Buve, krpelji i ostala gamad

Ove buve su mutanti
Frontline je malo precenjen, nije nista uradio, kupali samponom protiv buva, prskali sprejem i nista!
Imamo kuce i mace ali jedno drugom su izvor buva ali sad plus su nam se buve razmilele po kuci sta uraditi? koje sredstvo za ljubimce a koje za kucu, da li ogrlice pomazu???

Za Tezi i Frodoa razmisli o Arpalitu ili onom Bayer-ovom, pitaj u vet. apoteci a za stan pitaj u humanoj apoteci, ili zakaži dezinsekciju, pošto Neostomosan pomaže samo kod buva koje su se već izlegle a veći su problem jaja u pukotinama i prostirkama.
 
Danas su mi u pet šopu , preporučili za zaštitu pasa od buva i krpelja neki ultrazvučni rasterivač tih gamadi. Naziv je SKUDO, košta 2200 din i štiti, nisam zapamtila tačno, 10 ili 12 meseci....Da li je neko već to koristio za psa , kakvo je iskustvo, je li to stvarno dobro ?
 
Danas su mi u pet šopu , preporučili za zaštitu pasa od buva i krpelja neki ultrazvučni rasterivač tih gamadi. Naziv je SKUDO, košta 2200 din i štiti, nisam zapamtila tačno, 10 ili 12 meseci....Da li je neko već to koristio za psa , kakvo je iskustvo, je li to stvarno dobro ?

evo meni prijateljica upravo preporucila, kaze da se preporodila otkad ga koristi,
i pise da je safe za stence pa razmisljam ozbiljno da nabavim...
 
Za gliste uzmi neku pastu i tretiraj štene najmanje na dve nedelje a najviše na dva meseca jer se ogromna većina štenaca ošteni sa glistama a kod tako malog organizma mogu da naprave veliku štetu. Jako je bitno da se pre revakcinacije na 3-4 dana ponovi terapija protiv glista. Ti beše imaš malog ši cua? Za njega bi ti odgovarala Arpalit neo pena dok ne odraste dovoljno za neki spot-on preparat tipa Frontline-a, Duowin-a isl.
 
Evo obećane informacije (uputstvo proizvoda)
Skudo
Zaštita ljubimaca bez hemikalija i neprijatnih mirisa!

UREĐAJ ZA ODBIJANJE KRPELJA I BUVA ZA PSE I MAČKE
Testiran na Univerzitetu u Milanu, Odeljenju za parazitologiju

Visoko efikasan (u proseku 96,4%) uređaj, koji radi na principu ultrazvuka, u krugu od 3 metara odbija parazite. Izrađen je i testiran na Univerzitetu u Milanu, Odeljenju za parazitologiju.
Litijumska baterija, koja snabdeva Skudo sa energijom traje 10-12 meseci. Aktivira se povlačenjem crvene trake koja viri iz uređaja i pričvršćuje se na ogrlicu ili drugi deo opreme. Posle aktiviranja prvih 10 sekundi svetli crvena lampica, što znači da je aktivacija uspešna.
Uređaj deluje preventivno i drži krpelje i buve podalje. Skudo uvek držati na životinji, da bi efekat zaštite bio potpun.
Upotrebljivo je i na mladim, gravidnim, bolesnim, rekonvalescentnim i na stres osetljivim životinjama.
Upozorenje:
Sa krpeljima vrlo zaraženim područjima nije garantovana 100% zaštita.
Iako je otporan na vodu i vlaga ga ne oštećuje, nije preporučljivo da uređaj dođe u direktan kontakt sa vodom, ili posle toga treba uređaj dobro osušiti.
Ostale infromacije: CEVC DOO, Subotica, 060/0354835 ili Oglašavanje/Razno

Izveštaj o kliničkom ispitivanju (na engleskom): http://www.tower-health.co.uk/images/clinical_findings_Flea_Controller.pdf
Pozdrav,
Ferenc
 
Evo obećane informacije (uputstvo proizvoda)
Skudo
Zaštita ljubimaca bez hemikalija i neprijatnih mirisa!

UREĐAJ ZA ODBIJANJE KRPELJA I BUVA ZA PSE I MAČKE
Testiran na Univerzitetu u Milanu, Odeljenju za parazitologiju

Visoko efikasan (u proseku 96,4%) uređaj, koji radi na principu ultrazvuka, u krugu od 3 metara odbija parazite. Izrađen je i testiran na Univerzitetu u Milanu, Odeljenju za parazitologiju.
Litijumska baterija, koja snabdeva Skudo sa energijom traje 10-12 meseci. Aktivira se povlačenjem crvene trake koja viri iz uređaja i pričvršćuje se na ogrlicu ili drugi deo opreme. Posle aktiviranja prvih 10 sekundi svetli crvena lampica, što znači da je aktivacija uspešna.
Uređaj deluje preventivno i drži krpelje i buve podalje. Skudo uvek držati na životinji, da bi efekat zaštite bio potpun.
Upotrebljivo je i na mladim, gravidnim, bolesnim, rekonvalescentnim i na stres osetljivim životinjama.
Upozorenje:
Sa krpeljima vrlo zaraženim područjima nije garantovana 100% zaštita.
Iako je otporan na vodu i vlaga ga ne oštećuje, nije preporučljivo da uređaj dođe u direktan kontakt sa vodom, ili posle toga treba uređaj dobro osušiti.
Ostale infromacije: CEVC DOO, Subotica, 060/0354835 ili Oglašavanje/Razno

Izveštaj o kliničkom ispitivanju (na engleskom): http://www.tower-health.co.uk/images/clinical_findings_Flea_Controller.pdf
Pozdrav,
Ferenc


A da pa to je ko onaj green protect
sumnjam da cu kupiti:mrgreen:

Kakva skustva imas sa njim licno, al aj sad bez reklame ono : super, fantastican je... bla bla bla, el si ga ti licno koristio il nisi?

Aj se kladimo da ce garant da napise da je super:mrgreen:
 
Nažalost zbog ženine alergije na životinjske dlake ne mogu u kući držati psa/mačku, i tako imam direktna iskustva samo sa verzijom za ljude. Hobi mi je ornitologija, prstenovanje ptica, dosta izlazim u prirodu, i otkad koristim ( 2 meseca) nisam pokupio krpelja. Moja lična iskustva su, da se to ne bi desilo da spravica ne funkcioniše.
Indirektna iskustva: odprilike 50 komada je prodato u okolini Subotice. Zasad nismo imali ni jednu reklamaciju, što ukazuje na to da efekta ima. Proizvođač daje 10 meseci garancije na artikal, i besplatno ga menja u slučaju da se u tom periodu pokvari. Vredi pogledati inostrane forume, recimo ukucati u pretraživač "skudo+flea", mugu se naći utisci sa tržišta gde je to već prisutno neko vreme.
A ustvari želeo sam dostaviti adekvatne informacije o Skudou učesnicima foruma, nikako čisto reklamirati. Ovo je kod nas novi princip pristupa ovoj problematici, a mislim da vredi bar znati da postoji.
Pozdrav,
Ferenc
 
Poslednja izmena:
Za gliste uzmi neku pastu i tretiraj štene najmanje na dve nedelje a najviše na dva meseca jer se ogromna većina štenaca ošteni sa glistama a kod tako malog organizma mogu da naprave veliku štetu. Jako je bitno da se pre revakcinacije na 3-4 dana ponovi terapija protiv glista. Ti beše imaš malog ši cua? Za njega bi ti odgovarala Arpalit neo pena dok ne odraste dovoljno za neki spot-on preparat tipa Frontline-a, Duowin-a isl.

Skroz zaboravih da sam ovde postavila to pitanje a bas sam trazila i po krsti i po bk, htela sam te pitati jos nesto. Dala sam joj tableticu 1/4 jer je mala tek 2kg tri dana pre vakcine, sad je proslo 15-ak dana od vakcinacije, da li treba jos da joj kupim tu pastu? I ako treba, kako se to daje, koliko kosta otprilike? I kako da znam da pas ima gliste ili neke parazite u stomaku? Stolica joj je normalna, cvrsca je...
 
Skroz zaboravih da sam ovde postavila to pitanje a bas sam trazila i po krsti i po bk, htela sam te pitati jos nesto. Dala sam joj tableticu 1/4 jer je mala tek 2kg tri dana pre vakcine, sad je proslo 15-ak dana od vakcinacije, da li treba jos da joj kupim tu pastu? I ako treba, kako se to daje, koliko kosta otprilike? I kako da znam da pas ima gliste ili neke parazite u stomaku? Stolica joj je normalna, cvrsca je...

trebalo bi da na 21 dan dovrsis to sto si pocela
kako bi pobila i gliste koje su se u medjuvremenu pojavile
slobodno iskoristi tableticu koju si joj vec dala, ako si je sacuvala
dobro zatovrenu : )
 
trebalo bi da na 21 dan dovrsis to sto si pocela
kako bi pobila i gliste koje su se u medjuvremenu pojavile
slobodno iskoristi tableticu koju si joj vec dala, ako si je sacuvala
dobro zatovrenu : )

Znaci sad za nekih nedelju dana da joj dam jos 1/4 tabletice, pa zamotana je u papir u kome je bila upakovana nista specijalno je nisam zatvarala, da kupim drugu ili tu da joj dam?
 

Back
Top