Buve, krpelji i ostala gamad

A gde si kupila Frontline plus i koliko kosta? Ja sam citala na nekim sajtovima da je bolji od obicnog, ali nisam znala da ga ima kod nas.
Inace, sto se tice ogrlica protiv buva, kazu da imaju efekta samo u predelu oko same ogrlice, a ne po celom telu (buve izbegavaju samo taj deo), a i stetnije su za zivotinje od Frontline-a.
 
Frontline plus sam nabavila pacovskim kanalima iz inostranstva, preko komsinicinog poznanika cija cerka ide u skolu sa sinom svastike nekog tipa sanera za stvari za ljubimce :wink: , znas vec kako to ide. Platila sam 3 evra po ampuli. Mislim da ce taj Frontline plus uskoro stici i u regularnu prodaju. A usput sam procitala u nekim novinama da Frontline vise ne moze da se kupuje po obicnim pet shopovima, vec samo u vet. apotekama. Medjutim, videla sam pre neki dan u pet shopu da ga ima (ovog obicnog). Srecom, do sada i koriscenjem ovog obicnog nije bilo problema sa buvama-krpeljima, pa i necu biti bas u mogucnosti da uporedim dejstva...
 
moja mala maca ima ili nadam se, je imala buve - prskala sam je nekim sprejom, medjutim stlano joj iz dlake ispadaju neka crna zrnca,kao pesak - e sad ne znam da li su to jaja od buva ili su buvina kaka ili sta vec, ali ne znam kako da je oslobodim toga?!?? da li smem da je kupam nekim blagim samponom?
 
Ja mojim mačkama uvek stavljam ogrlice protiv buva i krpelja. Iz mog iskustva delotvorne su samo one tamne, tj. tamnobraon ogrlice (nikako zelene i crvene!) i to nemačke - Triksi i još jedna, kojoj ne mogu da se setim imena, ali je isto nemačka, u roze kutiji sa slikom bele mačke.
 
Ma,najbolje je da je odvedes kod veterinara,nista nemoj na svoju ruku!
Moja macka je imala buve,ja sam je naprskala...i,zamalo da ugine!
Mora se dobro dozirati sprej,ili prasak,narocito ako je mala!Moja je persijska;njima je dlaka,nekako,najosetljivija.
 
Kupuju se u radnjama "za zivotinje", ali ces mozda dobiti najbolje informacije u nekoj od veterinarskih zadruga ili apoteka (ne znam kako se to tacno zove), kao sto je to ona u Cara Dusana, pored Bajlonove pijace-ako silazis Cetinjskom, prema Bajlonu, sa leve strane 10/20 metara. Uzasno su ljubazni i nadasve kompetentni! (Shkolovan kadar, za razliku od onih iz radnji "za zivotinje") Srecno!
 
pudlala:
Slazem se da nikako ne treba stedeti na takvim stvarima. Mislim da je ipak bolje da se redje primenjuju agresivne hemikalije, naravno ukoliko je to moguce. Ovaj FrontlinePlus unistava parazite u svim stadijumima njihovog razvoja, za razliku od obicnog Frontlajna, koji deluje na te gadne zivuljke samo u nekom stadijumu. Nisam do sada primenjivala ovaj Plus, pa zato pitam za vasa iskustva, jer cesto se razlikuju preporuke proizvodjaca od iskustava vlasnika.

Za ovaj + ne znam bas, jer mi je veterinar rekao da buve, u stadijumu larve i lutke, su potpuno rezistentne na bilo kakve hemikalije! I da se mogu unistiti samo mehanickim putem - ja konkretno sad imam taj problem i treba mi kirbi usisivac grrrrrrrrrrrrr da izvuce te gadove iz tepiha. Mislim, uzas...
A takodje mi je rekao da je Frontline ampula bolja od spreja.
 
Ja sam odustala od frontline-a, jer on ne odbija buve, vec ih ubija posle nekoliko sati od kad se popnu na psa, a moj je alergican, ,pa ne smem to da dozvolim. Elem, probala sam bayerovu ogrlicu i mogu reci da sam prezadovoljna. Celo leto je nosi i nismo videli ni jednu buvu ni krpelja. Takodje, te ogrlice se vise isplate nego frontline, jer iako su skuplje, dejstvo je 6-7 meseci, a frontline mora da se reaplicira svakog meseca.
 
A ja se svojevremeno (pre jedno godinu dana) ubila tražeći ragdoll mače, ali nisam mogla da nadjem u Bg! Čak sam se raspitivala preko časopisa Maca, pa ni oni nisu mogli da mi pomognu. Nisam ni znala da ih ima kod nas. A što se tiče linjanja, ove moje su kratkodlake, a linjaju se strrrašno, tako da je to svejedno. Ups, odosmo off topic.
 
pudlala:
Pre neki dan sam kupila FrontlinePlus, novu ampulu protiv krpelja i buva. Da li je neko imao priliku da uporedi dejstvo Frontline+ sa standardnim Frontline-om? Navodno ova nova ampula deluje citava dva meseca, mada na sajtu pise da se preporucuje mesecna primena.
Najbolje je koristiti ga jednom mesecno.Ako zelis da smanjih troskove kupi Ektanon,jeste da mu miris nije ugodan pri kupanju ali jako dobro deluje i jevtin je
 
Kako funkcionisu ogrlice protiv buva? Da li ih rasteruju ili ih ubijaju? Moj macak je alergican na sve praskove, jedino ogrlicu podnosi, ali nisam sigurna koliko je efikasna. U pitanju je TRIXIE.

Kako su vase zivotinje reagovale na tablete za ciscenje od parazita?
 
Mislim da bi ogrlica trebalo da tera tu sitnu gamad, ali može da se desi da se ipak pojavi neka buvica. Ako se to i desi ona uglavnom bude šlogirana i izlazi na površinu pa ju je lako uloviti. Ovo sa buvama se dešava ako u okolini gde se životinja kreće ima baš puno buva. Prethodne jeseni je bila neka žestoka najezda buva pa skoro ništa nije pomagalo.

Ja sa Trixievom ogrlicom imam loše iskustvo, tj. činilo mi se da uopšte ne pomaže, ali se zato Bayerova pokazala kao odlična zaštita. MIslim da je ova Bayerova 3-4 puta skuplja :???: , pa verovatno važi ona stara... Koliko para, toliko muzike...

Kad svog psa pošaljem u selo da se malo izluduje onda pored ogrlice obavezno stavimo i frontline tako da se nikad nije desilo da pokupi te zivuljke.
 
Ja za moju micu koristim samo ogrlcu.. dan danas ne znam, ni, ko je proizvodi, ali čuči joj uz dlaku, braon je boje... i odlično radi, nikada mi nije donela buve u kuću.. Prvi put kada sam kupovao ogrlicu nije bilo drugih, tako da sam se vrlo lako odlučio i pokazalo se kao odlično rešenje...
 

Back
Top