Fudbalski kviz

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.464
Ajde mogli bi malo da se igramo i da testiramo malo svoje fudbalsko znanje i informisanost , samo molim vas bez Gugla jer koja je onda poenta uopste.
Eto nek svaki tacan odgovor donosi po 3 boda i svaki delimicno tacan po bod , pa da vidimo.

I ajd nek svako postavlja po 5 pitanja , pa ajde ja cu da krenem :



1.Koji klub iz Juzne Amerike je proglasen klubom veka u Juznoj Americi od strane internacionalne federacije za fudbalsku istoriju i statistiku ( IFFHS )

2. Protiv koje reprezrentacije je Rus Oleg Salenko postigao cak 5 golova na Svetskom prvenstvu u SAD-u 1994 ?

3. Koja jedina juznoamericka (CONMEBOL) reprezrentacija se dosad nikada nije kvalifikovala za Mondijal ?

4. Koji od navedenih brazilskih gradova nikada nije imao nacionalnog prvaka Brazila : Porto Alegre, Recife, Salvador, Fortaleza ili Kuritiba ?

5. Koje 2 ekipe su najvise puta osvajale Copa Libertadores tj. titulu kontinentalnog prvaka u Juznoj Americi ?



I za kraj jos jedan apel i molba MOLIM VAS BEZ GUGLA vec samo iz vugla ; )
 
1. Пењарол
2. Против Камеруна
3. Венецуела
4. Ово је већ тешко, лупићу: Салвадор
5. Индепендијенте и Бока Јуниорс

Није Гугл, части ми.
 
Dragon-Reborn :

Nije lose 4 od 5 : )


Johnny taraba 9 :

Malo tesko pitanje , da nije mozda Paolo Maldini ?

Lekizan :

Nisi se bas proslavio sa odgovorima 2 od 5 si pogodio.


Inace tacni odgovori su :

1: Penjarol

2. Kamerun

3. Venecuela

4, Fortaleza ( najvisi domet klubova iz tog grada je kada je jednom istoimeni klub bio vice-sampion)

5. Independiente i Boka Juniors





Evo novih 5 pitanja , pa nadam se da ce malo vise ljudi da se zainteresuje da odgovara na njih :


1. Koji juznoamericki klub je nazvan po jednoj reci koja protice ovuda ?

2. Koji igrac je poznat i po nadimku "Maradona sa Karpata" ?

3. Ako u jednoj zemlji jedan lokalni derbi igraju "Delfini" protiv "Ajkula" , o kojoj zemlji je rec ?

4. Na proslom Copa America 2011 gde je trijumfovao Urugvaj , koje 2 reprezrentacije su zauzele trece i cetvrto mesto ?

5. Koje 2 zemlje drze rekord po broju najvise odigranih medjusobnih susreta u istoriji ?
 
Ево и ја да поставим једно питање:
Који велики фудбалски клуб је основан истог дана када је потонуо Титаник?
 
A gde je tesko brate, to je bilo lagano pitanje za zagrevanje al ispostavilo se da nisam ni ja znao tacan odgovor. Mislio sam da je Maldini :) Tacan odgovor je: Francisko Gento - 6 komada.

Tvoja pitanja su teza, slabo ja znam juznoamericki fudbal a ti bas to potenciras.


Iskreno pretpostavio sam i ja da je neki igrac Reala iz 60-ih s obzirom da su se oni tad bas naosvajali titula , ali slabo znam igrace iz tog perioda.
Pa moja pitanja su uglavnom srednje tezine uz poneko teze , nego znas evropski fudbal svi prate ovde i svima je uglavnom sve poznato , pa ne vidim svrhu postavljati pitanja koja verovatno svi znaju , onako juznoamericki fudbal (ili recimo africki, azijski) su ipak malo veca nepoznanica i veci izazov ; )



Lekizan :

Pitanje je veoma interesantno , iskreno ne znam odgovor , da nije mozda Juventus ?





Nego ajmo, sta se ceka sa odgovorima , ponovicu pitanja :

Evo novih 5 pitanja , pa nadam se da ce malo vise ljudi da se zainteresuje da odgovara na njih :


1. Koji juznoamericki klub je nazvan po jednoj reci koja protice ovuda ?

2. Koji igrac je poznat i po nadimku "Maradona sa Karpata" ?

3. Ako u jednoj zemlji jedan lokalni derbi igraju "Delfini" protiv "Ajkula" , o kojoj zemlji je rec ?

4. Na proslom Copa America 2011 gde je trijumfovao Urugvaj , koje 2 reprezrentacije su zauzele trece i cetvrto mesto ?

5. Koje 2 zemlje drze rekord po broju najvise odigranih medjusobnih susreta u istoriji ?


Samo da napomenem Lekizan je imao 2 tacna odgovora (ako ce to nekom pomoci malo)
 
1. Najmladji debitant u istoriji reprezentacije Srbije?
2. Koji nas trener je trenirao Zidana?
3. Ko je prvi igrac koji je nosio broj 1 na svetskom prvenstvu a da nije golman?
4. Secate li se golmana koji je nosio broj 10?
 

Back
Top