Buve, krpelji i ostala gamad

Ja sam da vam pravo kazem prezadovoljna ovom ogrlicom SKALIBUR!!!!!!!Ne smrdi, ne smeta Donu( u bilo kom smislu) A krpelja i buva nema od kad je nosi!!!!!!!Bruka!!!!!Jeste malo skuplja ali traje 6 meseci!!!!! Mi je nosimo vec 4 mesec i ok je!!!!!I dalje radi!!!!
 
Pa slozili smo se da je, ako ne mozes da nadjes originalni Frontline (u zelenoj ampuli) najbolje da uzmes Virbakovo sredstvo na slicnu foru, samo jeftinije i u pojedinim oblastima (tamo gde je preterivano sa upotrebom Frontlajna) efikasnije. I jedno i drugo moze da se nabavi u veterinarskim apotekama, u pet sopovima je skuplje jer oni nemaju pravo po zakonu da ih nabavljaju pa preprodaju ono sto kupe u apotekama.

ovaj moj vet napljuvao taj virbakov preparat, kaze tu su omanuli, front je bolji, a dobio je i neki nov tipa front isprobacemo ga, ne znam mu ime. i skalibur nam je takodje preporucio.

inace skvik zavrsava sa antibioticima u nedelju, a kucnem u drvo, vratio i apetit i raspolozenje jos pre neki dan...ali sto se mica razmazioooo:lol: kao neka decja igracka iz ruke u ruke da ga mazimo:)
 
Mi imamo skoro 3 meseca :D Vetrinar mi je rekao da nikako ne stavljam frontline pre 4 meseca jer moze da mu unisti jetru i da se potrudim da nadjem neko sredstvo protiv krpelja i buva na biljnoj bazi. Da li je neko imao slicno iskustvo? Malo me hvata strah jer uskoro teba da krenemo sa izvodjenjem napolje, a vec vidim da su se pojevili krpelji u ogromnim kolicinama.
 
Ljudi, ono je bila maca, na post zabrinutog mackara sam odgovorila. Alal, drago mi je da je Skvik dobro. The Last Don, probajte onu ogrlicu na koju se doticna maca bunila, to je na biljnoj bazi. Losmi, i ja mnoro volim Rijine postove, fenomenalna je, tako mi vrati energiju... Svi ostali, kod nas nema zelenog (sto ce reci pravog) Frontline-a a ovaj bofl stvarno ne radi a i preskup je, dok, s druge strane, moja matora dzukela ima na sebi onaj Virbac-ov za pse do 7kg, u medjuvremenu se ugojio na 7,5 a smuca se po sumi punoj krpelja i nema ih po sebi.
 
Mi imamo skoro 3 meseca :D Vetrinar mi je rekao da nikako ne stavljam frontline pre 4 meseca jer moze da mu unisti jetru i da se potrudim da nadjem neko sredstvo protiv krpelja i buva na biljnoj bazi. Da li je neko imao slicno iskustvo? Malo me hvata strah jer uskoro teba da krenemo sa izvodjenjem napolje, a vec vidim da su se pojevili krpelji u ogromnim kolicinama.

ne znam sta je ispravno, nasa 2 su odmah dobili front jer su dosli toliko napunjeni buva i krpelja da je veterinar tako odlucio... nije nam ni spominjao to za jetru...
 
E Losmi, sad salu na stranu!!!!
Ovom mom je ova Scalibur ogrlica malo knap!!!!
Da li si video da postoji u nekoliko velicina ili ne?
Sta cu kad smo glavati i imamo vratinu!!!!!!!
Naravno da postoji ti si predpostavljam uzela srednju ili manju a imas i veliku koju sam ja uzeo obim 65cm ta ne moze da ti bude mala jer moja devojka ima velikog laba koji je premasio standard i morala je da mu malo skrati da mu ne visi ostatak. Pozdrav
 
Пре ће бити у правцу казаљки на сату, у сваком случају, направи 3 круга и мора да пусти! Никако сипати уље, алкохол и сличне ствари, јер онда крпељ почиње да се гуши и повраћа, да тако кажем, а у том садржају може да се налази зараза, што не значи да ће заразити животињу ако се само закачио.
 
Пре ће бити у правцу казаљки на сату, у сваком случају, направи 3 круга и мора да пусти! Никако сипати уље, алкохол и сличне ствари, јер онда крпељ почиње да се гуши и повраћа, да тако кажем, а у том садржају може да се налази зараза, што не значи да ће заразити животињу ако се само закачио.

JOK Milicice, nego kontra!!!!!Kad ti kazem!!!!! ;-)
Off: superiska si na tom avataru, mislim to pola lica sto se vidi!!!!!!!
 
Е хвала, хвала! Него ја свом псу увек вадила крпеље у правцу казаљки на сату, мада, ако ћемо искрено, користили смо све могуће правце :lol: како год да га окренеш, мора да пусти! Само не сме да се вуче ка себи, да рилице не би остале у телу.
 

Back
Top