DivX problem

VoXman

Zainteresovan član
Poruka
102
Kada startujem neki film bilo to u Micro DVD-u ili Rad Light-u ili BSPlayer-u u gornjem levom uglu mi se pojavljuju neki parametri zajedno sa brojevima u procentima kao na pr:CPU usage pa neki procentualni br,pa Output ...,Input... i uz to idu neke tacke po celom ekranu koje se transformishu u iglice (ovde mi fali jos Scully i Molder da upotpunim).Da prebacim na srpski prevod nema shanse...i to da dodam...!!Ali zato Power DVD radi bez greshke!!Pomozite... :roll:
 
VoXman:
Kada startujem neki film bilo to u Micro DVD-u ili Rad Light-u ili BSPlayer-u u gornjem levom uglu mi se pojavljuju neki parametri zajedno sa brojevima u procentima kao na pr:CPU usage pa neki procentualni br,pa Output ...,Input... i uz to idu neke tacke po celom ekranu koje se transformishu u iglice (ovde mi fali jos Scully i Molder da upotpunim).Da prebacim na srpski prevod nema shanse...i to da dodam...!!Ali zato Power DVD radi bez greshke!!Pomozite... :roll:

??????? :shock:
 
Drago mi je sto ima i duhovitih (Backy) mada ima tu jos materijala i dalje je to sirovo!Za predlog sa PowerDVD-om,da njega koristim nece moci jer nemoze i da hoces prevod da nadjesh kad gledash DivX,a kad gledash DVD u redu je.Cackao sam po opcijama 100 puta i nista!Sad sam i video da se ti parametri pojavljuju i na nekim filmovima koje pustam preko Windows Media i drugih player-a kojih imam.Sve sam ih izmenjao i nista... :x
 
Juju...Djavolja rabota!Jel si probao sa "bu,bu sotono ajd u vodu". :lol:
Stvarno ne znam,jel si probao sa uninstaliranjem svih kodeka(ako si sa svakim divx cd-om instalirao sve kodeke na njemu)pa ponovo install samo onog koji ti treba,koji ti kodek treba za koji film znaces kad skines mali program GSopt.Ali zasto Windows media player tripuje a powerDVD ne ...hmmm :roll: ...?Probaj pa javi.
 
I tako cackah,cackah i uspeo sam!Nisam uspeo da resim problem sa reinstaliranjem kodeka i svih player-a nego sam usao u ffdshow kodek,u njegovu konfiguraciju,i iskljucio opcije OSD i show MV.I eto u tome je bio problem!Ko je citao ovu temu i mislio da sam "izlapeo",a ako ima ffdshow nek udje u njegovu konfiguraciju i UKLJUCI pomenute opcije i videce o cemu pricam!Aj pa javite kakav je trip.... :?
 
VoXman:
I tako cackah,cackah i uspeo sam!Nisam uspeo da resim problem sa reinstaliranjem kodeka i svih player-a nego sam usao u ffdshow kodek,u njegovu konfiguraciju,i iskljucio opcije OSD i show MV.I eto u tome je bio problem!Ko je citao ovu temu i mislio da sam "izlapeo",a ako ima ffdshow nek udje u njegovu konfiguraciju i UKLJUCI pomenute opcije i videce o cemu pricam!Aj pa javite kakav je trip.... :?

Ma kakvi izlapeo,zato kazem uzmi GSpot(213 kb) pa barem znas koji ti kodek treba,jer po mom iskustvu ffdshow i antifriz prave vise problema neko sto pomazu a to pokazuje i tvoj primer.Uzmes GSpot,ucitas film,kaze ti koji ti video i audio kodek treba i da li ga imas,ako nemas skines sa neta i miran si,a ffdshow i ostalo sr*nje zaboravi.
 
Prvo FFDshow radi super ali u kombinaciji sa plejerima koji ga podrzavaju. Dakle nplayer, zoomplayer ... ili bilo koji drugi ceski plejer posto cesi prave i FFDshow, i ove plejere i ac3 i matrix filtere i vecinu ostalih stvari za divx i uz to se medjusobno poznaju i saradjuju pa njihovi proizvodi rade ok zajedno. Ali ako hoces da kombinujes sa nekim plejerom kodekom filterom koji nije iz te ceske price onda je to malo teze. Dakle opredeli se za istocnu ili zapadnu varijantu i nje se drzi a onu drugu deinstaliraj.
 

Back
Top