kako kod zenidbe?

craetive

Obećava
Poruka
92
Imam devojku u koju sam zaljubljen i koju planiram jednog dana da ozenim!
Medjutim stariji mi kazu,sine,pusti ljubav to je prolazno, gledaj kakva joj je familija,da li su svi zdravi,da li su bolesni i od cega sl.I kako vreme odmice vise ne znam sta da mislim..
A kako sam primetio situacija nije bas najsjajnija,sto se tice stvari na koje su mi stariji ukazivali.I sad,ne znam sta da radim..Razmisljam cak i da raskinem!
Kako da se odlucim?Na osnovu srca,zdravog razuma ili neceg treceg?
 
craetive:
Imam devojku u koju sam zaljubljen i koju planiram jednog dana da ozenim!
Medjutim stariji mi kazu,sine,pusti ljubav to je prolazno, gledaj kakva joj je familija,da li su svi zdravi,da li su bolesni i od cega sl.I kako vreme odmice vise ne znam sta da mislim..
A kako sam primetio situacija nije bas najsjajnija,sto se tice stvari na koje su mi stariji ukazivali.I sad,ne znam sta da radim..Razmisljam cak i da raskinem!
Kako da se odlucim?Na osnovu srca,zdravog razuma ili neceg treceg?
ako ti je odana i ako ti je draga cemu raskid.Ako si joj ti na prvom mestu ne brigaj....
 
craetive:
Imam devojku u koju sam zaljubljen i koju planiram jednog dana da ozenim!
Medjutim stariji mi kazu,sine,pusti ljubav to je prolazno, gledaj kakva joj je familija,da li su svi zdravi,da li su bolesni i od cega sl.I kako vreme odmice vise ne znam sta da mislim..
A kako sam primetio situacija nije bas najsjajnija,sto se tice stvari na koje su mi stariji ukazivali.I sad,ne znam sta da radim..Razmisljam cak i da raskinem!
Kako da se odlucim?Na osnovu srca,zdravog razuma ili neceg treceg?

Pa znaš kako... Prvo joj uzmi krv... Pa na analizu. Pa onda mokraću. Pa onda lepo idi kod njenog doktora i pitaj je da li tvojoj dragoj nešto fali. Pa onda počni da obilaziš komšiluk. Pitaj ih da li su primetili nešto sumnjivo. Onda uzmi uzorak tkiva i šalji Molderu. Ili bolje, Skali. I na kraju, ali ne manje važno, pitaj Djuru šta je on saznao. Nikad se ne zna. Malo nepažnje i... Ode Vinča u vazduh :lol:
 
Nadam se samo da ces biti dovoljno pametan da slusas iskljucivo SEBE a ne druge. Jeste, jako je vazno kakve su nam porodice (ipak iver ne pada daleko od klade) ali prvo se ti zapitaj da li je dovoljno poznajes, da li joj verujes, da li sebe mozes da zamislis s njom za par godina? treba jos puno toga da uradite, probate zajedno (ako vec niste)... Ako ste nekada proveli bar par dana zajedno, ako ti nedostaje kad se probudis i kada legnes da spavas, ako je volis zbog sitnica koje svakodnevno kod nje primecujes, ako si zabrinut za nju kada je bolesna, ako si u stanju da zaplaces s njom ili budes toliko srecan da si samom sebi smesan... Kontas? ;)

Sta god da odlucis, sam si odgovoran za to. Nemoj posle da zalis za propustenom prilikom jer su drugi doneli odluku umesto tebe. A mozda jos nisi dovoljno zreo za takav korak...
 
Nisu ni stari ljudi toliko glupi.Znaju oni zasto su ti to rekli.Nije bas prijatno da u porodici ima ludaka ili nekih vecih deformiteta,jer je to nasledno.Sve ostalo je bezveze.Kako zivimo,dobro smo i normalni.
Da bi sa nekim mogao da prozivis vek,potrebno je prvenstveno da zasnjete vezu na prijateljstvu,da se dobro slazete,da se svadjate,ali u granicama normale,da se kapirate,da se dobro slazete u sex-u,jer je to jedan od bitnijh faktora i da nema nekih velikih stvari koje ti smetaju kod nje,jer ce kasnije to da ti ide na zivce do nepodnosljivosti.
Moj ti je savet da pokusas prvo da zivis s njom,pa ako ti uspe,onda se zeni.Kad se posle nekog vremena provedenog u zajednickom zivotu probudis pored nje i kazes sebi :Ona je ta - e to je to,sve ostalo je sipaj pa prospi :D ;)
 
Ma uopshte nemoj da razmishljash, samo radi kako su ti stariji rekli. Ja naprosto zavidim tim starijim ,jer su imali srecu da se rode u ta starija vremena , kad su se ljudi radjali pametni i zato su svi u mladosti i zivotu chinili prave, pametne stvari , zato smo svi rodjeni u sretnim porodicama i svi su se praktichno voljeli, jer su se birali onako kako su njihovi stariji rekli da treba. A ne kao nashe, blentave generacije , koje traze neku ljubav, razumevanje, gradjenje poverenja...Tc,tc...Pa zamisli kako je dobar fazon kad te udaju roditelji, samo posalju u familiju s kojom su se dogovorili. Nema tu bre problema, heelp me ili tri godine pa me ostavi...da..da..Pa josh kad ti kazu...ljubav prolazi, a narochito oni koji su u godinama kad se vishe ni ne secaju korzoa, bioskopa, sena i kukuruza ,maramche svileno, shvaleracija, ostavljanja, pa vracanja, kucnih prijatelja u akciji itditd, pa kad se ni mi ne secamo tih ranih radova (bili mali), kako bi tek oni.
P.S.Stariji odoshe svojim putem, a ti ces da se budish pored dotichne ili neke odabrane.
Ako ti pogreshish ''oni su ti govorili,a ti nisi slushao''(na*ebo si)
Ako pogreshish ,slushajuci njih, ''shta cesh, sudbina,moj sine''(opet si na*ebo)
 
Slazem se sa onim, prvo zivi sa njom pa vidi kako ti je. Proba, sine, proba. Pre nije to moglo pa kad prodje vreme tek onda vidis kakvu si ostrokondju ozenio! Sad bar moze. Jos ako imas i uslova, ijaoooo! Najbolji trip, veruj mi!
Pazi, barem 6 meseci. Nista manje, jer je 6 nedelja (oko 2 meseca) dovoljno da se covek navikne na promene, a onda jos 4 da stvarno vidis sta i kako.
Srecno!
PS, stvarno gledaj kevu i caleta, ona ce biti mesavina njih dvoje u zajednickom zivotu. PROVERENO! Ako ti njihov zajednicki zivot izgleda okay, onda predji na plan b (vidi gore)
 
Život pre braka obavezno.... jer zabavljanje i život sa nekim su dve potpuno različite stvari. A što se tiče saveta starijih - nije to loše. Prvenstveno zbog naslednih bolesti: ludilo, šizofrenija i sl. .... što bi rizikovao da tvoje dete jednog dana povuče gen na neku ludu tetku ili suicidnog strica.
Odluka je naravno na tebi, ali kad budeš hteo da se oženiš pročeprkaj malo po fammiliji, istestiraj je ... pa razmisli dobro.
To je moj savet.
 
pravog choveka si pitao....evo odma tje da kazhem.....pazi jako je bitno da te bole uho shta drugi prichaju...znachi ti si sam svoj chovek a savet stareshina mozhe da ga duva....mislim shta ima neko drugi da ti kroji zhivot....drugo jako bitno je da je bash puno volish jer da se razumemo ljubav je najbitnija....i ne chasi chasa...zajebi planiranja i ciljeve....uchini ono shto mislish da je najbolje....ono shto osetjash....a za jedno 10god...kad zavaljen u neq fotelju budesh pijuckao neko pitjence....budesh pomislio da je ovo vetj tretji put kako si mislio svojim srcem a ne glavom....i kako se ne mosh alimentacija naplatjat...a kamo li odrzhati balans sa svom tom proshloshtju....bitjesh mi zahvalan....e sad caka....caka je da sam ti ja poqshao krojiti zhivot....dakle....ti si doshao na forum da NAS - gomilu koje kakih lezilebovitja i ko zna kakih giliptera i lizilebovitja pitash za savet.....a pri tom ne bi poslushao STARIJE ljude iz svog okruzhenja koji te btw znaju za razliq od nas koji treba da damo savet.....e pa prijatelju.....pricha ti ne drzhi vodu....a ja sam ti posvetio previshe vremena
 
AntunTun:
pravog choveka si pitao....evo odma tje da kazhem.....pazi jako je bitno da te bole uho shta drugi prichaju...znachi ti si sam svoj chovek a savet stareshina mozhe da ga duva....mislim shta ima neko drugi da ti kroji zhivot....drugo jako bitno je da je bash puno volish jer da se razumemo ljubav je najbitnija....i ne chasi chasa...zajebi planiranja i ciljeve....uchini ono shto mislish da je najbolje....ono shto osetjash....a za jedno 10god...kad zavaljen u neq fotelju budesh pijuckao neko pitjence....budesh pomislio da je ovo vetj tretji put kako si mislio svojim srcem a ne glavom....i kako se ne mosh alimentacija naplatjat...a kamo li odrzhati balans sa svom tom proshloshtju....bitjesh mi zahvalan....e sad caka....caka je da sam ti ja poqshao krojiti zhivot....dakle....ti si doshao na forum da NAS - gomilu koje kakih lezilebovitja i ko zna kakih giliptera i lizilebovitja pitash za savet.....a pri tom ne bi poslushao STARIJE ljude iz svog okruzhenja koji te btw znaju za razliq od nas koji treba da damo savet.....e pa prijatelju.....pricha ti ne drzhi vodu....a ja sam ti posvetio previshe vremena
Znanje je u pitanju!
 
NatasaNatasa:
Život pre braka obavezno.... jer zabavljanje i život sa nekim su dve potpuno različite stvari. A što se tiče saveta starijih - nije to loše. Prvenstveno zbog naslednih bolesti: ludilo, šizofrenija i sl. .... što bi rizikovao da tvoje dete jednog dana povuče gen na neku ludu tetku ili suicidnog strica.
Odluka je naravno na tebi, ali kad budeš hteo da se oženiš pročeprkaj malo po fammiliji, istestiraj je ... pa razmisli dobro.
To je moj savet.

Nije problem zivot i brak jer uvek se covek moze razvesti i rastati,nego bas to u vezi sa decom..To je mnogo bitnije.
 
Za svaki slucaj proveri ti i svoju familiju. Jer ne daj boze, ako imas nekog strica ludaka na trecem kolenu, mozda dete povuce gen na njega i zato je bolje da se ne zenis nikada ni sa kim. Po toj logici, one koji su npr. usvojeni bi u sirokom luku trebalo zaobilaziti, jer ko zna kakve gene vuku oni, to ni ne mozes da ispitas..:lol

A sta ako njena deca jednog dana, cak i pored toga sto ona ima nekog bolesnog u familiji, budu normalna? Jel' ce ti onda biti krivo sto nisi sa njom?
 
Sto meni ne pade na pamet pre desetak i kusur godina da postavim ovakvo pitanje....de bi mi bio kraj.
Dobro...tada nije bilo foruma ali recimo...stanem na sred busa..recimo 16 ili 23..neka jaca linija ne neki seljobus i u sav glas..."ljudi taka i taka stvar,ja resio da se zenim pa ko reko da priupitam da se ne zalecem bez veze!!!"
Verovatno sada ne bih imao pored sebe ljubav svog zivota,tri sina i kucicu iz snova.
Get real...
 
craetive:
Imam devojku u koju sam zaljubljen i koju planiram jednog dana da ozenim!
Medjutim stariji mi kazu,sine,pusti ljubav to je prolazno, gledaj kakva joj je familija,da li su svi zdravi,da li su bolesni i od cega sl.I kako vreme odmice vise ne znam sta da mislim..
A kako sam primetio situacija nije bas najsjajnija,sto se tice stvari na koje su mi stariji ukazivali.I sad,ne znam sta da radim..Razmisljam cak i da raskinem!
Kako da se odlucim?Na osnovu srca,zdravog razuma ili neceg treceg?


14_6_12.gif


radi sta ti srce kaze!
 
Sta u vezi sa decom? Da budu normalna? Da li mislis da to zavisi iskljucivo od gena? Poznajem primere gde su roditelji normalni, a deca poprilicno odskacu od njih. I obrnuto. Pokusaj da se distanciras od svojih baba i deda koji te savetuju jer nece oni ici u krevet sa njom nego ti.
Razmisli da li zelis taj brak zbog nje ili zbog dece? Ako vec racunas na razvod i pre nego sto si se ozenio? I da li si uopste spreman za brak sa bilo kim?
I ljubav prodje-nekad posle pet, nekad posle pedeset godina.
 
....a ti si planirao jednog dana da je ozenish...hm..a prichao si s njom jel' njoj u planu brak s tobom i kada, da se ne mlatish dzaba, ako nece...A mogao bi i da ispipash zasto je tvoji ne vole i koju su oshacovali, jer ako budesh bio uporan da se ozenish ovom prvom potencijalnom nosilicom ludachkih gena, oni ce ti reci da ste rodjaci ,samo da bi vas raskantali. A mozesh chak da se ozenish i onom koju ti oni izaberu, a ovu prvu da pretvorish u ljubavnicu, jer pored tak'e vamilije nije ni zasluzila da se uda. A da ti ne pricham o radijaciji ,stresu, lekovima i dr spoljnim faktorima ...eeeeee
 
craetive:
Imam devojku u koju sam zaljubljen i koju planiram jednog dana da ozenim!
Medjutim stariji mi kazu,sine,pusti ljubav to je prolazno, gledaj kakva joj je familija,da li su svi zdravi,da li su bolesni i od cega sl.I kako vreme odmice vise ne znam sta da mislim..
A kako sam primetio situacija nije bas najsjajnija,sto se tice stvari na koje su mi stariji ukazivali.I sad,ne znam sta da radim..Razmisljam cak i da raskinem!
Kako da se odlucim?Na osnovu srca,zdravog razuma ili neceg treceg?


*Pa brate nisi na pijaci pa da se premishljash.Tebi stariji govore?!?! Valjda ti najbolje znash.Ti planirash da je zenish ,a lomish se oko takvih stvari.Pa necesh ziveti sa njenom familijom nego sa njom , a valjda si je za to vreme vasheg zabavljanja dovoljno upoznao.
Ne znam, mozemo mi ovde do sutra da ti pricamo, ti najbolje znash , samo nemoj da se jednog dana zapitash zashto si ispustio svoju srecu zbog drugih ljudi.
Govorim ti ovo iz licnog iskustva.
Srecno i pozdrav
 
Mogu i da primetim da si potpuno neodredjen. "Sa njene strane nije sve..." sta li vec. Jel govorimo o necem ozbiljnom, troje iz familije su ludaci i masovne ubice ili o necemu manje ozbiljnom, ili eto tek tako da smeta nekom? Sta, deda joj seceras? Cale ima veliku dioptriju? Da si malo precizniji, mogli bi i odgovori da budu konkretniji, a ovako se nagadja.
 

Back
Top