Kupovina karticama preko net-a

Ne preporucujem, mada su rigoroznije kontrole sada, pa se moze reci da je malo sigurnije,ali u svakom slucaju ne preporucujem!
Cuo sam da postoji fora nabavljanja "virtuelne VISA kartice" kod nekih banaka stranih, kao poseban broj koji nema veze sa pravim racunom, i koristi se bas za te svrhe , kupovine preko net-a, prebacis onoliko para koliko kosta to sto kupujes i to kao radi!
Ali ipak, ne preporucujem!
Pozdrav!
 
Stvarno zavisi od sajta preko kojeg zelis da izvrsis bilo kakvu transakciju. Postje malo jace kompanije koje placaju milione ne bi li te stitili: sta ja znam recimo Amazon.com, travelocity. sve banke i tako te glavonje. HTTPS protocol obavezno mora da radi svoje.
Jeste rizicno nije da nije, postoje mnoga anja koja moga petljati po tvom kompjuteru a da nisi ni svestan, ako mozes da izbegnes izbegni, mislim nemoj iz hira i lejnosti, ali ako moras...moj glas je za ako si pazljiv.
 
Cvrc sve jedno koja ti je banka izdala karticu samo..
ne izdaju bas sve banke kartice kojima ces moci da platis nesto u inostranstvu (gore pomenuta SG ti za klasik visu trazi koliko ono bese hilja evrica :?: )
Ja licno koristim "virtuon visu", i koliko znam nju kod nas izdaje samo Reiffeisen banka. Otvoris posvecen racun stavis depozit od 20 evra, i posle uplacujes samo onoliko koliko ti treba da bi nesto pazario. jedina mana (ili mozda bas prednost) sto mozes da koristis samo sajtove koji imaju online vezu sa visa sistemom (nesto slicno electron kartici i pos terminalima) sa druge strane posto postoje malo jace firme koje takvu uslugu nude malima onda se postavlja pitanje zasto bi koristio nesto drugo. Inace ovo funkcionise (a ne kao sto je neko rekao kao funkcionise) i ako sam mogao da narucim ponesto cak i iz Turske ne bih rekao da je izbor sajtova i lokacija gde radi bas nesto ogranicen. Sa druge strane kako najveci deo vremena na racunu nemas nista (sem depozita od 20 Evra koji stalno mora da bude na racunu i ne moze da se trosi) niko i ne moze da te opljacka, prema tome definitivna preporuka.
 

Back
Top