Ovo je za ponos: Učenici ne daju da legendarni profesor ode u penziju

DZOS

Veoma poznat
Poruka
13.681
"Vanredno stanje u Prvoj gimnaziji: Učenici ne daju da legendarni profesor ode u penziju!"
Ovako je Blic naslovio potez ucenika Prve gimnazije koji ne dozvoljavaju da se njihov profesor iznenada penzionise u pola polugodista. Citajuci clanak a jos vise komentare njegovih ucenika, osetio sam neko unutrasnje zadovoljstvo i nadu da jos nije sve izgubljeno.
Ko god da mi pokusa pojasnjavati da je u pitanju "postovanje zakona" odmah mu kazem da to ne prihvatam. Ne zato sto nisam za zakonitost. Naprotiv! Jer, ako se sa 65 godina "MORA" u penziju kako to da se sa 85 MOZE biti u sluzbi na najvisim drzavnim funkcijama? Kako Vlada moze da postavlja u UO NIS-a Danicu Draskovic INVALIDSOG penzionera a profesor ne moze ni izvesti generaciju do kraja skolske godine? Ko procita komentare ucenika shvatice zasto je to tako. Ovaj profesor se ne uklapa u semu promene svesti kod Srba a verovatno vec je na platnom spisku neki partijski kadar sa megatrenda da, umesto ovog profesora, uci decu da su Srbi krivi i za aktiviranje vulkana.
Da ne zaboravim napomenuti: profesor je predavao Istoriju.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/49...darni-profesor-ode-u-penziju/komentari#ostali
 
Poslednja izmena:
U cetvrtoj godini srednje skole cekali smo u redu da udjemo u ucionicu, kao u prvom osnovne. Pre pocetka casa, stojeci smo slusali 'Boze pravde', ili 'Tamo daleko', 'Mars na Drinu', 'Krece se ladja francuska'. Profesor nas je ucio da postujemo sebe, da bi nas i drugi postovali, da volimo svoju zemlju. Jedini je drzao pripreme za prijemne ispite uz reci 'ko nema novca, nek mu samo roditelj dodje u skolu ili neka me nazove, ne mora nista da plati'. Pricao je kako je tek posle 30, ili vise godina postenog rada, u prilici da kupi stan (ako se dobro secam). Pomagao je mladim, neiskusnim kolegama u ponasanju sa nama, koji smo cim bi namirisali strah kod profesora/ice preuzimali kontrolu na casu. Najproblematicniji ucenici su ga postovali i uvazavali jer im je prvi ukazao postovanje. Jedan od retkih, istinskih profesora u moru kvazi-profesora koji su mi predavali. Legenda!

Mozda se ovde kriju razlozi za iznenadno penzionisanje?
 
Verovatno jeste ali nisi procitala (ili uocila sustinu) moj uvodni post.

Схватам шта хоћеш да кажеш. :)

Нисам се удубила, потпуно сам се сконцентрисала на чињеницу да сам му седела на часовима као гост тј. као другарица његове ученице. И да се и дан данас сећам његовог осмеха и родитељског става.
 
pitanje penzionisanja krece se od slucaja do slucaja
PENZIONERSKA DIPLOMATIJA Koga sve ima među ambasadorima Srbije
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/4...MATIJA-Koga-sve-ima-medju-ambasadorima-Srbije

Добро се неко осврнуо на покојног Кркобабића па се сетих и Мићуновића и у дипломатији фосила колико хоћеш...

Систематски се затире национална свест.
 
Meni je Culum predavao istoriju u osnovnoj skoli. Sjajan covek i najbolji profesor koga sam ikada imala.

Meni je predavao u osnovnoj, mislim da sam bila 7 razred kad je presao u Prvu gimnaziju. I mi smo tada bili slomljeni jer je profesor, ne mogu drugim recima objasniti ali, on je kralj.sta reci kad od svih profesora tj nastavnika jedino njegovo ime i prezime pamtim.

Cekam botove da pocnu da frazama pokusaju da poniste ovakvo misljenje bivsih ucenika profesora Culuma. Verujem da ima vise "Culuma" i da nasa deca znaju da prepoznaju prave vrednosti. :rtfm:
 
Ракић:

Данас нама кажу, деци овог века,
Да смо недостојни историје наше,
Да нас захватила западњачка река,
И да нам се душе опасности плаше.

Добра земљо моја, лажу! Ко те воли
Данас, тај те воли. Јер зна да си мати;
Јер пре нас ни поља ни кршеви голи
Не могаше другом свесну љубав дати.

Браво децо! Поправљајте оно што можете и опростите нам што смо вас издали.
 
Cekam botove da pocnu da frazama pokusaju da poniste ovakvo misljenje bivsih ucenika profesora Culuma. Verujem da ima vise "Culuma" i da nasa deca znaju da prepoznaju prave vrednosti. :rtfm:
Ja nisam bot, ali ako zakon kaze da ko ima 65 godina zivota i dovoljan radni staz , usput je drzavni cinovnik, jednostavno mora da ide u penziju.
Uostalom na njegovo ce mesto mozda doci takodje neki divan covek, a mnogo tih istoricara ima samo 30 godina i vec 5 godina cekaju
da se zaposle.
 
Cеру гладни. Ако је испунио услов за пензију треба да оде и тачка. Милион историчара чека на запослење.

Е сад с друге стране медаље је чињенца да неки људи заслужују да раде и после 65, а многи не заслужују да раде ни толико.
 
Није ми јасно како се тај реметилачки фактор од професора и до сада провукао, без обзира на године живота? Учи децу да воле своју земљу, а воле га и поштују чак и деца проблематичног понашања? Тежак пропуст надлежних, али одговор државе ће да буде језив. Њега у старту на смањење пензије, а одмах двоје напредних историчара који ће да покушају да поправе оно што се поправити може. Наравно, за много већу плату од његове, јер штета је већ начињена, а они то сад треба да исправљају.

P.S. Увек ме дубоко гане позивање на силу закона и закон силе. Постоји причица за Александра Македонског (не БЈРМ-овског), да је једном заробио неког пирата и питао га - "Зашто си ти пират?". Овај му је одговорио - "Зато што имам један брод. Да имам флоту као ти, био бих освајач".
 
Napunio je 65 godina i po sili zakona mora u penziju. Ne shvatam sta je tu problem.

Ja nisam bot, ali ako zakon kaze da ko ima 65 godina zivota i dovoljan radni staz , usput je drzavni cinovnik, jednostavno mora da ide u penziju.
Uostalom na njegovo ce mesto mozda doci takodje neki divan covek, a mnogo tih istoricara ima samo 30 godina i vec 5 godina cekaju
da se zaposle.

Cеру гладни. Ако је испунио услов за пензију треба да оде и тачка. Милион историчара чека на запослење.

Е сад с друге стране медаље је чињенца да неки људи заслужују да раде и после 65, а многи не заслужују да раде ни толико.


A mladi profesori ne treba ni da rade. Koji će moj kad ima penzionera profesora. :lol: Nek čekaju da umre za katedrom, pa onda da zaposle novog.

Odgovor na ovakva pitanja imate u uvodnom postu pa preporucujem da se procitaju.
 
Није ми јасно како се тај реметилачки фактор од професора и до сада провукао, без обзира на године живота? Учи децу да воле своју земљу, а воле га и поштују чак и деца проблематичног понашања? Тежак пропуст надлежних, али одговор државе ће да буде језив. Њега у старту на смањење пензије, а одмах двоје напредних историчара који ће да покушају да поправе оно што се поправити може. Наравно, за много већу плату од његове, јер штета је већ начињена, а они то сад треба да исправљају.P.S. Увек ме дубоко гане позивање на силу закона и закон силе. Постоји причица за Александра Македонског (не БЈРМ-овског), да је једном заробио неког пирата и питао га - "Зашто си ти пират?". Овај му је одговорио - "Зато што имам један брод. Да имам флоту као ти, био бих освајач".

:ok: Lepo receno!
 
Dragi moji, i drage moje.

Ako neko napuni 65 godina, on bi trebalo da ode u penziju.

Prosvetni radnici se bune iz vise razloga- vole da budu okruzeni mladoscu, narocito sto u tim godinama postanu kao voljena igracka za decu, kolektiv ih postuje a i platica im je svakako veca od mizernih penzija, narocito za istoricara koji ne moze da drzi privatne casove.

Ali ybg.

Po sredi nije nikakva velika zavera ljudi iz kompanije "kemtrejls" samo zato sto profa pusta Boze Pravde na casu. Pobogu.
 

Back
Top