Kad smo bili mali, malecki, onda je sve bilo lepo...

guitarrr_babe

Domaćin
Poruka
4.383
... i sta ste slusali? Dobro, Branko Kockica, Kolibri i to, to su nam mame&tate valjda svima pustale! Nego, sta ste od muzike za odrasle slusali?


Evo, ja cu prva - prvo secanje kad sam imala oko 6 godina, mozda 7 - imala sam neke kasete Mocarta, i njih sam (ne foliram se) vrtela do besvesti. I bila sam dete sunda i slusala ono sto je bilo po TV-u (Madonna, recimo, i uvek sam se pitala sto se onako krevelji, secam se neke dve Latino ciganke i neka pesma, skoro sam je negde cula i vristala sam od srece "un solo bambino, no quenta" itd.) I znala sam sve pesme Hari Mata Harija, ali ako slusam kasetu. A to je sve bilo zbog pesme "Kad dodje oktobar" jer sam rodjena u oktobru. UH, napisah!
 
Ja sam imao drugaciju proslost.
Roditelji me nisu terali da slusam te pesmice za maludecu nego su me pustili da slusam sta hocu. A posto imam stariu sestru, i to puno, onda sam slusao sta i ona a ovako sam voleo sam da slusam Garavi Sokak. I posle kad sma malo odrastao, 6-7 razred, onda sma krenuo da slusam ono sto sam ja hteo, a ne moja sestra i tad sam krenuo sa rokom da bih ubrzo presao na punk i metal. A jos secam se d akad sam bio mali da sam stalno voleo da gledam Clash i "Should I Sty Or Should I Go"
Bilo je to lepo vreme bilo me je bas briga za sve. . .
 
Obicno ljudi pocnu od bore i tako tih domacih bendova. Jedini domaci bend koji sam ja slusao kao mali (4-7) Bjelo dugme :!: .............. no svako pocne od necega. A pred toga stare tjalrtove ploce tipa Abba (Sgt. papers lounley harts klub beand - ime ploce, jos je se secam a nisam ni znao engleski zdnji put cuo naziv), i neke dedine Jazz ploce. E to je mjuza valjda ga zbog toga volim (mislim na Jazz). Secam se pesme "Doctor kiss kiss". Znaci pustim pesmu vrtim se u krug i tripujem (e moram da nadjem tu plocu). :D
 
guitarrr_babe:
... i sta ste slusali? Dobro, Branko Kockica, Kolibri i to, to su nam mame&tate valjda svima pustale! Nego, sta ste od muzike za odrasle slusali?


Evo, ja cu prva - prvo secanje kad sam imala oko 6 godina, mozda 7 - imala sam neke kasete Mocarta, i njih sam (ne foliram se) vrtela do besvesti. I bila sam dete sunda i slusala ono sto je bilo po TV-u (Madonna, recimo, i uvek sam se pitala sto se onako krevelji, secam se neke dve Latino ciganke i neka pesma, skoro sam je negde cula i vristala sam od srece "un solo bambino, no quenta" itd.) I znala sam sve pesme Hari Mata Harija, ali ako slusam kasetu. A to je sve bilo zbog pesme "Kad dodje oktobar" jer sam rodjena u oktobru. UH, napisah!
Ej, pa srecan ti rodjendan, ako nisam zakasnila...
Koliko godina si napunila?
 
Da, zaista sjajno pitanje... Iskreno kad god su me to pitali mislio sam da nisam slusao nista!?! Muziku kao da nisam poznavao- oko mene se nalazila samo sabanerija ili neka fensi muzika u cemu se uopste nisam nalazio... I tako bi ja pricao da se ponekad ne zamislim dobro. I onda shvatim, kad pokusam da se setim kad sam prvi put cuo koju pesmu, da ja muziku slusam od uvek. Poceo sam sa Corbom i pre svega Bjelim dugmetom( sve zahvaljujuci ujaku koji je stanovao kod nas), a to su i bili nezaboravni Rokeri s Moravu ako znate sta je to...
Inace moje aktivno slusanje muzike je pocelo posle izlaska Terminatora 2( 6. ili 7. osnovne) kad sam spoznao Gunse i AC-DC.
 
kad sam bio mali, u kuci sam od muzike imao samo klasiku.. sve poznatije opere na plocama, najvaznija dela klasike, itd.. od tad je proslo 20 godina, sa 6 god sam otkrio bitlse, malo kasnije rej carlsa. sa 7 su me upisali u muzicku skolu. onda je usledio pubertet i neka muzika u kojoj i dan danas manje-vise plivam. totalno sam zavistan od muzike. dnevno provedem jedno 4 sata (najmaje) slusajuci muziku, tako da sam cuo boga oca... uvek, sta god slusao, vratim se na klasiku jer jedino je ona dovoljno slojevita i duboka da me drzi duze vreme i da mi ne bude dosadna posle 50 slusanja. :)

u stvari, sad sam se setio... imao sam i kasetu dragana lakovica i plocu hora kolibri. al to je bilo bas davno. :)
 
Courtney:
Corbu :lol: Ne,ozbiljno,moju su je obozavali,pa eto :lol: ali,na zalost,to je bilo i jedino od rocka sto sam slusala,tako da mi je trebalo 10-ak godina da se "vratim korenima i otkrijem gde pripadam" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ovo je bio lepsi deo. E,sad,imala sam jednu komsinicu koja je slusala iskljucivo one najgore narodnjake,tako da su meni u to vreme omiljenia pevaci bili: Dragana Mirkovic i Pavaroti! :lol:
 
Courtney:
Courtney:
Corbu :lol: Ne,ozbiljno,moju su je obozavali,pa eto :lol: ali,na zalost,to je bilo i jedino od rocka sto sam slusala,tako da mi je trebalo 10-ak godina da se "vratim korenima i otkrijem gde pripadam" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ovo je bio lepsi deo. E,sad,imala sam jednu komsinicu koja je slusala iskljucivo one najgore narodnjake,tako da su meni u to vreme omiljenia pevaci bili: Dragana Mirkovic i Pavaroti! :lol:

:shock:
mladost = ludost :lol:
 
I ja sam poceo kao Baby, samo sto sam umesto Mocarta slusao Cajkovskog, a onda sam od sestre dobio na poklon kasetu "Poslednje igre leptira" i ostao u tim vodama do 7. razreda kada sam otkrio "Deep purple" i "Led Zeppelin". Posle toga je sve islo po redu do metala i panka. Narodnjake sam poceo da podnosim tek kada sam se vratio iz Beograda u Kraljevo i poceo da radim ( radi mira na poslu moram da slusam narodnjake bar pola sata dnevno ).
P.S. Baby srecan ti rodjendan! :D
 
kao mala volela sam da ceprkam po tatinim plocama.. (((: inace, on je stalno pustao klasiku, koju sam slusala/slusam svakodnevno (8
medjutim, imao je i ploce "iz mladosti"... :p
pa sam ja tako obozavala dve-tri koje sam neprestano pustala i to bi bilo sve od muzike sto sam ja mogla da cujem... elem, te ploce su YU Zlato od Yu Grupe (naravno, sa pesmom Crni Leptir koju sam znala da vrtim po 20ak puta u krug... sa sve svojom ludom igrom i skakanjem), zatim Poslednja Igra Leptira (((: koju sam mnogo volela, a bio mi je i zanimljiv omot ploce... (: ... Grudi Moje Balkanske, na Tasu... (8 eh... Peta ((((: i imala sam i dve ploce hitova Bitlsa gde sam u pocetku volela samo one vesele pesmice tipa Yellow Submarine (: :p
a onda nisam mogla da prestanem da slusam Yesterday, a naravno... na kraju sam bila opcinjena Let It Be i obozavala sam da ponavaljam to 'let it be' po 13 puta zajedno sa njim u pesmi... (8
ja se bas raspisah sada, kao da imam neku burnu muzicku istoriju, a jako je daleko od toga... roll
 

Back
Top