Buve, krpelji i ostala gamad

Pozdrav svima!

Vec par dana moj pas je u mukama, naime, odjednom mu je opala dlaka na levom butnom delu i to poprilicno!!! Koza je oguljena, e sada ne znam da li zbog bolesti ili zbog toga sto to pas cese(mislim na kozu). Zivim u maloj varosici i imam samo jednog veterinara koji mi je dao preparat "Ektanon" protiv suge. Mazem mu rastvor toga ali ne vidim poboljsanje. Nemam veterinarsku ordinaciju u okolini u kojoj bi mogli da psu urade analizu.

Sta bi Vi uradili na mom mestu? Evo okacicu slike pa ako mozete da mi kazete da li Vam ovo lici na sugu???

Pogledajte prilog 339722

Pogledajte prilog 339723

Pogledajte prilog 339726

Javice se Mimi pa ce ti tacno reci sta da kupis. Osnovni je sastojak ivomec, Ivermectin, kod nas ga ima ( ali momentalno imena ne mogu da se setim)
kao ampula koje namazes psu po istom sistemu kao i one protiv krpelja ( frontline). Ako je shuga ili bilo kakvi paraziti u tom pravcu, proci ce.
 
Javice se Mimi pa ce ti tacno reci sta da kupis. Osnovni je sastojak ivomec, Ivermectin, kod nas ga ima ( ali momentalno imena ne mogu da se setim)
kao ampula koje namazes psu po istom sistemu kao i one protiv krpelja ( frontline). Ako je shuga ili bilo kakvi paraziti u tom pravcu, proci ce.

Hvala ti na odgovoru! Hajde da sacekam sta ce Mimi reci. Uglavnom, utvrdili smo da nije suga.
 
Javice se Mimi pa ce ti tacno reci sta da kupis. Osnovni je sastojak ivomec, Ivermectin, kod nas ga ima ( ali momentalno imena ne mogu da se setim)
kao ampula koje namazes psu po istom sistemu kao i one protiv krpelja ( frontline). Ako je shuga ili bilo kakvi paraziti u tom pravcu, proci ce.

Hvala ti na odgovoru! Hajde da sacekam sta ce Mimi reci. Uglavnom, utvrdili smo da nije suga.
 
Flogocid ili flogoderm mast! Može da pomogne i čišćenje jodom ili 3% hidrogenom prvih par dana. Alergija na buve definitivno, propraćena bakterijama. Šuga izgleda drugačije, kreće od njuške, šapa, laktova i kolena. I dobro sredstvo protiv buva i krpelja obavezno, neki spot-on preparat, Top spot on je super-efikasan, a nije ni skup, mojoj kuji koja je alergična na buve ga redovno stavljam.
 
Hvala vam svima na pomoci. Mazao sam psu flogocid mast i prskao sam ga neostomosanom, kao i boks. Buva vise nema, a rane su srasle i vec je krenula da raste dlaka.
Videcu da mu stavim neko sredstvo koje eliminise buve na duzi period (frontline i sl.) ili ogrlicu protiv buva. Mada moram priznati da imam lose iskustvo sa ogrlicama!

Pozdrav svima i jos jednom hvala na pomoci!!!
 
Hvala vam svima na pomoci. Mazao sam psu flogocid mast i prskao sam ga neostomosanom, kao i boks. Buva vise nema, a rane su srasle i vec je krenula da raste dlaka.
Videcu da mu stavim neko sredstvo koje eliminise buve na duzi period (frontline i sl.) ili ogrlicu protiv buva. Mada moram priznati da imam lose iskustvo sa ogrlicama!

Pozdrav svima i jos jednom hvala na pomoci!!!
Ja nemam nikakva jer su mi ljudi koji su to koristili objasnjavali da ipak bolje pomazu ovi spot on preparati.
 
Evo kako tece oporavak:klap: Slike nisu bas nesto zbog slikanja u tamnoj prosotriji, ali se vidi kakvo je stanje sada. Ono sto me malkice zabrinjava je sto dlaka ne raste ujednaceno :think: Najezih se kada sam video slike kako je izgledao butni deo mog psa (dermatitis) pre 20-tak dana:sad2: Sta da Vam kazem, beskrajno hvala i SMRT BUVAMA ;)

IMAG0128.jpg


IMAG0114.jpg


IMAG0134.jpg


IMAG0140.jpg
 
Evo mog predloga kako se resiti buva kod macaka. Sistem je malkice komplikovaniji i zahteva vremena ali se isplati. Svoje dve mace i macora sam tako ocistio od buva. Metoda je odlicna za one koji uzimaju macu sa ulice i donose u stan jer su takve mace pune buva a samim tim rizikujete da se buve razlete po stanu a to vam zaista ne treba u zivotu.
Prvo sto treba da se nabavi je: ili bubi prasak ili ona ampulica koja se razblazuje u litri vode. U zavisnosti sta imate u najblizem pet shopu, to kupite. Prednost dajem toj ampulici zato sto ne morate drzati zivotinju 10-20 minuta pre iscetkavanja.
Evo kako sam ja radio. Napominjem da je ucestvovalo 2 ljudi u ovim zahvatima jer je prosto nemoguce da jedan covek to obavi. Ampulu sam pomesao sa litrom vode u onim bocicama sa prskalicom ( boca od sredstva za pranje prozora ) i dobro izmuckao. Zivotinju je drzao pomagac a ja sam prskao prvo na kriticnim mestima kao sto je iza glave, iza usiju, iznad guze. Zatim sam presao na ostale delove tela. Sto se vise prska, dlaka postaje sve mokrija i buve su i vise nego vidljive. Zatim smo zivotinju umotali u peskir i drzali je par minuta a zatim je izvadili da bi krenuli u unistavanje buva rucnom metodom. Posto je dlaka mokra, buve su i vise nego vidljive ali su ili mrtve ili omamljene pa ne mogu da beze. Buvu uhvatite izmedju noktiju palceva i stisnete je dok ne pukne ( cuje se kako puca ) Na ovaj nacin istrebite sto vise buva mozete a zatim uzmete cetku i cetkate zivotinju, cetkate je par minuta i ponovo pogledate da li ima vidljivih buva pa ako ih ima, primenite metodu rucnog unistavanja. Ovaj nacin jeste spor i zahteva vestinu ali ce te unistiti vise od 50% buva. Kada zavrsite sa time, sledi tusiranje zivotinje. NE KUPAJTE je kompletno samponovm vec uzmite samo malo sampona ibucnite pod tus da se namokri i da bi isprali tecnost sa kojom ste je prskali a zatim krenite da pretrazujte dlaku za ostalim buvama. One ce izbijati na povrsinu dlake zbog vode ali isto tako ce dosta njih jednostavno biti sprano vodom. Detaljno pregledajte zivotinju u potrazi za buvicama. Naravno, svaki puta kada ubijete buvu, izvucite je noktima iz dlake i prste sperite pod mlazom vode.
Kada zavrsite, bice unisteno preko 80% buva. Macku zatim uvijte u peskir u drzite je u narucju da se malo smiri i odmori a nakon 20-ak minuta je pustite da se seta. Kada se macka totalno osusi od vode, kada jede i kada je bude stigao umora od silnog "maltretiranja" leci ce da spava a vi to iskoristite kao idelnu priliku da joj stavite Frontline iza glave ( nema potrebe duz cele kicme stavljati da ne bi slucajno lizala, dovoljno je razgrnuti dlaku tik iza vrata i sipati ceo Frontline )
Frontline se susi odprilike 4-5-6 sati i nakon toga, maca ce biti kao nova. Ostatak one tesnosti sacuvajte i nakon par dana detaljno usisajte namestaj i tepihe u prostorijama gde se maca krece, naprskajte ih sa tecnoscu i pustite da se osusi. Za to vreme, u tim prostorijama macka NE SME da bude prisutna.
Macini problemi sa buvama su proslost ( moguce je da povremeno naletite na neku prezivelu ali nju ubite rucnom metodom )a nakon 2-3 meseca ponovo joj stavite frontline i to bi bilo to sto se tice buvica.
Napominjem da sam ovu metodu koristio sa svoje dve macke i jedni macorom ( macor je bio PREPUN buva kada sam ga doneo ) i svi su cisti, nikom nista ne fali, niko nema niti jednu jedinu buvicu, svi su zdravi, veseli i debeli.
Predlazem da ovo radite napolju, van kuce ili stana pa tek onda da unosete zivotinju u kucu i "bucnete je pod tus"


@edit:
Ta ampulica ( da me ubijete ne mogu da se setim sad kako se zove ) ima da se kupi u svakom pet-shopu i kosta 100-njak dinara.
CItava ova "operacija buva" traje odprilike sat do sat i po vremena.

Meni su rekli da tu ampulu nikako ne koristim na maci, cak da macu sklonim negde vani dok se prostorija ne razvetri jer je to otrov koji moze biti veoma opasan po njeno zdravlje.. Sad ne znam, neko pise da joj nece nista biti, neko da to nikako ne koristim.. Ne znam sta mi je ciniti, a Tyrax koji sam joj stavila ne pomaze, cak se jos vise od njega cese
 
Ko iščačka vezu u apoteci da nabavi bornu kiselinu u prahu, na konju je! Mada, preporučivali su mi u humanoj apoteci sredstvo protiv buva koje navodno deluje na sve stadijume a košta bočica oko 500 dinara. A spremam se da kupim Trixie ili Friskies šampon protiv parazita za mašinsko pranje matorkovih jambolija pošto mu je Virbac pri kraju delovanja. Stvarno, od proletos, malo li je?! :manikir:
Borna kiselina u Polj.apoteci Zeleni venac Semenka,prodaju regularno
 

Back
Top