Opera 8.5 FREE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da najnovija verzija Opere 8.50 je potpuno besplatna i nema onih banera nakon instalacije... Zasto su se odlucili na ovaj korak ostaje da se vidi, ili je mozda Firefox ubrzao ovakvu odluku...

No sto se tice prevoda za Operu ostaje isti nacin kao i do sada, ne vidim potrebe za nekim vecim eksperimentisanjem...

Poz.
 
Potpuno besplatna, mada i do sada nije predstavljalo problem ni sa banerom..

Sto se mene tice sasvim je cool browser i nema potrebe da neko izmislja neke druge tipa My IE i slicne.... Pored Opere browser koji je veoma gotivan i veoma dobar je i Firefox,,,, Dal vam treba vise???
 
Opera ima par sitnih propusta, ali je za nekoliko svetlosnih godina isped IEa i njegovih klonova. FF je dobar ali mi se licno ne dopada jer sa njime ne mogu da odradim neke stvari ( cisto stvar prakticnosti) Opera samo josh da doda opciju za video chat,poradi josh malo na opciji za glasovne komande tj usavrshi je,sredi par tih sitnih propusta i to bi bilo to..I da nije dzabe, ne bi mi bilo zao da je platim...
 
Heeeee.. toliko sam zavolio ovaj softver pa i da je poveca cijena pokusao bih naci lovu da je platim...

Meni se od mnostva softvera koje sam probao najvise dopala i mogu da vam kazem da mi je prirasla za srce.. Sve ima svoje prednosti i mane, ali eto kod Opere nekako ih najmanje ima, mada se ne zalim ni sa ovim manama...

Svako hvali sto mu drago, pa tako i ja, ne zamjerite mi...

Poz./
 
Ja bih je mogao hvaliti do sutra, cak sam i posvetio jednu celu web stranicu Operi.
No tad je bila aktuelna 7.xx Klikni

Ipak ova vest zasluzuje da preuredim ovu stranu, iako se taj sajt vise ne update-uje.

Sad mi je malo zao sto sam presao na ovu novu, jer se razlikuje od one 7-ice, a navika je chudo :confused:
 
Skinuo sam ovu verziju ali je jos nisam stavio u funkciju/instalirao...

Cekam neku dogradnju moje masine sto znaci i skorasnji format partcije.. Cekam da sve stane na svoje mjesto pa ce i to, a i ova moja masina je zasluzila jedan formar nakon skoro dvije godine..

Pa kad bude islo sve novo nek ide i ovo..
 
Da,zaista dobar browser,tako da mi je posebno drago da je ova verzija free (mada koliko je dobra,nebi puno smetala ni sa banerima).Medjutim,što reče AGENT...,treba još poraditi na njoj,dodati još neke "cake",recimo kao ona meni omiljena na Firefoxu extenzija "zoom image",i još poneka.Ali verujem da će Operin tim vremenom usavršavati i dovesti do perfekcije i ovako već dobar softver.Još kad bi ga podržavali i svi serveri,pa da u nekim posebnim situacijama nemora da se pribegava korišćenju IE-a ili Maxtona (mada mislim da je ovaj drugi takodje dobar čitač).
 
ljubomir47:
treba još poraditi na njoj,dodati još neke "cake",recimo kao ona meni omiljena na Firefoxu extenzija "zoom image",i još poneka.
Opera ima zoomiranje cele strane i to u mnogo nivoa, a cak mozes i da smanjis stranu.
Ne bih sad da nabrajam sta sve opera moze, ali reci mi molim te jednu stvar koju FF moze a Opera ne moze :razz:
A ja cu ti u obrnutom smeru navesti barem 3 na svaku tvoju jednu.


ljubomir47:
Maxtona (mada mislim da je ovaj drugi takodje dobar čitač).

Da zaista solidan browser :)
 
Al' je ovo odjeknulo... Na koji god forum da odem ima tema o besplatnoj operi.... Mada shto se mene tiche bila je free i ranije, isto kao i windows i sve shto imam na kompu.
icon_twisted.gif

Firefox i dalje rula btw.
 
loop:
Opera ima zoomiranje cele strane i to u mnogo nivoa, a cak mozes i da smanjis stranu.

Znam za tu Operinu mogućnost koju,inače,obilato koristim kada je u pitanju text.Medjutim,Firefoxov "zoom image" je takodje moćna stvarčica,jer imaš toliko situacija u kojima ti nije potrebno uvećanje cele strane,dakle i texta i slike zajedno, već samo neke slike,pogotovo kad je malih dimenzija.
Inače,vatreni sam pobornik i korisnik Opere,pa kad navedem da je potrebno i dalje usavršavanje tog softvera,koje je inače očigledno,onda to neradim da bi favorizovao neki drugi browser.A nekrijem da mi je i vatrena lisica dragi čitač.
 
Nisko ili ne videćemo za koji mesec,dva.Otprilike su joj dosta zamerali "dobar i pouzdan browser ALI nije free za razliku od....." E pa sada jeste FREE i jedva čekam još neki članak koji bi poredio Operu sa .....
Namerno izostavljam druge da ne bih bocno nekoga iz suprotnih klanova :-D
Probao sam i ja one besplatne ali sta reećii Opera je Opera


logo1gr.gif
 
UUUUU!!!! Ala lazete!!!:D Jeste da je besplatna,i da divno izgleda,ali ima mnogo gresaka!!! Prvo nemoze da pristupi svakom sajtu,odnosno da otvara svaki sajt...Drugo,problem ima sa fontovima,koje nemoze da prepoznaje,i mnogo toga!!! Meni se svidja,ali kad pomislim da sam bespotrebno reinstalirao komp nekoliko puta,muka me uhvati kad cujem za nju!!! Zapamtite,nema boljeg od Mikrosoftovog IE !!! Samo je bitno podesiti sve kako treba! :idea: :lol:
 
hahahahaha..

Zar je potreban dalji komentar za ovo sto ovaj nas ljubavnik rece... Mislim da nije, bez uvrede a negdje je i izjavio da se radi o OS-u a ne o browseru, pa s toga potrebe za daljim komentarom nema...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top