Buve, krpelji i ostala gamad

Ja poslednjih 7-8 godina koristim ampule ali pre toga sam koristila sprej. Posto sam do tada imala samo psa, imala sam utisak da sprej bolje deluje pa smo mu to stavljali. E onda smo, kada se i macka pojavila, i nju isprskali pa se smo joj stavili neku staru carapu (isekli pa joj navukli) ali mislim da se ona ipkia lizala i nista joj nije falilo mada, naravno, nije bas preporucljivo.
Ali najbolje pitaj veterinara.
A vec sam pisala o tome da sam ja sada sa frontline-a presla na nesto drugo ali nisam sada kod kuce da pogledam kako se zove posto se ne secam.
Ne znam da li buve uginu ili pobegnu ali ako su ih buve vec izujedale treba jedno 10-tak dana (od kada se resis buva) da prestanu da se cesu.
Ali proveri da li su te rane ziasta od buva. Mozda je neko kozno oboljnje. Moje macke su u nekom trenutku imale neke gljivice....Mada ako ih niklada nisi "prskala" to obavezno uradi
 
Kako je mačka danas? Je li dobro? Nisam bila tu, u toj situaciji je najbolje dati im zeolit, ima u bolje opremljenim veterinarskim apotekama doza za mačke, ili medicinski ugalj. A ono što ste vi prpustili da uradite je da mačku umotate u neki stari peškir/čaršav i umirite na nekih pola sata, dok pašak odradi svoje i da je onda iščetkate.
 
koje je sredstvo najefikasnije za unistavanje buva u svim stadijumima ??

Za jaja i neki larveni stadijum borna kiselina u prahu ili nešto iz humanih apoteka, ne sećam se imena, samo cene, oko 500 dinara u "državnim". Za sve razvojne stadijume paročistač. Za odrasle buve (uz strogu zabranu ulaska za ljubimce dok se ne očisti posle toga) Neostomosan. Malo skuplja varijanta ali uz primenu onih njihovih hemikalija najefikasnija, pozvati čiku iz DDD da naprska i zaključati na 3-4 sata.
 
Advantix je zaista najbolji do sada. Frontline je izgubio dejstvo, mada ima vlasnika koji su i dalje zadovoljni njegovim dejstvom. Ja sam za svaki slucaj krenula sa Advantixom...
Ogrlice ne stavljam jer one moraju da se nose 24h, a ja imam dva kuceta koji vole da se grickaju i ˝kolju˝, plus jos spavamo svi zajedno pa mi je to nekako preveliko izlaganje otrovima iz ogrlice... Ovako je sigurnije, 24-48h se ne mazimo, i posle smo mirni.
Plus, deluje na sve... Samo oprez mackarima, jer je zabranjeno stavljati na macke!
 
onda sam se zeznula...demit...
ne mislim ja da Advantix ne radi vec sam htjela nesto
sto moze da je pokrije duze vrijeme...tipa mjesec, dva...:confused:


mi kupili advanix za ovu sezonu, koliko su mi rekli prvo stavljanje na 4 nedelje, drugo na 5, trece na 6 i tako... trebalo bi da radi po sl principu kao front, ali pored buva i krpelja odbija i komarce i papadace :D

nego cula sam da se na dunavu desio slucaj srcanog crva kod psa koji je celo leto na reci/komarci prenose. jel cuo neko nesto? jel moguce da ima zarazenih komaraca na teritoriji srbije? koliko znam bilo ih je u cg...
 
Da, nažalost, moguće je, čula sam pre oko mesec dana na KlinikaVet a sve zbog globalizacije, aviosaobraćaja... Da, neophodno je zaštititi ljubimce i od komaraca (zbog srčanog crva) i papadaća (zbog lajšmanioze).

e pa mi onda definitivno prelazimo na advantix, front je samo za buve i krpelje...

_Look_Of_Expectancy_ napisi nesto vise o tom Preventefu? ogrlica? od ceka sve stiti?
 
Ogrlica, stiti od buva i krpelja, mislim da je 700 i nesto dinara. Ima i Preventik, ona stiti samo od buva ali kazu da je bolja, medjutim sta ce mi nesto sto ne stiti od krpelja.

Mada danas sam pricala sa prodavacicom iz pet shopa u kraju, njeni psi imaju i ogrlicu i frontline i prska ih Neostomosanom i opet imaju buve :eek:
 
nemam pojma...to izgleda zavisi od psa;
Lolo nema nijednu buvu...jucer sam je kupala pa danas stavila Advantix, ali
nijednu nasla nisam...kao ni krpelja...
imala je kad smo je nasli...kad je bila bebac, a sad...nista
malo mi to cudno, al ajde...valjda je na mene....vaske me nikad nisu voljele :rumenko:
 
Bjanki nisam stavljala skoro 3 godine nista, i nikada nije imala buve, samo par puta krpelja, a stalni smo u Kosutnjaku.
Kastro je sa skoro godinu dana imao buve, i od tada sam jednom stavila frontline i jednom advantix, i sad se spremamo da stavimo opet a nista nismo stavljali dosta dugo a Bjanka je samo jednom pokupila krpelja...
Stvarno sve zavisi od pasa.
@Look
Ona verovatno ima buve i u kuci, a ne zna to jer ako se stan ne ocisti od buva, makar preventivno, cim pas dobije buve, nista joj ne znaci sto im ona stavlja sve i svasta... Ja sam posle Kastra (koji je buve imao 2 dana) ceo stan raspricala nekim rastvorom sto mi je dao vet i nikakvih problema nemamo od tada...

I da, sto se tice ogrlica- vrlo je nepreporucljivo stavljati ogrlicu psu koji zivi u stanu i koji se igra sa drugim psima cesto. Ako su u dvoristu, nije problem. Ja bih mojima stavila ogrlicu pre nego advantix, ali oni su u stanu, spavamo zajedno, mazimo se i igraju se uvek, sto sve moze biti jako opasno ako imaju ogrlicu...
 
Poslednja izmena:
Ja na mom psu iskreno nikada nisam videla buve, jer ima bas gustu i veliku dlaku ali znam po njemu, odmah pocne da se cese. I zavisi i od godisnjeg perioda (prolece, leto zima) i od proizvoda. I tacno kada prestane dejstvo on pocinje po malo da se cese, pa sve cesce i onda znam da moram da mu stavim preparat.
Ali zato na macki ih vidim pre nego sto na pocne da se cese, ali i kada nemam stavim preventivno ako je vreme.
A buve u stanu mogu da opstanu, cini mi se oko 3 meseca (mislim kada nisu na zivotinji)... ali stan nikada nismo prskali
 
Buve u stanu mogu da zive neograniceno dugo vremena, jer naprave svoja legla, pogotovu u uglovima stana... Zato je najbitnije poprskati uglove stana i sve ono gde je pas boravio- tipa cebence, krevet, namestaj i sl. To traje 15ak min a resava velike muke.
 

Back
Top