Udarac glave

Fantina

Zainteresovan član
Poruka
228
Trogodišnje dete je palo sa kreveta u toku noći (ne znam na koju stranu je pao, iz sna me je prenuo jak tup udar o čvrsto tlo), sutradan ujutro se najednom rasplakalo i požalilo se na iznenadan bol glave "unutra" koji je odmah prestao. Nije povraćao.
Raspoloženje mu je potom bilo relativno dobro.
Kako se ponašati narednih dana, ima li mogućnosti da je reč o eventualnom potresu mozga i kako se to manifestuje? Sledeće nedelje ima zakazanu operaciju pod totalnom anestezijom - ima li to veze sa eventualnom povredom?
 
Kada je dete palo, da li je gubilo svest nakon pada, da li je narednog dana bilo neuobicajeno pospano, kenjkavo? Svakako da treba da kazete lekaru za pad pre nego sto ode na operaciju - ja mislim da nije bilo potresa mozga ali lekari treba da budu upozoreni na dogadjaj pre nego sto dete ode na operaciju (cega?).
 
Hvala, WW, na savetu, svakako ću lekare obavestiti.
Pao je sa krevetića (koji je povisok) u toku noći izmedju četvrtka i petka. Nije gubio svest, nije povraćao, samo se žalio s vremena na vreme na glavobolju naredna dva dana i govorio da je udario nogu i ruku (zvuk tupog udarca me je prenuo iz sna, nisam videla kako je pao, samo sam ga ugledala pored krtevetića u položaju "četvoronoške", zacenjenog od plakanja).
Operacija nije strašna, treba da mu se izvadi ventilaciona cevčica iz levog uha, a to će se obaviti pod totalnom anestezijom (u četvrtak).
 

Back
Top