције. Наша интернационална права разбиће СВА ПРАВА НАРОДА..."

(Протоколи, 5. седница)
 
zox:
Mislim da je politicka realnost nesto drugacija,ide se za tim da Kosovo bude nezavisna republika,sto mislim da ce se i desiti!Treba realno procenjivati situaciju bez strasti i emocija!Kako covece da nateras 95% stanovnistva te "pokrajine" da ostane u sastavu Srbije kada oni to nece?Mozes samo golom silom i terorom,a danas ne mozes ni to zbog medjunarodnog faktora!Pa kljucni politicki faktor u Srbiji nema pojma sta prica,Sta znaci "vise od autonomije manje od nezavisnosti"?Tako nesto pravnopoliticka teorija ne poznaje,a bome ni praksa u svetu!Kakve su to nebuloze?Moze da bude ili autonomija ili republika,a verovatno ce biti republika!

45-e isto tako mnogi nisu hteli biti u sastavu tiletove FNRJ i opet su proživeli 45 godina u tom čumezu!!?? Za to barem postoje provereni recepti.....

Btw: Zaboravio sam dodati:
- Srbi u RH/RSK ne mogu biti konstitutivni
- Kosovari na KiM-u mogu biti i konstitutivni i odlučivati hoće li ovako ili onako....pa ni njihov ljubimac JeBoTito im nije toliko nudio.....
 
fosilvaso:
Razmislimo pre nego što krivo odlučimo jer će kad-tad moći pasti krv:

- Srbi i Kosovari imaju svoje matične države
- Većina Srba iz RSK je rođeno na tom teritoriju i pre 95-e nikada nisu bili u matičnoj državi
- Većina Kosovara je rođena na Kosovu i pre 99-e nikada nisu bili u matičnoj državi
- Međutim, Srbi ne mogu imati svoju državu RSK, a Kosovari mogu imati svoju državu...

Prema tome, predlažem svim belosvetskim 'pametnjakovićima' da obavjeste Kosovare da će Kosovo i Metohija najkasnije do 2010-e biti pripojeno matici Srbiji, a oni neka misle šta će i kako, da ne bi bilo kasnije nismo znali.....
Chuj 2010 ko te bre to slagao, ono je vech srpsko samo se neko zaje.va :)
 
ШЕКЉЗЕН БУТИЋИ ФАЈ, НАЈПОЗНАТИЈИ ШИПТАРСКИ ЦРНИ МАГ, ПРЕУЗЕО ЈЕ ОДГОВОРНОСТ ЗА "НАПАД НА БОГОЉУБА кАРИЋА И САНДУ РАШКОВИЋ-ИВИЋ"..

- Мојим психотронским оружјем оштетио сам здравље српских политичара који су пре три дана дошли на Косово. То више нећу да дозволим ни једном Србину. Сваки њихов политичар који се усуди да дође на нашу земљу биће драстично кажњен - рекао је Фај косовским медијима (???).

Он тврди да има парапсихолошке моћи којима може да емитује негативну енергију опаснију од сваког познатог оружја.

Да подсетим - Карић се вратио изненада са Космета са извесним срчаним проблемима... а Санда Рашковић је колабирала и данас је пуштена са ВМА...

Емитована и фотка овог човека који личи на удувану крезубу бабу... заиста невероватно како су ЧУДНИ ПУТЕВИ У ЈЕВРОПУ ???
 
bash si pozitivan....alal vera na ubedjenosti....ja sam skeptik....tj nisam ....ja sam siguran da tje do 2010 kosovo biti u albaniji....mozhda i novi pazar i taj dal je kosmet sha li je....ma i vranje i leskovac....sve ima da ode....ako ako....tako i treba kad smo stoka....
 
Međutim, dok nam ne vrate Kosovo u sastav Srbije, imamo vremena razmisliti kako da onda ne zapadnemo u još veće probleme. Naime, ovako stanje ima i prednosti:
Ne moramo izdvajati za nerazvijene i kupovati socijalni mir preko penzija, plata, socijalne pomoći, dečjih doplataka, školovanje i na albanskom jeziku i bla, bla.....
 
zox:
Mislim da je politicka realnost nesto drugacija,ide se za tim da Kosovo bude nezavisna republika,sto mislim da ce se i desiti!Treba realno procenjivati situaciju bez strasti i emocija!Kako covece da nateras 95% stanovnistva te "pokrajine" da ostane u sastavu Srbije kada oni to nece?Mozes samo golom silom i terorom,a danas ne mozes ni to zbog medjunarodnog faktora!Pa kljucni politicki faktor u Srbiji nema pojma sta prica,Sta znaci "vise od autonomije manje od nezavisnosti"?Tako nesto pravnopoliticka teorija ne poznaje,a bome ni praksa u svetu!Kakve su to nebuloze?Moze da bude ili autonomija ili republika,a verovatno ce biti republika!
I sta sad? Pa u Texsasu je velika vecina meksikanaca, pa se bas pitam sta bi federalana vlada SAD uradila na meksicki zahtev da se pripoje matici?? Ako neko ima pravo na to to su meksikanci u Texasu, jer su Texas ameri dobili na kvarnjaka, a za Lujzijanu i Aljasku su posteno platili.

E, vidis upotrebili bi sva sredstva pravne drzave koja propisuje ustav. Njima se moze, a nam pak ne, pa moram mudroscu da stetu ucinimo sto manjom, pre svega ne podrzavajuci ludake, koji voze pijani brod zvani skupstina Srbije.
 

Back
Top