Jaguar Cars

Company:
Sta mislite vi o JAGUAR automobilima? Kakvi su? Da li su kvaletitni? :D

Meni se najvise vidja model XJ (oko 50000 e)


Da li bi neko od vas kupio ovakav automobil?
Ako misliš na poslednje serije ( od trenutka kada su pod šapom Forda), onda kupuješ samo ime na haubi, na platformi Forda, sa motorom, menjačem i transmisijom iste firme, znači potpuni BLJAK okićen slavnim imenom. Pravi Jaguari su sa motorima serije XK (linijski šestaci) ili poslednje generacije V- 12. To su bila vozila sa harizmom, linija , oprema, mehanika, čvrste ruke za volan... Vozio sam ih od MK II (sa raznim motorima), MK X, E - typ sa XK i V- 12 motorom i to je bila radost za dušu i sva čula. Ove poslednje kante ne volim ni da vidim. :twisted:
 
Espanol:
Company:
Sta mislite vi o JAGUAR automobilima? Kakvi su? Da li su kvaletitni? :D

Meni se najvise vidja model XJ (oko 50000 e)


Da li bi neko od vas kupio ovakav automobil?
Ako misliš na poslednje serije ( od trenutka kada su pod šapom Forda), onda kupuješ samo ime na haubi, na platformi Forda, sa motorom, menjačem i transmisijom iste firme, znači potpuni BLJAK okićen slavnim imenom. Pravi Jaguari su sa motorima serije XK (linijski šestaci) ili poslednje generacije V- 12. To su bila vozila sa harizmom, linija , oprema, mehanika, čvrste ruke za volan... Vozio sam ih od MK II (sa raznim motorima), MK X, E - typ sa XK i V- 12 motorom i to je bila radost za dušu i sva čula. Ove poslednje kante ne volim ni da vidim. :twisted:
Nebih imao ništa protiv jednog starijeg Jagura. Ja i onako više volim starije automobile bez elektronike sa čistom mehanikom i dobrom limarijom a ne današnje našminkane kantice što liče na jaje! Video sam par starijih Jaguara u gradu i neznam koji su model ali kratko rečeno: jednostavno, elegantno i moćno! Neznam samo kako je njihovim vlasnicima što se tiče rezervnih delova, ali jedno je sigurno: uživaju u kvalitetnoj i uvek izglednoj mašini koja uvek ima šmeka. Pozdrav!
 
Nekoliko mojih drugara imaju MK II i pravo je uživanje i videti ih i voziti. Savršeni spoj elegancije i sporta + krajnje jednostavna mehanika. Inače, za Jaguare mogu da se nađu svi delovi, čak i za modele iz 30- ih (jedan drugar restauriše SS, čini mi se iz 1932. i uspeo je da nabavi sve što mu je trebalo). To su bila vozila. Baciću jednu fotku MK II pa parite oči. :lol:

jagfrntlft1.jpg
 
Espanol:
Nekoliko mojih drugara imaju MK II i pravo je uživanje i videti ih i voziti. Savršeni spoj elegancije i sporta + krajnje jednostavna mehanika. Inače, za Jaguare mogu da se nađu svi delovi, čak i za modele iz 30- ih (jedan drugar restauriše SS, čini mi se iz 1932. i uspeo je da nabavi sve što mu je trebalo). To su bila vozila. Baciću jednu fotku MK II pa parite oči. :lol:

To sam cekao da kazes.. baci koju fotku i od ostalih modela ako imas (dok ih jos Ford nije preuzeo..)..
Poz svima
 
Koliko god da osudjujemo nove modele nekih marki.ipak pogledajmo realnost.da nije bilo forda jedan brend bi bio izgubljen.Samim tim slavni ime bi bledelo i pretvorilo se u istoriju.A to bi otvorilo samo mogucnost za mercedes i njemu slicnima da i dalje sede na lovorikam za malo kvaliteta i puno novca.
Novi jagur bilo koji model da je u pitanju je ipak automobil koji budi paznju.Pali nozdrve i u krajnjem slucaju ima dizajn koji je ipak engleski.bilo od unutrasnjosti ili iz vana.
 
Bustura:
Koliko god da osudjujemo nove modele nekih marki.ipak pogledajmo realnost.da nije bilo forda jedan brend bi bio izgubljen.Samim tim slavni ime bi bledelo i pretvorilo se u istoriju.A to bi otvorilo samo mogucnost za mercedes i njemu slicnima da i dalje sede na lovorikam za malo kvaliteta i puno novca.
Novi jagur bilo koji model da je u pitanju je ipak automobil koji budi paznju.Pali nozdrve i u krajnjem slucaju ima dizajn koji je ipak engleski.bilo od unutrasnjosti ili iz vana.
Novi Jaguar može da pali nozdrve samo potpuno neupućenim ljubiteljima automobila. On je danas samo Ford, kičerski doteran do povraćanja sa kombinacijama kože, palstike i drveta. Podsećam samo da je Ford bio prvi svetski "folksvagen", jeftini narodni auto koji je na kraju proizvodnje koštao četiri puta manje nego na početku. I to je ostao do današnjih dana, konfekcija. Ako živiš u Nemačkoj znaš koliko su Fordovi na ceni i koliko koštaju polovnjaci posle 2- 3 godine. Povremeni izleti u sport samo su podgrevali sirotinju za dalju kupovinu. Kad su kola krenula nizbrdo setili su se da kupe poznatu marku. Ostajem pri tvrdnji da ovo što se prodaje kao JAGUAR nema veze sa nekad slavnom firmom. Ostala je samo jeftina imitacija dizajna i mehanika Ford. Kad je to Jaguar u istoriji imao V- 8 motor? :cry:
 
Espanol:
Bustura:
Koliko god da osudjujemo nove modele nekih marki.ipak pogledajmo realnost.da nije bilo forda jedan brend bi bio izgubljen.Samim tim slavni ime bi bledelo i pretvorilo se u istoriju.A to bi otvorilo samo mogucnost za mercedes i njemu slicnima da i dalje sede na lovorikam za malo kvaliteta i puno novca.
Novi jagur bilo koji model da je u pitanju je ipak automobil koji budi paznju.Pali nozdrve i u krajnjem slucaju ima dizajn koji je ipak engleski.bilo od unutrasnjosti ili iz vana.
Novi Jaguar može da pali nozdrve samo potpuno neupućenim ljubiteljima automobila. On je danas samo Ford, kičerski doteran do povraćanja sa kombinacijama kože, palstike i drveta. Podsećam samo da je Ford bio prvi svetski "folksvagen", jeftini narodni auto koji je na kraju proizvodnje koštao četiri puta manje nego na početku. I to je ostao do današnjih dana, konfekcija. Ako živiš u Nemačkoj znaš koliko su Fordovi na ceni i koliko koštaju polovnjaci posle 2- 3 godine. Povremeni izleti u sport samo su podgrevali sirotinju za dalju kupovinu. Kad su kola krenula nizbrdo setili su se da kupe poznatu marku. Ostajem pri tvrdnji da ovo što se prodaje kao JAGUAR nema veze sa nekad slavnom firmom. Ostala je samo jeftina imitacija dizajna i mehanika Ford. Kad je to Jaguar u istoriji imao V- 8 motor? :cry:

Espanol provozaj XJ12 iz 1979 i provozaj novi aluminijumski Xj12.Videces da razlika nepostoji samo sto je novi laganiji agilniji i naravno tehnoloski napredniji.Sto se tice slave cklaca mercedesa ili A klasa mercedesa nisu automobili koji stvaraju brend.ali podsticu prodju i nadomescuju gubitke koje kompanije bi imale da prodaju samo luksuzne modele.Ja podrzavam tvoja shvatanja.Ali tehnologija ide napred sa njim i automobilska industrija.Ipak sve ono ranije je bila istorija.Lepa ili ne ipak je samo secanje.A od toga se nezivi.Mozemo tvrditi da su automobili i danas nesigurni.Tacno ali ne u meri u kojoj su i nekada bili.
I jos nesto moram reci pogledajmo jedan fiat koji je u mojim ocima nekada bio riznica lepotana.U sta se on pretvorio.Jedan stilo koji em imena stilski nema nista lepo.I ako mrzim golf iz dna duse moram priznati da je lepsi sa svake strane od stila.Ili nedaj boze novi punto koji je od starta bio skaradan auto ali sada je ubitacno ruzan.To je auto industrija koja ide napred u nekim stvarima nabolje u nekim nagore.
Ali ono sto ja sada tvrdim jaguar u visoj klasi ostaje Jaguar vozio sam ga i osetio sta nosi to ime.
 
Daleko da sam protiv tehnološkog napretka. Ali sam zato protiv sakrivanja iza slavnih imena dizajnom i tehnologijom koja je daleko ispod nivoa slavne firme. U priči koju smo počeli reč je bila o JAGUARU i tu Golf i FIAT nemaju šta da traže. Činjenica je da je Jaguar pod Fordom pao na najniže grane u svojoj istoriji. Još se samo tako zove.
 
begunac:
A sta fali fordu,molicu lepo?Pogledajte samo nove modele...fokus ili novi mondeo....iznenadicete se koliko su to dobri i sigurni modeli...
Ne fali mu ništa kao ni Opelu, VW, Japancima i ostaloj konfekciji za male pare. Ovde govorimo o jednom Jaguaru koji Ford jednostavno ne može da prati ni tehnološki ni dizajnerski. Stalno neke babe + žabe. Kakve veze imaju jedan Fokus i XJ?:roll:
 
imas pravo...nema bas nikakve veze...Samo hocu da kazem da kompletna auto industrija nije vise sto je bila....jer iza svega stoje pare,dakle posao,zaposleni itd..pa tako i jaguar...Znaci dobri i orginalni modeli postoje jos po garazama kao old-tajmeri...
..A sto se forda tice....pre neki dan vidim ford mondeo uderen,tacnije skrcan napred bas skroz....ali samo do stubova,znaci vrata nisu bila ostecena,U komentaru sa prisutnima dobijem objasnjenje da su mu stubovi od sedmostrukog lima,a ispod istrumental table ima sinu na koju su vezani vazdusni jastuci...znaci poprilicno siguran auto,ako se jos doda turbo dizel motor od 130 konja i sve ostalo....pa se usporedi sa nekim drugim modelima......ispade jako dobar auto za male pare....Mislim u redu je...sve je to konfekcija,ali dobra....i za svaki dan,za nekog ko prelazi godisnje +70 000km....(kupio sam mondeo pre mesec dana,i vec nabio 9000km :D )
 
Senta:
Espanol:
Goscica:
Meni se svidja jaguar, bar oni stariji, ove nove nemas gde ni da vidis... :?
Dobrodošla Goščice. Kod ovih novih i nemaš baš šta da vidiš, klepaju ih Ameri. Ali zato stižu još dve fotke onih starijih. E- type i XJ. :wink:

Ne znam za ostale ali nevidim fotke a radoznao sam ne zna se.. poz :D
Stižu! To baš ne ide tako brzo za sada, ali radimo na SLUČAJU! :lol:
 
Senta zadavoljan, za Goscicu ne znam.. Pitanje: Kada je poceo da se proizvodi XJ i koje godine ovaj model pocinje da se proizvodi pod okriljem Forda koji (pretpostavljam) unosi promene u njega? Vidjao sam ovaj model na ulicama NS i Sente samo ne znam da li se radi o "starom" ili "Fordovom" Jaguaru.. Pozdrav
 
Senta:
Senta zadavoljan, za Goscicu ne znam.. Pitanje: Kada je poceo da se proizvodi XJ i koje godine ovaj model pocinje da se proizvodi pod okriljem Forda koji (pretpostavljam) unosi promene u njega? Vidjao sam ovaj model na ulicama NS i Sente samo ne znam da li se radi o "starom" ili "Fordovom" Jaguaru.. Pozdrav
Pravi XJ počeo je da se proizvodi 1975. Sad ti je valjda jasno kako pravi majstori prave automobile kada im linija i mehanika posle 30 godina izgledaju za infarkt. :wink:
 
Espanol:
Fotke postavljene. Da li su Goščica i Senta zadovoljni ovim "macama" pre Forda? Crvena maca (E- Type) je nastala 1961.! :roll:
Ja sam u Bgd video ovu drugu tamnu macu i mnogo mi se sviđa. Espanol, reci nešto više o tom tipu u smislu tehničkih performansi i koliko se on kao polovnjak valja na pijaci.Pozdrav svima! :D
 

Back
Top