Potpuna pocetnica - Help!

Snezana67

Primećen član
Poruka
504
Cao svima,
kupila sam nedavno racunar sa rezacem - DVD-R/RW LG 16x , i sa TV+FM karticom, posto nameravam da uradim dve stvari:
1. Da prebacim svoje VHS filmove na DVD
2. Da muziku sa radija nasnimim na CD-ove, po mogucnosti u MP3 formatu.

Od programcica imam Nero Burning ROM, Nero Express, Audiograbber... i ko zna sta jos. Probala sam da snimim muziku sa radija (preko Quik TV) ali ju je yapamtio u wave formatu i to ne mogu nikako da kompresujem u MP3 da bih prebacila na CD.

Ima li neko strpljenja da mi korak po korak objasni sta da radim i za pitanje 1. i za pitanje 2.

Hvala svima!
 
Da bi prebacila sa VHS na CD/DVD, treba ti kabal kojim ces povezati i video i komp, i TV karta koju vidim imas.
A za muziku, pogledaj u konfig-u kartice (nisi napomenula koja je upitanju), trebalo bi postojati opcija za stimanje mp3, wav itd.
 
Hvala vam svima, a evo sta sam ja uspela:

Nasla sam opciju da direktno snima MP3 format sa FM-a, ostaje samo da ga posle prebacim na CD - to znam (nadam se).
Sto se tice videa i TV-a, povezala sam ih kablovima, medjutim, imam samo ton, nikako da pronadjem i sliku. Verujem da je "problem" u tome da sam negde nesto pogresno povezala.

Inace, sto se tice audiograbbera, on mi nikako ne dozvoljava da otvorim ni wav ni MP3 format, stalno prijavljuje da usnimljena muzika na hardu nije 16 bita, stereo, 44.1 KHz PCM wave file, ili da "is not supported wav file".
 
ovako ti mogu reci,kartica ti dozvoljava da snimas al ti biras u koji ce format biti muzika ,,uzmi program sound forge u njemu ces sve uraditi sa lakocom,cim otvoris rekorder za snimanje odma ces videti kako klipovi rade,tvoje je samo da pritisnes crvenu tackicu ,nakon snimanja melodije zaustavis snimanje,sam program te pita dali zelis da sacuvas,ti kazes da,,onda ti se otvara kartica gde pronadjes u koji format zelis da stvis tu melodiju,jabi ti preporucio audi format a posle izvrsi grebovanje u mp3,malo izgleda komplikovano al neje,,srecno
 
Prvo nisi napisala koju tv karticu si kupila i koji program si dobila(program koji ide uz karticu)U tom programu(zavisno koji imas)postoji konfigurator.Dabi dobila sliku sa video rekordera potrebno je da podesis konfigurator na AV t.j. na audio video.Tada ces dobiti i sliku nadamse.A za konvertovanje muzike iz formata u format zasada ja smatram Easy CD DA Extractor kao najbolji program.Mozes ga skinuti sa neta ali je 30 dana besplatan.U medju vremenu treba da nadjes kljuc za njega.
 
Imam sad 2 nova problema:

1. Uspela sam da snimam u MP3 formatu na hard. Ali kad preko NEra to hocu da nasnimim na CD, stane samo 15-tak pesama. U cemu je fora? Da li postoje neki posebni diskovi na koje bih mogla da narezem vise sati muzike (mora da postoje, jer svi kupljeni MP3 koje imam su mnogo duzi od 80 min koliko meni dozvoljava da snimim)

2. Uspela sam da povezem video i komp, sve cita, imam i sliku i ton. Sad, postoji opcija snimanja na hard, posto gledam preko Quick TV-a. Pitanje je: koji format da odaberem ya snimanje na hard da bih to posle mogla da snimim na DVD?

A performanse rezaca su: HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B
 
Ok, shvatila sam to i sad je uredu.

Ali i dalje ne znam kako da postupim sa VHS zapisom. Kako da ga snimim na HD? Kao AVI, MPEG ? I koju opciju onda da odaberem u NERO-u: Video CD, SUper Video CD, ili Mini DVD?

Zna li neko da mi odgovori na ovo?
 
Pa dabi to snimila na hard disku moras imati dosta slobodne memorije na hardu.Moras da imas i dosta brzu masinu.Prebacivanje iz jednog formata u drugi recimo od VHS na DVD potrebno ti je dosta vremena.Zato odmeh prebacuj iz VHS-DVD.A ako zelis da to ostane u kompijuteru na duze vreme onda u DVx.Jer zauzima manje memorije.
Znaci sve zavisi od duzine VHS materijala i slobodnog mesta na HarDisku,i vremena koje imas.
 
cvetko_a:
Pa dabi to snimila na hard disku moras imati dosta slobodne memorije na hardu.Moras da imas i dosta brzu masinu.Prebacivanje iz jednog formata u drugi recimo od VHS na DVD potrebno ti je dosta vremena.Zato odmeh prebacuj iz VHS-DVD.A ako zelis da to ostane u kompijuteru na duze vreme onda u DVx.Jer zauzima manje memorije.
Znaci sve zavisi od duzine VHS materijala i slobodnog mesta na HarDisku,i vremena koje imas.

U capture nemam opciju da snimim na HD kao DVD ili DVX format. Ponudjeni su AVi, MPEG (1-4)...
Imam dosta slobodne memorije na HD te to nije problem. Zanima me kako da sad nasnimljen AVI kompresujem da bih ga narezala na DVD pomocu NERA. Da li ce mi pinnacle dati tu mogucnost (nemam ga, ali bih ga nabavila)?
 
izrada dvd od mpeg2 fajla.
postupak 1.
potrebni programi-pvastrumento,dvd lab, subtitl work shop, time adjuster.
otvorite pva i udjite u options pa u split-treba da stoji do not split.
mpeg2 fajl ubacite u pva strumento kroz opciju input stream, zatim pritisnite demux.
izlazni fajl ce se nalaziti tamo gde ga usmerite a cinice ga 2 fajla mpv i mpa.
zatim ta 2 fajla uvdite u dvd lab kroz opciju import koju ce te dobiti pritiskom na desni taster
na mishu u polju gde pise video&audio.
kada ste uveli fajlove u program drzite pritisnut levi taster misa na fajlu mpv i uvedite ga u kolonu
movie 1, zatim na isti nacin uvedite mpa u kolonu audio 1.
sada treba uvesti titl.
pritiskom na opciju sub 1 pa onda import(nadjite titl tamo gde ste ga spremili).
kada je titl uveden podesite slova na 24-30 po zelji.
u opciji margins podesavate polozaj titla na ekranu.levo desno gore dole.
pritisnite offset 1 put.
a na kraju generate subtitle stream.
kada se operacija zavrsi otvorice vam se opet dvd lab pro,
udjite u connection-first play i title button bice spojeni strelicama koje vode u movie 1.
zatim udjite u movie1 tako da on bude prvi prozor,zatim kliknite na movie- to
vam je opcija koja se nalazi izmedju projekt i menu,tu kliknite na auto chapters.
zatim kliknite na project udjite u projekt properties i podesite parametra na pal ili ntsc
u zavisnosti da li je vas film u pal ili ntsc formatu(program ce vas sam upozoriti ako ste pogresili.
na kraju stisnite compile dvd.
Pripremanje titla
Uvedite titl u sub titls workshop i pritisnite save as.
nadjite format subwiewer 2 kliknite 2 puta na njega i stisnite save.
zatim taj titl uvedite u time adjuster na sinhronizaciju pritisnite desni klik pa
synhronize zatim,obelezite jedan red texta koji ce te prepoznati tokom sinhronizacije,
stisnite opciju or use avi player, stisnite znak foldera da bi ste uvali video fajl
koji zelite sinhronizovati,kada je to odradjeno stisnite play.
kada cujete obelezeni text pritisnite taster line below is playing now. Zatim to isto ponovite
sa drugim delom titla.
taj sinhronizovan titl vratite u subtitlworkshop udjite u opciju tools,informations and errors,fix all errors i opet save as subwiewer2 .
ovakav dvd nema ac3 zbog toga sto se koristi pva strumento, ukoliko se koristi win avi
dobija ac3 sa 2 kanala a u koliko se koristi pinacles studio dobija se 5.1 ac3.
za izvlacenje ac3 zvuka iz avi fajla koristi se ac3 header.
izrada menyja ide kroz dvd lab amaterska a pro kroz premier pa se kao m2v uvodi u dvd lab.
za sve nejasnoce postavite post................................
 
kako da namestim u najnovijem virtual dubu opcije tako da mi izlazni fajl bude u divx formatu i da fajl od 5 minuta bude velicine do 60MB.znaci zamislite da ne znam nista o ovome i objasnite mi od pocetka.ako je neki drugi program bolji,opisite mi isto za njega.pozdrav i hvala unapred.
 

Back
Top