Nestala particija

rodjeni

Početnik
Poruka
8
Molio bih da mi neko pomogne ako zna kako da rijesim slijedeci problem:

Imam jedan HDD sa dvije particije. Snimio sam sliku diska C na kojem mi je XP na particiju D. Rachunar mi se nesto poceo cudno ponasati i krenuo sam da vratim stanje na prvobitno pomocu "R-drive image" pomocu kojega sam i snimio image diska. Napravio sam startni CD kao sto je i trazio od mene i kada sam pokusao da snimim sliku na C on je rekao da je datoteka ostecena i usput mi je nestala i particija D i naravno windowsi. Probao sam da je vratim partition magicom koji dodje na startnom CD windowsa ali on daje informaciju da su podaci tu, ali ne prepoznaje particiju, tj. on daje informaciju o zauzetiosti prostora, ali nema particije. Imam strasno vazne podatke i diplomski rad na toj particiji i veoma mi je vazno da dodjem do tih podataka. Zna li neko kako da ozivim tu particiju, a da ne izgubim podatke.

HVALA VELIKA
 
rodjeni:
Molio bih da mi neko pomogne ako zna kako da rijesim slijedeci problem:

Imam jedan HDD sa dvije particije. Snimio sam sliku diska C na kojem mi je XP na particiju D. Rachunar mi se nesto poceo cudno ponasati i krenuo sam da vratim stanje na prvobitno pomocu "R-drive image" pomocu kojega sam i snimio image diska. Napravio sam startni CD kao sto je i trazio od mene i kada sam pokusao da snimim sliku na C on je rekao da je datoteka ostecena i usput mi je nestala i particija D i naravno windowsi. Probao sam da je vratim partition magicom koji dodje na startnom CD windowsa ali on daje informaciju da su podaci tu, ali ne prepoznaje particiju, tj. on daje informaciju o zauzetiosti prostora, ali nema particije. Imam strasno vazne podatke i diplomski rad na toj particiji i veoma mi je vazno da dodjem do tih podataka. Zna li neko kako da ozivim tu particiju, a da ne izgubim podatke.

HVALA VELIKA

Probaj sa Partition Magic 8. Iz njega kreiras 2 diskete sa kojih podignes okruzenje (graficko, imas i mis) pa vidi da li on prepoznaje. Imas tu neka skeniranja, mozda ti on sredi. Ja mislim da ti se sje*ao MBR. U njemu je tabela particija. Ako ti je to otislo, mislim da to moze da se resi sa ovim programom http://www.partition-recovery.com
Program nije free, a posto ce mi ovde obrisati poruku ako ti napisem gde da nadjes crack, ti se javi na sundjer_bob@eunet.yu
 
Nisi mi bas jasan,na kojoj particiji su ti podaci,kojima treba da pristupis?
Koliko imas primarnih particija u stvari ? Dvije?
Rece da si radio Ghost particije C: u D:? ,zar ne,jeli ti D primarna particija?
Koja ti je Aktivna od njih dvije-Jesi ih kontrolisao kakav im je status(Disk Menagment)?
Obasni malo ovo,mozda i ne moras radit Recover particije,
U krajnjem slucaju postoji program za Oporavak podataka,u slucaju da nijesi formatirao particiju na kojoj su ti podaci,naravno uspjeh oporavka svih podataka nije zagarantovan.
 
Male su mu sanse ,pa cak i da ima napravljene 2x Floop Disk Rescue Disk.Cak nijesam uspio nista da uradim sa ostecenom particijom,jer su opcije za rad sa tom particijom uvijek bile neaktivne.
Ne znam da li sam dovoljno jasan?
Ja nijesam nikad uspio da sa njim vratim pobrisane podatke,a ako je tebi uspjelo bilo bi dobro kad bi nam ukratko napisao kako si to uspio, da povratis ostecene podatke.
 
Eh ovako ljudi. Velika vam hvala na trudu. Ja sam uspio rjesiti svoj problem, a sad cu vam reci i kako ako nekom ubuduce zatreba.

Sve sam zivo probao. Probao sam i programe:
Partition Table Doctor 3.0
BootMaster 3.0 ciji sam serijski broj trazio jedno 3 sata i nisam nasao
MBRWORK
Jedno 10 razlicitih startnih CD-ova i nista nije pomagalo.

Sve sam se vise vracao DOS-ovskim korjenima, a onda sam po ko zna koji put pobrisao particiju C i resetovao racunar i boot napravio sa windows XP CD-a, ali u windows 98 verziji. Zatim sam formatirao disk FAT32 sistemom i nije se pojavio famozni natpis "Invalid partition table". Bio je to dobar znak.windowse xp nisam mogao instalirati na taj file sistem, ali jesam win98. Instalirao sam win98 i zatim opet napravio boot sistema sa win XP CD-a, ali sada sam krenuo u win xp osnovnu konzolu i prebacio se u recovery konzolu odakle sam formatirao C particiju NTFS sistemom, klasicno dosovski format c:. Nakon toga sam resetovao comp i pojavilo se ono NTDLR missing i znao sam da je to to. Nakon toga sam boot opet napravio sa CD-a win XP i instalirao windowse, a particija D sa podacima je sacuvana sa kompletnim sadrzajem.

Hvala jos jednom

Eh da probao sam i Partitionmagic 7 i 8
 

Back
Top