Da li ste se odrekle...

Larra

Primećen član
Poruka
748
Zanima me da li ste se (u proslosti, ili da li biste se) odrekle nekih svojih ambicija, zelja, planova, zato sto to vasem partneru nije odgovaralo. Tipa - odustala sam od tog i tog posla jer je on mislio/rekao da to nije za mene, nije mi dozvolio, ili batalila sam svoja interesovanja zbog njegovih... bilo sta slicno. Meni se to stvarno ne svidja, kakva je posle tvoja sreca i ispunjenost, ali opet, neki mi kazu da se zbog ljubavi treba zrtvovati. Gde je tu neka zdrava granica?
 
Definitivno sam imala srecu po tom pitanju
nikada nijedan decko nije trazio od mene da se odreknem
izbora svoje profesije, svojih zelja ili sl.
A kada bi trazio, ne verujem da bih se odrekla.
Jer moje zelje i snovi su ja
ako mu se takva ne svidjam
onda
me ni ne voli.
 
Larra:
Zanima me da li ste se (u proslosti, ili da li biste se) odrekle nekih svojih ambicija, zelja, planova, zato sto to vasem partneru nije odgovaralo. Tipa - odustala sam od tog i tog posla jer je on mislio/rekao da to nije za mene, nije mi dozvolio, ili batalila sam svoja interesovanja zbog njegovih... bilo sta slicno. Meni se to stvarno ne svidja, kakva je posle tvoja sreca i ispunjenost, ali opet, neki mi kazu da se zbog ljubavi treba zrtvovati. Gde je tu neka zdrava granica?


Da si pitala prije par godina moj odgovor bi bio da sve treba zrtvovati za ljubav bolje receno vezu....a sada znam da covjek koji te voli nece ni traziti da pravis izbore....da covjek koji te voli hoce da budes sretna a ne zavezana za njega i samo njega.
 
meni je ovo bolesno, kako neko od tebe to moze da TRAZI?????

razumem da neko dodje u situaciju takvu i ne kazem da ja ne bih tako postupila da neko od mene zatrazi ali sada imam distancu jer sam sama.. mislim da to nije normalno al kad zaglibis, kad mislish pic.kom onda ko te pita za normalnost...

e drugo je ako ti zbog nekog spontano ostavis neke aktivnosti to ok...kao sad se vidjas s nekim vishe i nemas vremena za chasove heklanja ok to je prioritet... ok mozda je to greska, mozda je to slabost, ali nije ti niko zabranio..
al neko da ti ne da...mada mogu da se zamislim da ga slusham.
:(al kako normalno reagujete, kao, pa ok..ej.tj ne skacete, meni je ovo zabrinjav
ok ima takvih ljudi, i ja sam posesivna - ponekad i mogu da rauzmem..ali bre to nije normalno. sta kao, ako budesh ishla na aerobik polomicu ti noge ili cu ti namestiti tri ortaka da te kreshu ili nema sexa pet dana ili ostavicu te.....bljak :I
 
Moze samo savet da se da,i nista vise.
Ne razumem kako ja uopste mogu da imam pravo da odlucujem nesto u njeno ime,ali uvek volim da to podelimo,da cuje sta ja mislim.Ali traziti da odustane od necega,a pri tom je kapacitet i voli to,ja onda nemam prava ista da branim,samo da budem ponosan.
 
Dont_Break_The_Oath:
Moze samo savet da se da,i nista vise.
Ne razumem kako ja uopste mogu da imam pravo da odlucujem nesto u njeno ime,ali uvek volim da to podelimo,da cuje sta ja mislim.Ali traziti da odustane od necega,a pri tom je kapacitet i voli to,ja onda nemam prava ista da branim,samo da budem ponosan.
e ovaj čovek je rekao sve.
bravo!
 
Larra:
Zanima me da li ste se (u proslosti, ili da li biste se) odrekle nekih svojih ambicija, zelja, planova, zato sto to vasem partneru nije odgovaralo. Tipa - odustala sam od tog i tog posla jer je on mislio/rekao da to nije za mene, nije mi dozvolio, ili batalila sam svoja interesovanja zbog njegovih... bilo sta slicno. Meni se to stvarno ne svidja, kakva je posle tvoja sreca i ispunjenost, ali opet, neki mi kazu da se zbog ljubavi treba zrtvovati. Gde je tu neka zdrava granica?

u proslosti-da

ali veruj ne bi ti se svidjalo ni ono sto dolazi posle toga !!!!

pitanja da li je sve to bilo vredno izgubljene ljubavi...koja te muce nocima,mesecima,godinama.

ljubav je zayebana stvar.
 
Srecom nikad ni jedan decko nije trazio tako nesto od mene. Svakako, vjerujem u kompromis--vjerovatno cu se jednom morati odreci nekih svojih hirova zarad ljubavi i porodice. Pa to je sasvim normalno, ako je obostrano i u granicama naravno! ;)
 
Није ТРАЖИО од мене, али сам зарад НАС била спремна да напустим град у којем сам желела да останем заувек и да одем да живим у некој бедној паланци... Срећом, живот нас је одвео убрзо на сасвим треће место...
Никада не бих пристала на уцене и условљавања, али обострана одрицања зарад везе су сасвим нормална ствар...
 
E meni je svaki put bilo k'o na Krstenju...
Ona stane onako, ispred mene, kao neki pop i pocne da mantra:
"Aaaaaa-trla-brla-bi-i-ne-bi-samo-tako-ako-oces..." Pa onda tiho - "Reci - Odricem se!"
Ja - "Odricem se!"
Ona - "Proglasavam te svojim deckom! Dodji sutra na ispovest i uzdrzavaj se gresnih misli..."
 
pa, nikada nije niko mogao da utiče na mene u tom smislu.
nisu se usuđivali, jer sam uvek bila samostalna.
e, bio je jedan, ali on mi je syebao životnu koncepciju,pa i posao,odluke i sve.
( ne, nisam ga volela ludo, čovek me je ugnjetavao...)
moj muž ume, nemam pojma kako da me okrene, da sama kažem ono što on želi...
misl'm mađija mi nešto :p
ali nemam neke posledice...mislim da se sve skockalo.
 
Da,muževi znaju mađije,to je garant.Ja ne dozvoljam da mi diriguju ni momci ni roditelji,ali ponekad drugi bolje vide posljedice neke moje odluke nego ja sama,pa ako me
nagovore "na finu" znam i da poslušam.Lijepa riječ i gvozdena vrata otvara,sinko-to mi baba rekla.
 
Odlicna tema! ;)
Ja sam za obostrano odricanje, nikako za ugnjetavanje! Posto pretpostavljam da se radi o ozbiljnijim vezama kada se ovo javlja (u neobaveznim bi bilo besmisleno), cemu odricanje ako ce to neku od strana unesreciti? Ipak, treba strasno dobro izvagati odluke a to ljudi ponekad zaborave, pa se cesto desava da jure samo svoje ambicije a na drugu polovinu ni ne misle. To mi je bezveze.
Nisam imala problema ove vrste (da mi momak nesto ne da), ali sam zabrljala kada sam jednom prilikom dobila ponudu za neki poslic i odmah ga prihvatila, a mesec dana pre toga govorila da nema sanse da to uradim (a moja odluka je uticala i na mog momka)...:???: E, to je bila velika pouka! Zato treba polako donositi neke odluke i ukljuciti oboje u njih, a pritom se ne odricati svojih ambicija!
 
Larra:
Zanima me da li ste se (u proslosti, ili da li biste se) odrekle nekih svojih ambicija, zelja, planova, zato sto to vasem partneru nije odgovaralo. Tipa - odustala sam od tog i tog posla jer je on mislio/rekao da to nije za mene, nije mi dozvolio, ili batalila sam svoja interesovanja zbog njegovih... bilo sta slicno. Meni se to stvarno ne svidja, kakva je posle tvoja sreca i ispunjenost, ali opet, neki mi kazu da se zbog ljubavi treba zrtvovati. Gde je tu neka zdrava granica?

Zbog ljubavi se treba zrtvovati ali iskljucivo zbog sopstvenih odluka a ne zbog odluka koje donosi neko drugi umesto nas. To mi vec nekako nije ljubav.
Niko mi do sada nije trazio da se odreknem svojih zelja, planova, ambicija, ali sam u jednom periodu zivota to sama uradila jer sam JA mislila da je tako najbolje. Kad je na kraju puklo, nikada sebi nisam prebacivala tu zrtvu. I da se sutra ponovi sve isto, uradila bih isto. Jer onda ne bih bila gde sam sada. Zato uvek mislim da sve sto se u zivotu desi ima svoje zasto. I iz svega loseg sto ti se desi kasnije se izrodi nesto dobro.
 
Meni moj ne brani nista, i uvek mi pruzi podrsku, rayume moje potrebe i zelje. Jednoj mojoj prijateljici koja je zavrsila skolu za stjuardese, i bas trebala da se zaposli kad je upoznala njega, on Crnogorac ( uovom slucaju) je odgovorio rekavsi da taj posao rade samo *****, i sta ti je to konobaraica u avionu. :shock:
Sve zavisi na kakvog tipa naletis, i kakav si ti tip, koliko mozes da izdrzis njegovo tlacenje i da li uopste mozes. Mojoj drugarici ovo njegovo razmisljanje uopste ne smeta, cak se i ljuti na majku kad je ova pokusavala da joj malo otvori oci.
 
Larra:
Zanima me da li ste se (u proslosti, ili da li biste se) odrekle nekih svojih ambicija, zelja, planova, zato sto to vasem partneru nije odgovaralo. Tipa - odustala sam od tog i tog posla jer je on mislio/rekao da to nije za mene, nije mi dozvolio, ili batalila sam svoja interesovanja zbog njegovih... bilo sta slicno. Meni se to stvarno ne svidja, kakva je posle tvoja sreca i ispunjenost, ali opet, neki mi kazu da se zbog ljubavi treba zrtvovati. Gde je tu neka zdrava granica?
Ne bih ni bila sa takvim... :?
Zaista, ali najiskrenije, najzeim se i na samu pomisao da sa jednom takvom osobom, budem u vezi...
 
Mени се десила обрнута ствар: он се због нас нечег одрекао...али много година касније ми је то невиђено набијао на нос...иако ја нисам инсистирала на томе, то је била заједничка и дуго промишљана одлука!
Значи, и кад се одрекнемо нечега, не чинимо то само због оног другог него и због себе. Ружно је после то пребацивати некоме у смислу:''Ја се одрекао, а ти то не цениш!''
 
Hellen:
Mени се десила обрнута ствар: он се због нас нечег одрекао...али много година касније ми је то невиђено набијао на нос...иако ја нисам инсистирала на томе, то је била заједничка и дуго промишљана одлука!
Значи, и кад се одрекнемо нечега, не чинимо то само због оног другог него и због себе. Ружно је после то пребацивати некоме у смислу:''Ја се одрекао, а ти то не цениш!''

Pricaj mi o tome :roll: .
 
ne, ali ja bih se odrekla NJEGA - 101%
.
Savet je jedno a to upravljanje "nećeš to raditi, nego ovo" nikako ne vodi ničemu dobrom!

dovoljno se žrtvujem zobg ljubavi što sam manje na netu i družim se sa svim tim ljudima koji me ne interesuju...pa to je sd dozirana tvrdoglavost, di ćeš veće odricanje od ovako samotne mačke :P
e, a gledala sam i "Poslednji samuraj" zbog dragog :twisted:
i one stupiddne emislije na Discovery kad katapultiraju ljude..
 
E, to je pozrtvovanje za primer...:lol:

Nego, moj omiljeni citat Skota Peka, glasi:

Prava ljubav ne samo što poštuje individualnost drugog, nego je u stvari neguje, čak i po cenu razdvajanja i gubitka. Konačan cilj zivota je duhovno sazrevanje ličnosti, usamljeni put do vrhunaca koje jedino sami mozemo savladati. Brak i društvo postoje da bi hranili takva individualna putovanja, ali kao što je to slučaj sa svim pravim ljubavima, 'zrtve' koje podnosimo zbog sazrevanja drugih rezultiraju jednakim ili većim sazrevanjem nas samih.
 

Back
Top