Slike i opisi automobila posetilaca foruma

HEMI 426:
nema sumnje da bi bilo veoma popularno ali na zalost nema racunice da se to uradi, suvise su skupi detalji ( felne, spojleri, sedista, audio i video, farbanje.....) za nas jer mi ni jedna radnja ne bi dala, recimo, nove 4 felne i 4 gume ( 1000 do 2000 e najmanje i to za neke 14ice da neidem dalje ) ako za te pare moze da se reklamira po novinama godinu i po dana. onda, ako bi uzeo neki krsh i odveo ga kod limara on bi morao da mu uradi limariju ( cena u zavisnosti od dimenzija posla ) i da ga prefarba ( min 300 - 400 evra i to najgorom bojom i u dva sloja ) a ako hocu da izgleda kako treba to ce da kosta bar 1200-300 e a verovatno i vise. Ne znam da li postoji i jedan limar koji ima racunicu da da 1500 evra za jednokratnu reklamu...i tako dalje...

pa neces ti da platis njemu, pola ce da plate sponzori, a pola on casti jer njega to manje kosta, radi za sebe, za reklamu, trosi samo svoje ruke, a to bi mu diglo popularnost znatno.
Nemoj posle da bude da ti bude zao, kad Klavirko krene s tim pre tebe :)

uostalom mozes da se ogranicis na zastavu, jes da je shit auto, al je jeftino i ljudi bi se lozili, pa kad se uhoda posao lako je posle.
 
ma ne brinem se ja za klavirka, on je uvek bio kamiondzijski auto novirar " jagnjetina na ibarskoj magistrali je jeftinija kod "dva brata" nego kod "debelog lada"....." i takve stvari a svi testovi su mu se sastojali od okretanja pod rucnom i to samo na jednu stranu...brinem se samo zbog publike koja se izgleda najvise pali bas na takve idiote.....

sto se tice sponzora, bas danas razmisljam o izvodljivosti i ko bi dao i koliko para.....iskreno, ispada da bi ja vise pukao za mobili dogovarajuci i proveravajuci nego sto bi tu neko nesto zaradio...
 
Kad_LupimLupim:
Evo i ja mog konacno da predstavim:

picture00031psd7qi.jpg
Ovo bi i za njih bio prevelik zalogaj, znači čupava navlaka za volan, kocke od sunđera, naljepnice preko fleka od rđe i rostfrajni krajevi za auspuh i to je to :D
 
ma bitna je gledanost, a toga bi bilo jer se nasa raja lozi na loto i nagrade. Onda je lako naci sponzore, tj. pare, sto znaci: mustanzi, ribe...:)

ma ja ionako planiram za koju godinu iz zabave ( a malo i zbog para) da otvorim neki auto-servis, dosta mi je kompjutera, pa cemo da budzimo za narod! :)
 
2000 Ford Mustang
3.8L V6 sa 193 hp i 220 lb ft torque. 5 brzina manualni.
Kupljen 2001 sa samo 3,500 milja (oko 5,600 km) na satu kao poklon za 16. rodjendao. Od tada ga vozim svakodnevno, trenutno ima oko 41,000 milju (oko 65,000 km) na satu i cuvam ga odlicno. Retko kad ga vozim zesce, obicno menjam brzine na 2,000-2,500 RPM. Planiram ga imati jos oko godinu dana i onda cu ga dati mladjem bratu koji dobiva vozacku.

IMG_0.jpg


IMG_jpg


2005 Ford F-150 SuperCab 4x4
4.6L V8 sa 231 hp i 300 lb ft torque. 4 brzine automatik.
Kupljen potpuno nov i od tada sam stavio samo 3,600 milja (oko 5,700 km) na satu. Vozim ga samo po potrebi - kad mi treba prostor, kad je lose vreme i kad mi treba 4x4, kad mi treba prikolica, i uskoro kad mi bude trebala vuca jer planiram camac kupiti.

F1-1.jpg


IMG63-1.jpg


Evo sta jos imam u familiji:

1997 Dodge Intrepid
3.5L V6 sa 214 hp. 4 brzine automatik i 4 brzine manualni (auto-stick)
Kupljen 2000 godine kao nas drugi automobil u Americi sa 30,000 milja (oko 48,000 km) na satu. Vozio ga je svako, prvo cale, pa ja jedno vreme, pa keva i sad ga opet vozi cale. Imao je dva veca kvara, a menjac je pri kraju (velika boljka Chryslerovih automobila). Trenutno ima 96,000 milja (oko 153,000 km) na satu.

IM67-2.jpg


IM268-1.jpg


1994 Toyota Camry
3.0L V6 sa 188 hp. 4 brzine automatik.
Kupljen 2002 godine sa 90,000 milja (oko 144,000 km) na satu kao vozilo za kevu. Nikad vecih problema nismo imali (ali smo zato imali gomilu manjih problema). Pre nekoliko godina keva je bila u tezem sudaru, bilo je preko $5,000 stete na Camry. Keva ga planira voziti jos godinu dana (dok ne zavrsi skolu) i onda zameniti sa malim SUV. Trenutno ima 137,000 milja (oko 220,000 km) na satu.

IMG_8.jpg


IMG_0.jpg
 
Nemoj pogresno da me razumes, nemam ja nista protiv Volkswagena. Imaju oni lepe aute, ali su velike kante ovde u Americi jer se sklapaju u Meksiku. Vise srece bi imao sa Hyundai Accentom nego sa bilo kojim Volkswagenom.
A pored toga, mrzim imidz koji Volkswagen ima, posebno medju ljudima sa Balkana. Tipican Balkanski auto.

U moju garazu moze uci jedino Fordov (Ford, Mercury, Lincoln) ili Chryslerov (Chrysler, Dodge, Jeep) proizvod.
 
Ja u moju garazu ne bih primio Chrysler(ne svidja mi se style), Alfa Romeo, Peugeot i mozda Ferrari(previse izvikan) ........ima tu jos par marki.....
Aaaaaaa, pa vi ste tamo navikli da je VW trash ali to je zbog Mex. leekova koji to sklapaju ....
Ovde u Eu nije bas los , bas suprotno , mnogo je dobar !
 

Back
Top