stanovi u tkz. sivoj fazi

alesandro

Zainteresovan član
Poruka
107
zanima me ima li neko iskustva sa kupovinom stanova koji su u takozvanoj sivoj fazi gradnje, prevashodno na vidikovcu i u rakovici. interesuje me kakva su vam iskustva i na sta treba posebno obratiti paznju jer razmisljam o kupovini stana u ovoj varijanti jer su mnogo povoljniji. unapred hvala
 
da li investitor ima urednu gradjevinsku dozvolu (da ti nebi, npr., za koju godinu prosla "autostrada" kroz kuhinju),
da se objekat ne nalazi ispod dalekovoda ili na klizistu,
kako je definisano grejanje
koja je pozicija objekta i tvog stana konkretno (u slucaju da ti veseli komsija koji bi isto da se igra gradjevinarstva podigne neku tragediju od objekta cije ce terase da budu na 30cm od tvoje)
i OBAVEZNO proveri na licu mesta kvadraturu samog stana jer se najcesce prodaju "m..a za bubrege"...

generalno ovo su amaterski i jeftinim materijalima gradjeni stanovi pa srazmerno tome mozes i ocekivati kvalitet stanovanja...

pozdrav.
 
I obavezno se spremi na duplo duze cekanje od navedenog. Imam vise primera u bliskoj okolini. Moja drugarica je cekala oko 3 godine, da bi ih na kraju uselili u zgradu bez grejanja, sa gradjevinskom strujom (ne daj boze da upali bojler u kupatilu dok kuva kafu u kuhinji), bez interfona i bez svetla u hodniku. Svaki povratak kuci je uzbudljiva avantura sa vecitim pitanjem "ko se krije iza vrata broj 3"...
 
u otme je fora - ako ima građev. dozvolu ne mor ad aprođe i tehnilči prijem...mnogo se ljudi uselilo u takve, neregularne, zgrade. Btw. ako nema to, ne može ni da se upiše u katastar, a to znači da nećeš nika dmoći da prodaš to (kako je krenulo, svi traže papire) niti da staviš pod hipoteku (za lizing npr).
 
a cela fora i isvoj fazi je obilaženje poreza, u stvari
ti kupuješ STAN samo unapred i po nižoj ceni, sufinansiraš ga
ali ti niko ništa ne garantuje
dakle, važno je da je investitor veliki i da je ugovor strog (rokovi)
 

Back
Top