HITNO - bolesna maca-potreban savet

okana

Početnik
Poruka
4
moja maccka je pre par nedelja napala moju najbolju prijateljicu .... napad je usledio possto je moja prijateljica, koja kod mene provodi priliccno vremena tako da je maccka imala vremena da je prihvati ili ne prihvati, dok je maccka spavala pomazila po repu... u tom trenutku iz naizgled najccvrsscheg sna maccka se ustremila i to pravo na lice moje prijateljice ssistajuchi i grebuchi je istovremeno... i dok je moja prijateljica bezzala u drugu subou, lica izgrebanog i krvavog, maccka je sve vreme trccala za njom tako da joj je ova jedva umakla...prema meni maccka u tom trenutku nije pokzivala znake neprijteljstva, ponassala se ccak normalno.
No, ccim bi ccula samo glas moje prijateljice, njoj bi se rep rassirio kao jelka i ona bi se ustremila prema vratima odakle je glas dolazio...
uvazzavajuchi savet veterinara tesska srca sam rpistala da on maccku odnese i negde je pusti ..
veoma sam patila i sada patim, jer mi maccka veoma nedostaje...
da li neko mozze da mi objasni zassto se to uopsste dogodilo... zassto je maccka napala moju prijateljicu koja je kod mene provodila veoma puno vremena?
 
od svega to je najbitnije. u ovom trenutku najvaznije je zdravlje tvoje prijateljice, pa tek onda problem tvoje macke. proceduralno se takve stvari resavaju sasvim drugacije zbog jedne jako opasne bolesti koja se zove, neces veroveti, BESNILO!!! da li se tvoja prijateljica javila lekaru opste prakse?
 
zoo:
od svega to je najbitnije. u ovom trenutku najvaznije je zdravlje tvoje prijateljice, pa tek onda problem tvoje macke. proceduralno se takve stvari resavaju sasvim drugacije zbog jedne jako opasne bolesti koja se zove, neces veroveti, BESNILO!!! da li se tvoja prijateljica javila lekaru opste prakse?


sto se macke tice ...
veterinar bi je sigurno stavio najpre u karantin na posmatranje/ispitivanje (kakva je vec procedura) da je posumnjao na besnilo?

:?:
 
macka obavezno ide na posmatranje, jer uvek postoji sumnja na besnilo. o tome veterinar ne odlucuje, vec je to predvidjeno pravilnikom o suzbijanju besnila. procedura bi trebala da ide ovako: povredjena prijateljica ide kod svog lekara, on je salje na infektivno, oni salju zvanican dopis veterinarskoj inspekciju, inspekcija pravi zapisnik o incidentu i stavlja macku na posmatranje deset dana. druga mogucnost je da inspekcija naredi eutanaziju macke, posalje les u ovlascenu laboratoriju gde ce se izvrsiti odredjene analize i otkloniti ili potvrditi sumnja na besnilo. nazalost, macka je u ovom trenutku optuzeni, osumnjiceni, krivac za nastali incident, te malo ko sad misli na njeno dobro... prijateljicu ipak ne mozes staviti na drugo mesto.
 
svi kao da ste prevideli reccenicu gde kazzem da je maccka reagovala samo na moju prijateljicu, ccak i na njen glas, ali ne i na mene, pa ni na druge prisutne u prostoriji... ako je recc o besnilu koje vi pominjete nije li logiccno da onda zzivotinja reaguje istim arssinom prema svakome.... besnilo je besnilo i ne mozze se, ako se ne varam, primenjivati selektivno...ssto se moje rpijateljice ticce, naravno da nije na drugom mestu... ona jebila kod lekara koji je konstatovao samo povrssinke ogrebotite i nije predlagao pokretanje nikakve druge procedure
 
Mislim da je tvoja prijateljica verovatno nešto uradila tvojoj maci-malo su zlopamtila.Ukoliko nije to onda je na sebi imala miris suparnika-mada je vrlo mala mogućnost da maca reaguje baš tako .
S druge strane odnošenje mačke i cela priča oko veterinara je po meni tvoj i njegov blam i velika neodgovornost(maca u nedođiji i drugarica bez vakcine).
Predlog-dobro razmisli sledeći put ako budeš uzimala ljubimca jer ovaj događaj tj posledice ne spadaju u domen dobrog vlasnika.
-ukoliko želiš biti dobar vlasnik ljubimca potrudi se i da nađeš dobrog veterinara.
 
To nažalost nećemo znati...Žao mi je mace -moram da priznam više nego njene drugarice.Možda sam grozna ali životinje osećaju kad neko nije ok(da li je u pitanju gazda ili osoba koju su napale :?: :!: ).
Doživela sam ujed vučjaka(gazda dilea) -koji me je pustio čim sam mu se obratila,pa opet ne mogu da skontam celu priču s početka...
 
To sto si ti definisala kao "drugarica je moju macku pomazila po repu", macka nije bas dozivela kao mazenje, jer macke NAJVISE mrze kada ih diras po repu. Moja macka se, kad je slucajno taknem po repu dok spava, ma koliko dubok njen san bio, cimne i iskezi zube. Ja znam da je to nervira i ponasam se u skladu sa tim. Mada stoji cinjenica da je tvoja macka odreagovala mnogo drasticnije.
Ipak je trebalo da se vise potrudis da odredis koji je bio uzrok takvoj njenoj reakciji, a ne da je se otarasis cim iskrsne neki problem. Narocito ako ranije nije bila sklona takvom ponasanju. Na kraju, i zivotinje imaju karakter i mogu da vole i da ne vole. Moguce da tvoju drugaricu ona nikad nije podnosila i da je njeno "mazenje po repu" bila kap koja je prelila casu, jer to macka ne bi tolerisala ni nekom koga voli.
 
Imam mace od tri meseca koje se iznenada razbolelo.NIsam sigurna o cenu se radi a simptomi su sledeci:ne jede,pije PUNO vode ,otezano dise,spava veci deo dana,nezainteresovana je za igru.Iako ne jede ne gubi na tezini.Cesto mljacka (da li je u pitanju neki parazit)S vremena na vreme mase glavom kao da joj je nesto u usima.Ne znam sta je u pitanju.Molim vas pomozite mi.Hitno je.
 
Beladona:
Imam mace od tri meseca koje se iznenada razbolelo.NIsam sigurna o cenu se radi a simptomi su sledeci:ne jede,pije PUNO vode ,otezano dise,spava veci deo dana,nezainteresovana je za igru.Iako ne jede ne gubi na tezini.Cesto mljacka (da li je u pitanju neki parazit)S vremena na vreme mase glavom kao da joj je nesto u usima.Ne znam sta je u pitanju.Molim vas pomozite mi.Hitno je.
Vodi macu kod veterinara :idea: Ozbiljno je to shto kazesh jadna maca :(
PS.Imam slichan problem samo moja maca ne zeli da jede,ali je ja teram i sve je OK :D Ali nisu isti simptomi.
PPS.Obavezno povedi macu kod veterinara.
 
Mada bolje receno danas sam nashla jadnu tj tu malu macu i s obzirom da imam 5 macica ono je shesto i macka ne prihvata da je ono sisa :( Ipak ja ga hranim na "cuclu" a cucla je mleko nasuto u dobro opranu flashicu od kapi za oci :) A ovo sam napisala ako neko ima slichnih problema sa macetom kao ja :) Izvinjavam se shto nema veze sa temom :?
I ponavljam za Beladonu Obavezno macu kod veterinara :idea:
POZZZZ
 

Back
Top