Miroljub Petrović VS Radiša Antić

Ко вам је бољи предавач. Мирољуб Петровић или Радиша Антић


Мирољуб Петровић



Радиша Антић

Da li ih znas obojicu, ili je Pristrasnost u pitanju?
Radisa je fantastican sto se tice religije, tako ce da ti docara, da se prosto izgubis u tome.I poverujes, pa bas tako je.Ali ima on svoju problematiku, koju nije resio, TJ. nosi svoj "krst", kao i svi mi ostali.
Miroljub, se proglasavao za adventistu, ali se vratio pravoslavlju, medjutim drzi se jevrejske subote.Mesanac cisti, okrece se na onu stranu, na koju duva vetar.Ima odredjeno znanje, zna i jevrejski, ali ima u njemu i nacionalizma.
Sve u svemu , svako od njih ima i pozitivnost i negativnost, ali i oni su samo ljudi.Treba se drzati Bozije reci, i pazljivo "osluskivati", sta ko prica ili objasnjava.
 
Мирољуб је цар над царевима!
Јуче сам гледао неки "мало" дужи клип, без сат и по то није клип него свирање :lol: где је лапо објаснио превару библијског бога. Каже замислите да некима пре двеста година дођу неки са данашњим моћима и кажу ми смо богови. Не знам шта је пјесник хтио рећ', но мени одма' паде напамет кад су дошли Анунаки, па се "бог" возио у огњеим кочијама (зар није Свеприсутан?!)...
Онда, негде на средини вели како је душа само спој безличог духа и мртве материје, те после смрти нема ничега. Ето мени одговора где је Исус "поправио" неке Јевреје (не и "незнабошце", они су знали за душу, рецимо Египћани)... Но очигледно нису сви који лепе себи на чели етикету "хришћанин" поправљени, пошто неки веле да су јевреји (малим словом, ако то није народ него епитет) и остали су у Старом Завјету...
Не знам да ли вељи православци из Двери знају шта прича онај што га свуда водају са собом, или су само пали на његову каризму :rotf:
 
Мирољуб је цар над царевима!
Јуче сам гледао неки "мало" дужи клип, без сат и по то није клип него свирање :lol: где је лапо објаснио превару библијског бога. Каже замислите да некима пре двеста година дођу неки са данашњим моћима и кажу ми смо богови. Не знам шта је пјесник хтио рећ', но мени одма' паде напамет кад су дошли Анунаки, па се "бог" возио у огњеим кочијама (зар није Свеприсутан?!)...
Онда, негде на средини вели како је душа само спој безличог духа и мртве материје, те после смрти нема ничега. Ето мени одговора где је Исус "поправио" неке Јевреје (не и "незнабошце", они су знали за душу, рецимо Египћани)... Но очигледно нису сви који лепе себи на чели етикету "хришћанин" поправљени, пошто неки веле да су јевреји (малим словом, ако то није народ него епитет) и остали су у Старом Завјету...
Не знам да ли вељи православци из Двери знају шта прича онај што га свуда водају са собом, или су само пали на његову каризму :rotf:

A jel ti poznato da brani subotu i trojstvo?
 
Ко вам је бољи предавач. Мирољуб Петровић или Радиша Антић


Мирољуб Петровић



Радиша Антић

Miroljub... ne znam ciju doktrinu zastupa.....
Moguce da ima od svega po malo :lol:

Antic je adventisticki propovednik, doktor filozofije i doktor teologije....
Svetski covek, skolovao se u Francuskoj,Engleskoj i SAD.

Radio kao pastor... pri Generalnoj konferenciji.... i Dekan je teoloskog fakulteta u Beogradu.
Profesor na Newbold koledzu u Engleskoj.

Mozda jos nesto sto ne znam......
 
Poslednja izmena:
Мирољуб је цар над царевима!
Јуче сам гледао неки "мало" дужи клип, без сат и по то није клип него свирање :lol: где је лапо објаснио превару библијског бога. Каже замислите да некима пре двеста година дођу неки са данашњим моћима и кажу ми смо богови. Не знам шта је пјесник хтио рећ', но мени одма' паде напамет кад су дошли Анунаки, па се "бог" возио у огњеим кочијама (зар није Свеприсутан?!)...
Онда, негде на средини вели како је душа само спој безличог духа и мртве материје, те после смрти нема ничега. Ето мени одговора где је Исус "поправио" неке Јевреје (не и "незнабошце", они су знали за душу, рецимо Египћани)... Но очигледно нису сви који лепе себи на чели етикету "хришћанин" поправљени, пошто неки веле да су јевреји (малим словом, ако то није народ него епитет) и остали су у Старом Завјету...
Не знам да ли вељи православци из Двери знају шта прича онај што га свуда водају са собом, или су само пали на његову каризму :rotf:

Те Двери су тешки преваранти. Чак је и Мирољуб насео на њихову лаж.
 
Те Двери су тешки преваранти. Чак је и Мирољуб насео на њихову лаж.

Ајд кад ти кажеш да је тако.
И не бавим се много тиме, мени је деловало да су они насели, тачније испали будале. А да су преваранти, рекао бих да јесу (и то у политичком смислу, код њим ме верске цаке и не занимају много...)
 
I mislim to pitanje..ko je bolji predavac...... valjda je bitno sta propoveda......

Tako je Perlice, vazno je da se propoveda, jevrejima 10 Bozijih, a ostalima sve ostalo sto je Bog rekao Noju.
Treba poslusati i Radisu i Miroljuba, i razumeti izmedju redova.Obadvojica su skolski teolozi, a Bog trazi Dusu, a ne teologiju.Praksa cini svoje, sve se svelo na farisejstvo i ljudsku filozofiju.
 
Tada kada sam ga upoznao bio je adventista.Da li ima diplomu, nevazno je.Ne ceni ljude prema diplomi, ona nista ne znaci u Bozijem carstvu, ceni ljude prema onome sto kazu.

Tacno....

ali je vazno znati kako se covek obrazovao.....

Nisam cak sigurna da se ikad i krstio u nasoj crkvi..... A zavrsio faks i bio rukoolozeni proovednik - nije 1000%.

Drzi ono sto je on shvatio da je istina - dakle, subota i sl. uglavnom adventisticku teologiju.
 

Back
Top