Buve, krpelji i ostala gamad

Ja sam već sa nekoliko strana čula da se Advantix nije dobro pokazao kod svih pasa. A možda si je prerano kupala (ne znam da li postoji ograničenje za kvašenje kao kod Virbaca?) ili možda mu treba vremena da deluje?
Ja Širli stavljam Virbacovu ampulu Duowin, možete da probate sa njom kada istekne delovanje Advantixa. U svakom slučaju dobro se čuvajte do stavljanja novog sredstva! Izgleda da ove godine ima baš dosta krpelja i da ih je dosta zaraženo.
Usput, gde se mogu videti Lorine slike? Lori si stavljala, zar ne? Baš bih volela da je vidim sada kao veliku devojčicu :)
 
Ovo sam i ja cula, jel znas mozda zbog cega? Ona jeste u stanu ali niti se ogrlica oseca, niti je neko od ukucana imao alergijsku reakciju, ne znam zasto ne preporucuju...

Koliko inace kosta Advantix i koliko dugo stiti?

za velike pse je na popustu bio ispod 700 din... kazu kad se stavlja 2.put staviti na 4 nedelje, pa sl put na 5, pa na 6 i nesto cisto sumnjam da je bayerov preparat los, posto su njihove ogrlice kiltix stvarno sjajne a advantix se u eu koristi vec 4-5 god...

vragana ima ljudi koji su se zalili i na front, a iako si je kupala pre stavljanja, mislim da je potrebno vise od 24h sacekati posle kupanja...
 
Kažu da ne postoji 100% efikasan preparat.
Dona je, prve godine, pored "virbakovog" preparata zakačila krpelja i to zaraženog. :sad2:
ne želim ni da se sećam toga. :sad2:
Te godine smo prešli na "front", sledeće se (na preporuku veterinara) vratili "virbaku" i nikad više nismo iali problema ni sa buvama ni sa krpeljima. Ali je stvarno stalno kontrolišem, pogotovo jer je ona veći deo dana u dvorištu.
 
e, nemam pojma...cesljacu je redovno, kao i dosad...
sacekacu da ovo njesra...prodjeluje...ionako jos sad ne smijem nista drugo stavit, al
me lagano hvata panika... : ((((

e, a koliko vam je trebalo da kod Done uocite..simptome i koji su bili?
meni vetica rekla da je pratim naredne 2 nedelje, za svaki slucaj
i na najmanji znak da nesto nije ok...apetit, raspolozenje....dovedem
 
e, nemam pojma...cesljacu je redovno, kao i dosad...
sacekacu da ovo njesra...prodjeluje...ionako jos sad ne smijem nista drugo stavit, al
me lagano hvata panika... : ((((

e, a koliko vam je trebalo da kod Done uocite..simptome i koji su bili?
meni vetica rekla da je pratim naredne 2 nedelje, za svaki slucaj
i na najmanji znak da nesto nije ok...apetit, raspolozenje....dovedem

Možda nekoliko dana... Teško je znati pouzdano kada se krpelj zakačio.
Ona je školski primer po pitanju hrane: sipaš joj u posudu, pojede sve i oliže posudu bez problema. jedino ako se baš, baš pretera sa količinom ne pojede sve (to sam ja probala eksperimentalno ;)).
Uglavnom, kad prvi put nije pojela hranu - mene već počela da hvata panika.
Posmatrala sam je i posmatrala... Svi drugi su tvrdili da paničim bez razloga (baš je tih dana naglo otoplilo, pa je promena raspoloženja mogla dolaziti i otuda), a ona je imala svega pet ipo meseci... dakle još uvek nisam znala kako reaguje na temperaturne promene. Krpelja sam našla na putu do veterinara... zavukao se na vratu... tu gde je dlaka najgušća i gde je bilo stvarno teško uočiti ga.
Ni veterinar nije sumnjao ni na šta... najviše na moju paranoju.
Dva dana kasnije, pošto joj nije bilo bolje, pustila sam je da se ispiški u sobi... kako bih joj videla mokraću. Bila je tamna.
To je bila sreda, u subotu smo bili u šetnji... ali je, kažem, sasvim moguće da je krpelja pokupila i u dvorištu (nosi ih vetar, padaju sa drveća... i da ne nabrajam) tako da ne znam koliko vremena je prošlo.
 
Možda nekoliko dana... Teško je znati pouzdano kada se krpelj zakačio.
Ona je školski primer po pitanju hrane: sipaš joj u posudu, pojede sve i oliže posudu bez problema. jedino ako se baš, baš pretera sa količinom ne pojede sve (to sam ja probala eksperimentalno ;)).
Uglavnom, kad prvi put nije pojela hranu - mene već počela da hvata panika.
Posmatrala sam je i posmatrala... Svi drugi su tvrdili da paničim bez razloga (baš je tih dana naglo otoplilo, pa je promena raspoloženja mogla dolaziti i otuda), a ona je imala svega pet ipo meseci... dakle još uvek nisam znala kako reaguje na temperaturne promene. Krpelja sam našla na putu do veterinara... zavukao se na vratu... tu gde je dlaka najgušća i gde je bilo stvarno teško uočiti ga.
Ni veterinar nije sumnjao ni na šta... najviše na moju paranoju.
Dva dana kasnije, pošto joj nije bilo bolje, pustila sam je da se ispiški u sobi... kako bih joj videla mokraću. Bila je tamna.
To je bila sreda, u subotu smo bili u šetnji... ali je, kažem, sasvim moguće da je krpelja pokupila i u dvorištu (nosi ih vetar, padaju sa drveća... i da ne nabrajam) tako da ne znam koliko vremena je prošlo.

ja sam skota nasla oma...
a jucer mi se ucinilo da ga vidim i poslije gledam...nema nista...
sad se grizem sto nisam jos pregledala...
sreca pa je nasa vetica paranoicna ko i ja....
fala, praticu ja nju...sta drugo da radim...:sad2:
 
ja sam skota nasla oma...
a jucer mi se ucinilo da ga vidim i poslije gledam...nema nista...
sad se grizem sto nisam jos pregledala...
sreca pa je nasa vetica paranoicna ko i ja....
fala, praticu ja nju...sta drugo da radim...:sad2:

Ne možeš ništa drugo... na žalost.
Utešno je da je lek ("imizol") vrlo efikasan, samo treba reagovati na vreme. Meni je veterinar, kad je sve prošlo, objasnio i da je zabluda to da terapija ostavlja posledice. Samo je malo teška za podneti (tog tek ne želim da se sećam), ali kad se izleči, sve bude u redu.
 
Uh, Imizol, sećam se mog "vatrenog krštenja" sa babeziozom, dva legla, od majke i ćerke, skoro svi zaraženi. Onog koji se prvi zarazio su bocnuli vetovi koji su slučajno prolazili tuda, kao da ih je neka viša sila poslala, tražili su lokal za proširenje biznisa. Za ostale smo sutradan zvali Bacića sa zaraza, on je ostale špricao i samo je jedan dečkić uginuo ali ta agonija tromesečnog šteneta mi se zauvek urezala u sećanje. Samo je bitno da se reaguje na vreme.
 
Advantix se stavlja 48 sati posle kupanja, a da se ravnomerno rasporedi po telu mu treba i do 72h. Najcesce ne deluje jer se ne aplicira kako treba, tako da treba obratiti posebnu paznju na to!!!

Da, tako je, morate direktno na kozu a ne na dlaku. U ovom drugom slucaju nema ama bas nikakvog efekta.

@Vragana
Gde si pronasla za 700? Da li je to za 25 ili vise kila?
Juce ja na crno uzeo za 800din.
 

Back
Top