Naucno objasnjenje za prorocanstva

Lobachewsky

Početnik
Poruka
16
To za proroke je OK, i sve bi bilo OK da mi se nije desilo to sto mi se desilo. Procitajte pazljivo, istinit dogadjaj, ja do tog trenutka nisam verovao u proroke, za mene je nauka glavna i po meni za sve postoji naucno objasnjenje. DOK MI JE PRORICALA JA SAM SE TRUDIO DA NISTA NE OTKRIJEM O SEBI I NISAM,ALI:

Bio sam kod vracare
Seo sam, ona je bila obucena kao obicna zena jer se ne bavi time, kaze da ima dar ali ga ne koristi
Ta zena ne zna nista o meni, ni kako se zovem (ja sam joj rekao kako se zovem i sta sam u horoskopu)
Izvadila je karte
Rekla mi je da sam povredio prst na levoj nozi dan pred neki put (POGODILA JE, PRST SAM RASKRVARIO DAN PRED PUT ZA BG!, bio sam u cipelama, nisam copao ili davao neke znake bola)
Onda sam je pitao da li cu da budem sa jednom devojkom?
Rekla mi je: Toj devojci ime pocinje na K a prezime na N, (POGODILA JE), ali ti si sa tom devojkom u svadji (POGODILA JE: bila je ljuta nije mi pisala dve nedelje, JA SAM REKAO JESTE I NISTA VISE STO BI JE NAVELO NA NEKE ZAKLJUCKE)
(sad ide deo od koga se jezim)
Kaze ona meni dalje: KAD SMO VEC KOD NJE, ZA DESET SEKUNDI TI STIZE PORUKA OD NJE SA SADRZAJEM DA SE POMIRITE.
(ja je gledam, mislim se, ajde ne lupaj, glupost)
ona kaze meni: ajde bas da vidimo
gledam, cekam, nista se ne desava... prodje 15 sekundi (pogadjate), CAP! Stize mi poruka! OD NJE! HOCE DA SE POMIRI SA MNOM! JA POCINJEM DA DRHTIM! Iz straha ne smem vise da mi pogadja... (napomena: nisam joj dao nikakav znak da bi mi to prorekla, takodje ni mobilni nije dao nikakav znak da poruka stize (onaj zvuk u zvucniku CGZCGZ dolazi mnogo mnogo kasnije posle toga)
Ne verujem u proroke, ali ovo ne mogu da objasnim. AKO IMATE NEKU IDEJU KAZITE! (jos jednom, kod nje sam otiso iz fazona, ne verujuci, a to mi se desilo i navelo na puno pitanja... da li postoji logicko objasnjenje)
 
Nema shanse da je to tako kao sto kazes. Ajde sto kazu, nesto si joj mogao nagovestiti, ali ne i poruku, njen sadrzaj, kao i to da si prst zezno pred put. Ili ti lazes, ili je babu usralo. Za ovo drugo, verovatnoca i sam znas kolika je. Zeleo bih da ti poverujem jer smatram da bi bilo fascinantno imati takve sposobnosti, ali mislim da je to stvarno nemoguce.
 
Pazi, zasto bih ja to pricao? Drugo, tema se zove naucno objasnjenje za prorocanstva tako da me interesuje da li postoji neko objasnjenje za to. Ovo je sve cista istina, i nije babu ukenjalo nego sam se ja ukenjao kad mi je to prorekla. Kako je to uspela, nemam pojma. Razmisljao sam da li sam joj nagovestio necim, ali nema sanse vodio sam racuna jer i ja sam nisam verovao u to do tad i bas sam hteo da proverim...
Ocekivao sa da ce da krene: ti si vredan, ti si osetljiv, ti si dobar covek, kao beba si plakao (a koja beba ne place:-)) ... kad ono CAP! CAP! pogodi konkretno...
 
Lobachewsky:
Pazi, zasto bih ja to pricao? Drugo, tema se zove naucno objasnjenje za prorocanstva tako da me interesuje da li postoji neko objasnjenje za to. Ovo je sve cista istina, i nije babu ukenjalo nego sam se ja ukenjao kad mi je to prorekla. Kako je to uspela, nemam pojma. Razmisljao sam da li sam joj nagovestio necim, ali nema sanse vodio sam racuna jer i ja sam nisam verovao u to do tad i bas sam hteo da proverim...
Ocekivao sa da ce da krene: ti si vredan, ti si osetljiv, ti si dobar covek, kao beba si plakao (a koja beba ne place:-)) ... kad ono CAP! CAP! pogodi konkretno...
a jel ti trazila neke pare?
 
Pa ta zena je
28.gif



Nema drugog objasnjenja. Mozda je dosla iz buducnosti...
 
Rekla mi je: Toj devojci ime pocinje na K a prezime na N, (POGODILA JE), ali ti si sa tom devojkom u svadji (POGODILA JE: bila je ljuta nije mi pisala dve nedelje, JA SAM REKAO

Hajde ovako da probamo...
Kazes da ste ti ta cura u svadji!
Ona zeli da se pomirite,sto ti je posle i rekla preko SMS-a!
Svidja ti se kako sam ja shvatio!
===iz svega toga moglo bi se reci sledece sto svakako ne mora biti istina===
Ona je pre tebe otisla kod te zene i jednostavno je pao dogovor da ispadne kako je vec ispalo! Ona joj je rekla par nebitnih detalja kao sto ti je ta povreda prsta,horoskopski znak,ime.prezime(sto pretpostavljam da ona zna,jer bi sve to izgledalo GLUPO),a ti jos nisi hteo da nesto posebno pitas jer ona to mozda ne bi znala...
No,ipak si je pitao...,ali ti si sa tom namerom i otisao kod nje sto se moze zakljuciti iz celog tvog konteksta situacije!
Ali tu postoji i to zasto i kako si bas kod te zene zavrsio!
Jednostavno je ta tvoja cura rekla nekome da ti je prezentuje kao neku "bakicu iz matriksa" i jos nesto,verovatno joj je dala sve podatke koji su bili vezani za tvoju nameru da odes tamo!


To ti mozda nije naucno objasnjenje,jer je ono zasnovano na cinjenicama i argumentima koji su nepobitno tacni...,a ovo ti je samo jedno jednostavno i cisto rezonovanje!!!
Budi pameten i raspitaj se nekako neupadno kako si ti tamo "upao" i verovatno ces videti da je i ta tvoja cura umesala svoje prstice!
Javi se ako ista znas i ako zelis da ti opet protumacima neku "slozenu" i neobjasnjivu situaciju!
Pozz
 
DkJm:
Rekla mi je: Toj devojci ime pocinje na K a prezime na N, (POGODILA JE), ali ti si sa tom devojkom u svadji (POGODILA JE: bila je ljuta nije mi pisala dve nedelje, JA SAM REKAO

Hajde ovako da probamo...
Kazes da ste ti ta cura u svadji!
Ona zeli da se pomirite,sto ti je posle i rekla preko SMS-a!
Svidja ti se kako sam ja shvatio!
===iz svega toga moglo bi se reci sledece sto svakako ne mora biti istina===
Ona je pre tebe otisla kod te zene i jednostavno je pao dogovor da ispadne kako je vec ispalo! Ona joj je rekla par nebitnih detalja kao sto ti je ta povreda prsta,horoskopski znak,ime.prezime(sto pretpostavljam da ona zna,jer bi sve to izgledalo GLUPO),a ti jos nisi hteo da nesto posebno pitas jer ona to mozda ne bi znala...
No,ipak si je pitao...,ali ti si sa tom namerom i otisao kod nje sto se moze zakljuciti iz celog tvog konteksta situacije!
Ali tu postoji i to zasto i kako si bas kod te zene zavrsio!
Jednostavno je ta tvoja cura rekla nekome da ti je prezentuje kao neku "bakicu iz matriksa" i jos nesto,verovatno joj je dala sve podatke koji su bili vezani za tvoju nameru da odes tamo!


To ti mozda nije naucno objasnjenje,jer je ono zasnovano na cinjenicama i argumentima koji su nepobitno tacni...,a ovo ti je samo jedno jednostavno i cisto rezonovanje!!!
Budi pameten i raspitaj se nekako neupadno kako si ti tamo "upao" i verovatno ces videti da je i ta tvoja cura umesala svoje prstice!
Javi se ako ista znas i ako zelis da ti opet protumacima neku "slozenu" i neobjasnjivu situaciju!
Pozz


:) zanimljivo...
moguce...
mada ja ipak verujem da postoje ljudi kao shto je chovek opiso....
 
Nemam nista protiv ni protiv yebe ni protiv vidovnjaka,vracara,druida,belosvitaca... hmmm,mislim da sam preterao :=) !!!
I ja iskreno verujem u cudne stvari,ali to nije ono verovanje kao sto mozes reci da je Sunce "malo toplije nego Zemlja",da je metal tvrd i ostale DOKAZANE CINJENICE(necu da zalazim ni u jednu empirijsku nauku koje su prepune aksioma,teorema,cinjenicama...)!
Mada ja ni u pravu,objektivnu,stvarnost ne verujem jer je ona drugacija za svakog pojedinca,ali isto tako i slicna za svakoga od nas,ali ipak te stvari sa pogadjanjem buducnosti,proslosti(cega vec) su ne samo malo slicne za nas,vec odudaraju od danasnjih "pravila zivota" i definitivno je cudno sto onda svako od nas ne poseduje neke "moci" da proriche...
Mozda je to samo jos jedna stvarcica koje se ljudska vrsta dosetila da bi zaradila ili bila u centru paznje,ali "proroci" ipak malo odudaraju od takvih jer se sluze onom izrekom "sve sto je tajanstveno to i privlaci".
Poenta je da ni u sta ne treba verovati 100%,jer stvarnost laze!!!
 
DKJM, interesantna je diskusija, ALI STO SE TICE DOGOVORA CURE I VRACARKE NEMA SANSE, jer cura nije znala da cu ja uopste da idem kod te vracarke, a i ta vracarka nema nikakve veze sa mnom... a ni snjom. Garant, ali garant ni ta cura ne zna za nju (ta vracarka nije poznata u komercijalnom svetu). A ni ja nisam nista pricao curi jer nismo razgovarali uopste u tom periodu...
Ja razumem sto mnogi ne veruju u moju pricu, ne bih ni ja, da nisam doziveo, verujte... ali posto sam doziveo SAD ME BODE POPUT TRNA U MOJOJ GLAVI:-) (kad vec pricate o Matrixu, evo citata...)
 
Naravno da je nisam rekao da je to egzaktno tacno,jer je to samo pretpostavka koje nikada nisu tacne dok se ne dokazu!
No,spomenuo si kako tada niste pricali sto meni i jeste razlog da ti smesti da odes tamo,ali ponavljam to ti je samo moja "vizija"!
E,a kako si ti uopste zavrsio kod nje? Ko ti je rekao za nju?
 
Ne verujem u proroke, ali ovo ne mogu da objasnim. AKO IMATE NEKU IDEJU KAZITE! (jos jednom, kod nje sam otiso iz fazona, ne verujuci, a to mi se desilo i navelo na puno pitanja... da li postoji logicko objasnjenje)[/QUOTE]


Zasto trazis logicka objasnjenja, ili verujes ili ne verujes. Ako ti je pomogao odlazak kod doticne osobe, znaci da je O.K. A ako nije, nemoj vise da odlazis.
Mada, koliko primecujem iz tvog teksta, tvoja sumnjicavost u paranormalno je dosta poljuljana. Ne sekiraj se, ako budes hteo zivot ce ti dati dosta odgovora na tvoja pitanja.
 
Da li se nekom od vas desilo da zamisli sliku u glavi ili sanja nesto sto se za par dana , sati, meseci, ... i ostvarilo, i to na isti nacin?

Meni se to desilo kilo puta. Mozda postoje ljudi koji to mogu da kontrolisu.


Ali opet, da li su to sposobnosti, ili ipak puke slucajnosti(sto je malo verovatno).

Imam neke cudne teorije o tome i ne ljutim se sto ce ih neki od vas smatrati smesnima:
Zamislite da postoji jedan svemir u vise , recimo, dimenzija. U svakoj se odvija ista radnja, sa odredjenim vremenskim zakasnjenjem u odnosu na predhodnu. Sad zamislite da se preplicu(dimanzije) i da greskom, s vremena na vreme elektronski impulsi u mozgu bivaju zamenjeni onima iz druge dimenzije, tj. zamislite ili se setite necega sto ce se tek dogoditi. Ako postoje ljudi koji to mogu da kontrolisu, evo resenja.

Puno sam razmisljao o ovoj temi i mislim da, ako se prorocanstvo zapravo dogodilo, ovo jedan od mogucih nacina. Pricajte svoje teorije, jer cemo na kraju mozda iskombinovati resenje.
 
Zaboravih da kazem za ono kad niste o necemu pricali ili mislili tri godine, kad ono vi spomenete ili pomislite na to, a sutra vidite film o tome ili cujete nesto o tome, ili cak vidite osobu koju niste dugo videli, a ni spominjali(do dan pre toga).

Sta mislite o tome, zar to nije neka vrsta nesvesnog prorocanstva?
Mozda dobijemo neku informaciju iz tih, drugih dimenzija i zamenemo je sa onim sto smo trebali da mislimo u tom trenutku("padne nam na pamet").
 

Back
Top