Buve, krpelji i ostala gamad

Ја знам да је сирће добро за неутралисање непријатног мириса код пса, а такође је добро и за чишћење длаке уместо купања. Одокативно направи раствор, нек буде око 1/3 сирћета на чашу воде. Дефинитивно треба да користиш Фронтлајн.
 
Lilium:
Joj ljudi, a zasto prskate zivotinje neostomosanom? To se zaista vise ne radi. Danas postoje preparati koji su mnogo manje stetni za zivotinju, a neostomosan se koristi samo za ciscenje stana od buva. :-?
Pozdrav.

Ne vidim zasto ne bi koristili neostomosan??? Koristi se kao i do sada i ne vidim u cemu je problem. Najbolje je psa naprskati Neostomasanom, kao i mesto gde boravi (boks, kucicu...).
Frontline je jako skup ( od 600-800din. za jednog psa) za razliku od Neostomasana (100-200din.)Stence ne mozete zastiti Frontline-om npr. jer je isuvise jak za njih, vec je tu Neostomosan idealno resenje.
Moji psi su zasticeni Frontlineom i do sada nisam nasla nijednog krpelja na njima. Sto se tice razblazenog sirceta, njima se uglavnom prebrisu stenci da se ne bi "osecali" jer su mali za kupanje.
 
Мени је вет. рекао да је неостомосан опасан за маце и да се уопште користи за прскање куће, тј. места где су се буве запатиле. Е сад .... нисам више паметна.
 
Ne vidim zasto ne bi koristili neostomosan???

Upravo zbog onog sto je Mili rekla u gornjem postu. Neostomosan je zaista stetan. Ne bih sad da dramim previse, sigurno neces ubiti zivotinju ako je naprskas/ okupas neostomosanom, ali je svakako veci rizik od dugorocnih posledica. Veterinari ga zaista ne preporucuju. Zapravo, tacna recenica jednog od veterinara sa kojim sam pricala o neostomosanu (jer sam zelela da ga kupim zato sto je jeftiniji) bila je "Neces prskati psa kojeg volis neostomosanom". Isti savet dobila sam od dermatologa na vet. fakultetu u vezi jedne mace koju sam nasla sa leglom buva na dlaci. Vet je preporucila frontline ili slican preparat za macu, i neostomosan, ali iskljucivo (sto je naglasila) za prskanje prostorija i objasnila kako se koristi (prska se jednom nedeljno tokom 4 nedelje zbog zivotnog ciklusa buve). Preporucila je i da se pola sata ne boravi u naprskanim prostorijama zbog isparenja.

Frontline je daleko manje toksican za organizam od neostomosana, iako su poznata trovanja i time, narocito maca, posto se stalno lizu. U pravu si da je preskup, ali postoje jos neke zamene u vidu praskova, ogrlica i slicno. Zato ne vidim zasto bi smo navlacili bedu na vrat (ovog puta bukvalno) nasim ljubimcima ako ne moramo. Poz.
 
Zaista nisam cula tako nesto. Ne zelim da me pogresno shvatite, ali meni je vise veterinara neostomasan i preporucilo. Iskreno, prskala sam ih prosle godine dok nisam nasla Frontline i nisam primetila nikakve promene. Doduse, Neostomosan je tkd. jedna i od terapija protiv demodikoze i ne razumem kako moze biti stetan??? Ne bih da raspravljamo :) samo iznosimo misljenja, zar ne ;)
 
Lilium:
Upravo zbog onog sto je Mili rekla u gornjem postu. Neostomosan je zaista stetan. Ne bih sad da dramim previse, sigurno neces ubiti zivotinju ako je naprskas/ okupas neostomosanom, ali je svakako veci rizik od dugorocnih posledica. Veterinari ga zaista ne preporucuju. Zapravo, tacna recenica jednog od veterinara sa kojim sam pricala o neostomosanu (jer sam zelela da ga kupim zato sto je jeftiniji) bila je "Neces prskati psa kojeg volis neostomosanom". Isti savet dobila sam od dermatologa na vet. fakultetu u vezi jedne mace koju sam nasla sa leglom buva na dlaci. Vet je preporucila frontline ili slican preparat za macu, i neostomosan, ali iskljucivo (sto je naglasila) za prskanje prostorija i objasnila kako se koristi (prska se jednom nedeljno tokom 4 nedelje zbog zivotnog ciklusa buve). Preporucila je i da se pola sata ne boravi u naprskanim prostorijama zbog isparenja.

Frontline je daleko manje toksican za organizam od neostomosana, iako su poznata trovanja i time, narocito maca, posto se stalno lizu. U pravu si da je preskup, ali postoje jos neke zamene u vidu praskova, ogrlica i slicno. Zato ne vidim zasto bi smo navlacili bedu na vrat (ovog puta bukvalno) nasim ljubimcima ako ne moramo. Poz.
Daa, a znate zašto? Objasnio mi je vet. Zato što je težak za primenu.
Nije fora u tome da isprskaš životinju i ostaviš je tako. Ako u toku 2h posle prskanja životinja liže svoju dlaku, što obično i rade, jel tako, može se otrovati. U tome je stvar.
Meni je vet dao ampulu i rekao da isprskam mačora, i to dobro, temeljno da utrljam u kožu. Ali sam 2, 3 sata nakon prskanja, mačora držala u jastučnici da ne bi slučajno liznuo svoju dlaku i otrovao se. Zbog toga ga veterinari ne preporučuju.

Znači, slobodno koristite ovaj lek, ali strogo oprezno!
 
Bi2 hvala na informaciji. :) Samo se bojim da mnogi vlasnici nece postupiti tako savesno kao Vi. :(

Zaista nisam cula tako nesto. Ne zelim da me pogresno shvatite, ali meni je vise veterinara neostomasan i preporucilo. Iskreno, prskala sam ih prosle godine dok nisam nasla Frontline i nisam primetila nikakve promene. Doduse, Neostomosan je tkd. jedna i od terapija protiv demodikoze i ne razumem kako moze biti stetan??? Ne bih da raspravljamo samo iznosimo misljenja, zar ne

Ma naravno, ne raspravljamo. Zelimo istu stvar - najbolje za ljubimca. Ne znam sta bih rekla, zanimljivo je sto Vi kazete da su vam veterinari preporucivali neosomosan, dok je u mojoj situaciji obrnuto. I sad sta je tu istina, ko ce ga znati. Cini mi se da i oni to mere "prema iskustvu" umesto prema naucnim ispitivanjima odredjenih lekova sto bi bio red.
 
Mili:
Ја знам да је сирће добро за неутралисање непријатног мириса код пса, а такође је добро и за чишћење длаке уместо купања. Одокативно направи раствор, нек буде око 1/3 сирћета на чашу воде. Дефинитивно треба да користиш Фронтлајн.
Hvala na odgovoru! :D

I hvala svima na misljenju...POZZ
 
viva las vegasos:
..prije 4 dana sam stavio frontline na psa(njem.ovcar)..i jos uvijek pronalazim zive buhice na njemu...u pitanju je frontline combo...da li mi netko moze reci da li proces unistavanja jos uvijek traje na psu..ili moram ponoviti..terapiju....
Koliko ja znam, a bilo je toga dosta i na ovoj temi i na "pitajte veterinara", vazno je da pre upotrebe frontlajna uništiš svu gamad sa psa. Onda najbolje deluje.
 
wgmolnar:
Prvo bi trebalo da se sazna okle buve na psu i macki pa potom prskati i kupati ljubimce.
ako ostane samo jedna buva koja snese jaja imacete isti problem.
..pa macak ide okolo kao pravi macak...on je i doneo buhice....danas sam ih jos popraskao s praskom protiv buhica...ceskanje je prestalo ..ali ima jos malih crnih mrvica..to su vjerojatno jajasca od buhica.....evo samo da kazem prije nekoliko dana(mislim 10-tak) sam izvadio krpelja iz psa..spremio sam ga i ..parazit se neda..jos uvijek je ziv..mrda nogicama...primjetio sam da je na suncu aktivniji...da li netko zna mozda koliko ta napast moze tako izdrzati....pozdrav svima iz Osijeka...
 
Juce sam se uzasno iznervirala. Pse sam pre dvadeset dana prvo poprskala neostomosanom(i kucu naravno) pa im stavila frontline i odma potom ogrlcu skalibur.Juce uvece sam uzela detaljnije da ih pregledam posto su poceli da se cesu i ne mogu da verujem da su puni buva. Ostavila sam 50 E za sve te preparate protiv buva i oni ih opet imaju, ne znam sta da radim.
 
Ne znam za pse, ali za buve na maci je najbolja ona crna "Whiskas" ogrlica. Ako se buve razbeže po kući, onda žestoko prskanje sprejom za muve, naročito po tepisima. Treba često usisavati, kesu iz usisivača odmah izbaciti u kontejner, a idealnno rešenje je upotreba paročistača.
Ako ni to ne pomogne - kupiti svakom ukućanu po jednu veliku ogrlicu protiv buva!
Pozdrav, Kaja i mačkogojstvo.
 
Taman posla da stavljas na svakih mesec dana!!! Fronline je jak!!!
Ne moras da me poslusas, ali to ti je rekao verovatno iz razloga da bi svakog meseca njemu davala po 600-700dinara (toliko kosta Frontline za one koji ne znaju, za jednog psa!) ko kupujes kod njega. Evo, ja vec trecu godinu zaredom koristim Frontline na svojim psima i zna se, stavim negde pocetkom maja i mirna sam celog leta. Preko zime nema buva, krpelja, pa i ne koristim nista za zastitu. Ni Astor, ni Alfa nemaju buve, cak im nisam nasla nijenog krpelja od kada su zasticeni Frontline-om, a non stop su u travi, bilo udvoristu, u sumi, u parku....
 
Pa, sta sad da radim? da li je moguce naci veterinara kome je za verovati i koji nije u fazonu da te laze samo da bi navatao sto vise para??? On je rekao da Frontline stiti 2 meseca od buva a 1 mesec od krpelja, i sad posto istice 1 mesec, da mu stavim ponovo!!!
Razumi me, kako sad da se oduprem misljenju veterinara? :( Je*ote, kakva je ovo zemlja??? To bi trebalo da je osoba kojoj ces verovati jer je maltene, zivot tvog ljubimca u njegovim rukama!
E, drugarica iz Bg-a, koja ima Westija, ima fenomenalnog veterinara. Covek ide po kucama, nista extra ne naplacuje, cak je i sterilizaciju sa svim asistentima i opremom, (pokretnom operacionom salom za male zahvate) obavio kod nje u stanu. Dostupan je 24 h dnevno, i znamo nekoliko primera gde je dao tacnu dijagnozu nakon samo saslusanja problema, od ljudi koji su pre toga mesec dana vodali pse na kojekakve analize i snimanja...
Informisacu se jos oko ovoga, sta znam, mozda te i poslusam... On mi je i ovako vec bio sumnjiv jer je kategorican u tome da cak i dve nedelje davanja Obiju Royal Canin Junior Medium nije dobro, vec samo Maxi, znajuci da je on jedini u NS-u koji prodaje Maxi i to na dzakove od 15 kg. A ja nisam bila pri parama, pa cekam sad ovu platu, misleci da mu u medjuvremenu dajem medium, (koji je za pse oko 25 kg kad porastu), a medium-a ima u svim pet-shopovima, na merenje.
 
Posto su se na nasem trzistu pojavili i falsh preparati Frontline, treba obratiti paznju. Ovi Kinezi falifikuju sve :)

frontline_spot_on.jpg


Frontline_Plus_large.jpg
 
Dano, nije moje da se mesam, ali razmisli. Mi imamo tri psa (dva labradora i jednu mesanku), zivimo u kuci sa dvoristem, moji psi su preko leta non stop napolju, cesto ih vodimo u prirodu na plivanje, po parkovima, oni samo uvece spavaju u kuci. Sa druge strane, tvoj pas zivi u stanu, naravno da ga setas po parkovima, ali sansa da uhvati krpelja je mnogo manja nego kod mojih pasa, ako shvatas sta zelim da ti kazem. Jeste da je Frontline efikasan neka tri meseca, ali je to sasvim dovoljno da prodje leto. Mozes ga ponoviti, ali recimo negde u avgustu, ako si ga stavila u maju npr. Mislim da je isuvise jak, ali i skup proizvod da bi ga stavljala svakih mesec dana. Volela bih da se jos neko prikljuci razgovoru sa svojim misljenjem.
 

Back
Top