Slike i opisi automobila posetilaca foruma

Nista ja vas drustvo ne razumem,moja bebica sa 4,2 litra ima 280 hp i obrtni momenat od 400 nm. 4.6 l i 200 i nesto konja i 300 funti....Ko god zna sta je auto, u Kaliforniji ne kupuje americke krseve, to je za svaki dan, da ti bude prevozno sredstvo za par god. i onda ga oteras na otpad. Cemu sluzi pick up od 5.7 lita koji trosi ko djavo, a samo 500 kila nosivisti? Btw. kako da okacim sliku? Pozdrav svima.
 
Koji ti to auto imas?

Kod pickupa se gleda torque, konjska snaga uopste nije vazna, a dobiti 300 lb ft torque (i vucu od 7,200 pounda) za $21,000 niko drugi ne moze uraditi (pogledaj samo koliko je Toyota Tundra SuperCab 4.7L).

Ja sam imao 3 Americka auta, jos uvek imam 2 i prezadovoljan sam sa njima. Ne pada mi na pamet da pretplacujem Japance. U moju garazu jedino Fordov (Ford, Mercury, Lincoln) i Chryslerov (Dodge, Jeep, Chrysler) ce uci, niko vise.
 
Evo i mog autica
 

Prilozi

  • za telooo.jpg
    za telooo.jpg
    76,3 KB · Pregleda: 32
68Charger440+6:
Pitanje i komentari nisu bili upuceni tebi.


Nego meni.
Komentar nije bio vezan specificno za tvoja kola,vec za americke automobile u globalu i sve sto si napisao je kontra diktorno. Zasto izvlaciti obrtni momenat iz benzinskog motora (kada ga on po prirodi nema, u odnosu na dizel), pravljenjem potrosaca ogromne zapremine i stavljati ga u teretno i radno vozilo, kada se to moze dobiti od dizela sa pola zapremine uz manju potrosnju. Drugo:cemu sluze pick-up sa 5,7 litara (benzinac, 10-12 milja sa galonom) koji jedva nosi 500 kila? Da li ti je poznato da jedan Tamic ili Zastavica sa 3,5 litara zapreminom (dizel) nosi 3 tone i ne trosi vise od 15-tak litara dizela? Trece:Cela ova prica vezana je pre svega za pick-up vozila, ali i osala vozila nisu mnogo bolja,motori zapravo i nisu jaki iako imaju potencijal (zapreminu) jer su tehnoloski jos uvek u proslom veku, a snagu, i obrtni momenat izvlace na menjacu i diferencijalu usisnom i izduvnom sistemu. To cina americka vozila divnim i raskosnim za male pare, dakle, dolazimo do toga da "kada je dzaba i sirce je slatko"
Nema ljutis,samo zelim od svih forumasa da budu objektivni, ako volis Amere u redu je, ali uporedi ih sa drugim.
Btw. pitao sam kako da okacim sliku i niko mi nije rekao,pozdrav svima.
 
PredatorBG11:
I ovo su slikali u San francisku,planiraju proboj na USA trziste?Smejurija.
Otisao ja do vulkanizera,neka riba dovezla isti takav Fiat,samo crveni,bilo je pi..e od smeha kada su joj letnje gume ubacivali na zadnje sediste,dosla da kupi i da joj postave zimske.Nema gepek.


To nije slikano su San Franciscu, nego u Lisabonu u Portugaliji, portugalci imaju slican most i zove se Tagus.... Fiat nije bio u americi jos od ranih 80tih....


http://earth.esa.int/applications/data_util/SARDOCS/_icons/lf_lisbon2.jpg
 
orca:
Nego meni.
Komentar nije bio vezan specificno za tvoja kola,vec za americke automobile u globalu i sve sto si napisao je kontra diktorno. Zasto izvlaciti obrtni momenat iz benzinskog motora (kada ga on po prirodi nema, u odnosu na dizel), pravljenjem potrosaca ogromne zapremine i stavljati ga u teretno i radno vozilo, kada se to moze dobiti od dizela sa pola zapremine uz manju potrosnju. Drugo:cemu sluze pick-up sa 5,7 litara (benzinac, 10-12 milja sa galonom) koji jedva nosi 500 kila? Da li ti je poznato da jedan Tamic ili Zastavica sa 3,5 litara zapreminom (dizel) nosi 3 tone i ne trosi vise od 15-tak litara dizela? Trece:Cela ova prica vezana je pre svega za pick-up vozila, ali i osala vozila nisu mnogo bolja,motori zapravo i nisu jaki iako imaju potencijal (zapreminu) jer su tehnoloski jos uvek u proslom veku, a snagu, i obrtni momenat izvlace na menjacu i diferencijalu usisnom i izduvnom sistemu. To cina americka vozila divnim i raskosnim za male pare, dakle, dolazimo do toga da "kada je dzaba i sirce je slatko"
Nema ljutis,samo zelim od svih forumasa da budu objektivni, ako volis Amere u redu je, ali uporedi ih sa drugim.
Btw. pitao sam kako da okacim sliku i niko mi nije rekao,pozdrav svima.
Ne vredi se ubedjivati,ja sam mu jednom davno napisao da mu cena govori sve.......to ti je ona KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE :D
 
@Orca
Imaš dvije varijante:
1.. Kad otkucaš tekst u prozoru za brzi odgovor ideš na opciju napredno i imaš jezičak sredi priloge gdje možeš dodati sliku sa svog računara
2. Postavič sliku na neki od sajtova koji nude hosting slika pa možeš upload-ovati sliku tamo i prekopiraš onda adresu
 
orca:
Nego meni.
Komentar nije bio vezan specificno za tvoja kola,vec za americke automobile u globalu i sve sto si napisao je kontra diktorno. Zasto izvlaciti obrtni momenat iz benzinskog motora (kada ga on po prirodi nema, u odnosu na dizel), pravljenjem potrosaca ogromne zapremine i stavljati ga u teretno i radno vozilo, kada se to moze dobiti od dizela sa pola zapremine uz manju potrosnju. Drugo:cemu sluze pick-up sa 5,7 litara (benzinac, 10-12 milja sa galonom) koji jedva nosi 500 kila? Da li ti je poznato da jedan Tamic ili Zastavica sa 3,5 litara zapreminom (dizel) nosi 3 tone i ne trosi vise od 15-tak litara dizela? Trece:Cela ova prica vezana je pre svega za pick-up vozila, ali i osala vozila nisu mnogo bolja,motori zapravo i nisu jaki iako imaju potencijal (zapreminu) jer su tehnoloski jos uvek u proslom veku, a snagu, i obrtni momenat izvlace na menjacu i diferencijalu usisnom i izduvnom sistemu. To cina americka vozila divnim i raskosnim za male pare, dakle, dolazimo do toga da "kada je dzaba i sirce je slatko"
Nema ljutis,samo zelim od svih forumasa da budu objektivni, ako volis Amere u redu je, ali uporedi ih sa drugim.
Btw. pitao sam kako da okacim sliku i niko mi nije rekao,pozdrav svima.

Otkud tebi to da Amerikanci nemaju dizele? Svi full size pickupi imaju dizel motore kao opcije, ali ima i nas koji ne koristimo pickupa samo za posao. Stace meni dizel motor kad ja jos uvek nista nisam povukao sa mojim pickpom (dok ne stigne camac) i kad 4.6L benzinac odlicno vuce kad prikolica bude puna tovara? Sto bi dzaba placao extra pare kad mi nije potreba? A takvih kao ja je gomila u Americi, koji koriste pickupa za svakodnevnu voznju, a vucu i prikolicu koriste sa vremena na vreme po potrebi. Onaj kome treba velika vuca kupuje dizela, mi ostali kupujemo benzinca. Pored toga, ovde je dizel poprilicno skuplji u poredjenju sa benzinom.
Drugo, ti meni poredis Tamica sa Americkim pickupima. Tamic je bio vozilo samo za posao. Koliko ljudi je imalo Tamica kao porodicno vozilo? Skoro niko. A ogroman broj Amerikanaca koristi pickupe kao porodicno vozilo, ne samo za posao.
 
68Charger440+6:
Stace meni dizel motor kad ja jos uvek nista nisam povukao sa mojim pickpom
Pa sta ce ti onda pickup? :wink:
68Charger440+6:
Drugo, ti meni poredis Tamica sa Americkim pickupima. Tamic je bio vozilo samo za posao. Koliko ljudi je imalo Tamica kao porodicno vozilo? Skoro niko. A ogroman broj Amerikanaca koristi pickupe kao porodicno vozilo, ne samo za posao.

Ono sto je orca hteo da kaze (a sto sam i ja svojevremeno rekao) jeste da recimo Dacia ima pickup sa 1.9d motorom koji je nemerljivo manji od americkih i koji nosi oko 1t...

Evo sta nosi 500kg:
king22.jpg
 
Ima vise razloga zasto sam kupio pickupa:
- Prostor. 7 ljudi u njega bez problema sedne.
- Vuca. Za sada je ne koristim, ali na leto stize camac i onda ce mi trebati pickup svake sedmice.
- Prikolica. Moj cale je ceo podrum renovirao, a i dobar deo kuce. Pickup se pokazao i te kako koristan.
- 4x4. Pickupa sa 4x4 je uzivanje voziti zimi po snegu, uopste i ne primetim da je sneg.

Ja u pickupu imam sve u jednom, i vozilo za svakodnevnu voznju i vozilo za obavljane posla. A da sam kupio nesto u stilu tih malih Evropskih pickupa (kao sto je taj Stojadin) onda bi morao uzimati jos jedan auto koji bi svakodnevno vozio.
 
68Charger440+6:
Ono sto mene nervira je kad mi neko iz Evropi, koji nikad u zivotu nije uzivo ni video Americke automobile a da ne govorim vozio, pocne pametovati o njima.

Ja ih vozim svaki dan, zivim u jednom od najbogatijih delova Amerike i ne pricam napamet, preko 600000 predjenih kilometara, a za poslednjih 2.5 godine 55 hiljada milja sa svakojakim pick up truck-ovima i ostalim americkim cudima po Kaliforniji od San Franciska do San Diega, koristim ih za posao i ne shvatam zasto bi se mlatio po uzasnom saobracaju u kamionu kada je za te potrebe napravljen automobil? Btw, ti dizeli su bucniji od Peterbuilt krstarica i jedva su tonu nosivosti, a koriste ih kao porodicna vozila i to me raspamecuje. Ne zelim nikome da solim pamet, ali opet pominjem, budimo objektivni.
Pozdrav iz San Diega
 
Nisam za tebe bas nista rekao. To je bilo za tipa iz Austrije. Jos mi nisi ogvorio koji automobil imas.

Druga stvar, ja sam clan foruma o pickupima koji ima skoro pola miliona clanova i jos nikoga, ali bas nikoga, nisam cuo da se zali na payload capacity bilo kog pickupa. Ja sam licno u svom pickupu vozio preko 2,000 pounda sto je vise nego tona (a verujem da bi moglo jos stati jer zadnji deo nije pao ni malo), a ja imam obicnog V8 (4.6L). Zamisli sta tek radi 5.4L, 6.8L ili 6.4L PowerStroke.

A za onaj deo "zasto bi vozio pickupa kad mogu auto" - zato sto auto nema ogroman payload capacity, vucu, mesta unutra za 7 osoba i 4x4. Ja imam i auto i pickup, ali kad bi birao samo jedno pickup bi bez ikakvog razmisljanja izasao kao pobednik.
 
Ma dobro charger......svako ima pravo da voli ono sto mu se svidja.Samo vi ameri patite malo od megalomanije.Ja nemam pravo da kometarisem americka vozila....a kojim pravom ti komentarises evropska.Zasto amerikanci misle da su nadmocni u svemu?Koliko si ti provozao BMW,Opela,Peugeota,Alfa Romea,Saba,Volvoa,Audia,Renoa,Rovera,Skoda.....Pre neki dan sam posmatrao jednog novog mustanga u mojoj ulici....auto ima nekog smeka..ali ne pripada danasnjem vremenu..kao da se zamrzo u sedamdesetim godinama..........Tvoje je pravo da branis ono sto volis....ali budi siguran da je sve kvalitetno i napredno ukljucujuci i automobile MADE IN EU
 

Back
Top