Slike i opisi automobila posetilaca foruma

Ne kazem ja da nemas pravo da komentarises Americka vozila. Ali kazem da nemozes ih bolje poznavati od mene da mi mozes reci da si ti u pravu a ja nisam kad je rec o Americkim automobilima. Ja i kad komentarisem Evropske automobile komentarisem one koji postoje u Americi.

2005+ Mustang je uradjen u retro dizajnu; zato izgleda kao da se zamrzao u 1970s godinama. A taj retro dizajn je pokazao neverovatno popularan jer Mustang privlaci dosta paznje. I pre je privlacio, ali ne kao sada. Pa kad je izasao u prodaju pre 2 godine ja sam hteo da ga kupim, bilo ih je nemoguce naci kod dilera. Jedini nacin je bio da ih narucis (i cekas 3-6 meseci) po vecoj ceni nego sto je trebala biti. I danas se nije situacija mnogo promenila, mozes naci V6 kod dilera, ali V8 je i dalje mnogo skup i redak kod dilera.
 
Sta ima tvoj auto ispod haube?

Malo sam trazio po netu i vidim da je najveci motor 2.0L sa 135 hp. To je jako malo konja za moj ukus. Ja sam vozio Kia Spectra sa skoro isto konja (138 hp) i bas sam se razocarao, dodas gas malo jace, a ona se prakticno gusi.
Pored toga, ja hocu veliki broj torque (barem 200 lb ft torque) na malom broju RPM za svakodnevnu voznju. Xsara, osim ako je dizel, to ne pruza.

Veceras sam prvi put vozio Mustanga posle 10-ak dana. Imali smo snega pa sam vozio pickupa ove sedmice. Neverovatno lep osecaj opet voziti Mustanga, bas sam ga malo zesce vozio.
 
68Charger440+6:
Sta ima tvoj auto ispod haube?

Malo sam trazio po netu i vidim da je najveci motor 2.0L sa 135 hp. To je jako malo konja za moj ukus. Ja sam vozio Kia Spectra sa skoro isto konja (138 hp) i bas sam se razocarao, dodas gas malo jace, a ona se prakticno gusi.
Pored toga, ja hocu veliki broj torque (barem 200 lb ft torque) na malom broju RPM za svakodnevnu voznju. Xsara, osim ako je dizel, to ne pruza.

Veceras sam prvi put vozio Mustanga posle 10-ak dana. Imali smo snega pa sam vozio pickupa ove sedmice. Neverovatno lep osecaj opet voziti Mustanga, bas sam ga malo zesce vozio.
Ima 1.8 benzinac sa 110 hp. A torque je 155 Nm na 4300 rpm. Al je brzi od mustanga, haha! ;) Ti verovatno imas dosta bolje vreme do stotke, xsari treba mislim 10.2 sec.
Inace najjaci motor u xsarama vts je 2.0 sa 167 hp, taj se ugradjivao od 2000-te nadalje.
 
Xsaru nisam vozio ali saxo 1.6vts je prava mecava ;-)
65ip1.jpg
 
Garwor:
Ima 1.8 benzinac sa 110 hp. A torque je 155 Nm na 4300 rpm. Al je brzi od mustanga, haha! ;) Ti verovatno imas dosta bolje vreme do stotke, xsari treba mislim 10.2 sec.
Inace najjaci motor u xsarama vts je 2.0 sa 167 hp, taj se ugradjivao od 2000-te nadalje.

Ma koga briga za top speed, vazno je 0-60 mph i 1/4 mile vreme.
icon_biggrin.gif
Najveci limit u Americi je 75 mph (120 km/h). Ja sam za 15 mph (oko 22 km/h) preko limita dobio $210 kaznu i izgubio 4 poena na vozackoj (kasnije smanjeno na 2) od maksimalnih 12. Sad zamisli da imam V8 Mustanga i da ga vozim do kraja kolika bi kazna bila. Da ne govorim koliko osiguranje skoci posle i najmanje kazne.

0-60 mph (100 km/h) za 7.5 sekundi, 1/4 mile (400 m) za 15.5 sekundi. Nije lose za $16,000 auto.

Inace:
Horsepower 190-hp @ 5,250 rpm
Torque 220 lbs.-ft. @ 2,750 rpm
 

Back
Top