Problem sa XP

Mozilla

Početnik
Poruka
15
Imam dva cudna pitanja.

1. Ponekad kada zelim da ugasim kompjuter Log-off me prosto ne konstatuje. Kao da ga nisam ni pipnuo. Tada mi jedino ostaje resenje da iscupam kabal za napajanje. Imali ste slican trip?
2. Kada listam fotke iz Windows Picture Viewera, i kada pokusam da rotiram fotku u levo ili u desno program se srusi. Imali ste mozda ovakav slucaj?
 
Ja takodje imam problem sa kompjuterom, prvo sam mislila da je zbog Windows-a, ali sam ga reinstalirala pre dva-tri dana i nista...
Odjednom se ukoci i nece moram ada ga restartujem iznova i iznova...
Ili se odjednom ugasi. Da li neko mozda zna u cemu je problem?
 
_provincijalka_:
Ja takodje imam problem sa kompjuterom, prvo sam mislila da je zbog Windows-a, ali sam ga reinstalirala pre dva-tri dana i nista...
Odjednom se ukoci i nece moram ada ga restartujem iznova i iznova...
Ili se odjednom ugasi. Da li neko mozda zna u cemu je problem?

Verovatno je hardverski problem u pitanju, probaj da ocistis kuler i graficku od prasine, ali nemoj da ti delovi racunara budu na tepihu ili plsticnoj povrsini zbog statickog elekrticiteta.
 
Кулиража:
Kakve veze ima prasina sa gasenjem racunara?

Slican problem sam resio sa novim drajverima za plocu, pa ti predlazem da odatle krenes.

Prasina moze dovesti do toga da se procesor pregreva zbog loseg protoka vazduha, naravno postoje plocice koje predupredjuju crkavanje procesora zbog pregrevanja iskljucivanjem. Na to sam mislio. ;)
 
nikodim:
Prasina moze dovesti do toga da se procesor pregreva zbog loseg protoka vazduha, naravno postoje plocice koje predupredjuju crkavanje procesora zbog pregrevanja iskljucivanjem. Na to sam mislio. ;)
Da to postoji, ali ovde nije problem u tome, zato sam te i pitao.
Mora da joj je temperatura u sobi -50 kad racunar nece da se ugasi.
 
Ja mislim da su u pitanju drajveri ili za plocu ili za graficku ili modem ili sta vec imas u compi.Preinstaliraj windows ali drajvere za plocu zaobidji,ili instaliraj samo one koje windows sam ne prepopzna.A za ostale ces videti ako windows izbaci neko prozorce u kome pise da drajveri nisu testirani za tvoj OS.onda bi trebalo da razmislis o drugim drajeverima.
 
Mozilla:
Imam dva cudna pitanja.

1. Ponekad kada zelim da ugasim kompjuter Log-off me prosto ne konstatuje. Kao da ga nisam ni pipnuo. Tada mi jedino ostaje resenje da iscupam kabal za napajanje. Imali ste slican trip?

Ovo moze i ovako da se sredi. Probaj da napravis shortcut za gasenje racunara. Desni klik, New -> Shortcut, pa u onom 'type location' kucas C:\System32\shutdown.exe

Onda tu imas razne opcije. Ako hoces da se odmah gasi otvoris properties od shortcut-a i u target pored C:\System32\shutdown.exe dodas:

-s -f -t 00

ili

-l za logoff

-r za restart

Jel sada radi?
 

Back
Top