Jedna paralela sa Indijancima

crni djordje

Primećen član
Poruka
846
Kako su nastale Sjedinjene Americke Drzave,ta drzava koja vlada nama poznatim svetom?
Kao sto svi vec verovatno i znate,Severnoamericki kontinent je u stvari jedna ogromna kolonizovana teritorija koju su naseljavali ljudi uglavnom iz tadasnjih kolonijalnih sila,Britanije,Nemacke,Francuske...Ljudi u potrazi za boljim zivotom,ljudi koji nisu mogli naci svoje mesto pod Suncem u zemlji svojih predaka.Kasnije se doselise i crnci ni krivi ni duzni a svi znamo kako,kao robovi...
I sve bi to bilo tako divno i sjajno da doticni kontinent,prebogat prirodnim bogatstvima,nije bio nastanjen Indijanskim narodom.Krda bizona,velika nalazista zlata,a zemlja plodna da plodnija ne moze biti...I jos dzabe tamo gde pobodes kolac to je tvoje.Ali tu na scenu dolaze Indijanci koji su se u jednom trenutku blago receno osetili ugrozenim.Beli doseljenici su precesto lovili krda bizona destkujuci ih i to ne samo da bi se prehranili,vec i da bi ih dalje preprodali.Tako su mnogi Indijanci ostajali gladni,jer su doticne bizone lovili,nisu ih kupovali,jer za novac nikada nisu culi dok beli covek nije zagazio na teritoriju njihovih predaka.
Tu su i pocele prve carke,beli covek je gubio bitku prsa u prsa sa Indijanskim narodom iako je naspram puski stajala strela,Indijanci su u mnogo cemu bili superiorniji ratnici od belih doseljenika.Cak i nisu svi hteli da se bore protiv Indijanaca vec su hteli suzivot sa istima i ti koji su zeleli suzivot uglavnom su bili postena sirotinja,stocari i farmeri.
Videvsi to,novopeceni bogatasi su krenuli u otvoreni sukob sa Indijanskim narodom,od uveta do uveta sirile su se vesti da su Indijanci divljaci,da jedu svoju decu,da zamislite skidaju skalpove mrtvim neprijateljima,da suruju sa djavolom i da hoce da oteraju njih belce bez razloga!
Razna cuda su se tada desavala,ovi novopeceni bogatasi za svako odseceno indijansko uvo placali su po 10dolara,za dojke indijanskih zena placano je po 50dolara a od istih su se pravile kese za duvan,od indijanskih kostiju noge su pravljene drske za nozeve,od koze nerodjenih beba su se pravile torbe za tadasnje kauboje...Bilo je i belaca koji su indijancima prodavali stare zardjale puske,viski od kojeg su svi koji su ga pili oslepeli,cebad zarazena boginjama,djindjuve i to sve za zlato.
Ali nista od toga ne bi bilo nikada moguce da se nije poveo prvi propagandni rat protiv jednog naroda.Samo tada nije postojao Haski sud...
A sto se Indijanci nisu branili?Pa prosto zato sto je Indijanski narod bio podeljen na vise razlicitih plemena,koji su neretko bili u ratu.Cak su neka plemena otvoreno stala na stranu belaca misleci da ce tako dobiti osnovna prava na zivot,svoju zemlju i svoja lovista.I tako pocepkani na plemena(vise od 6),lako su izgubili rat koji u stvari nikada nije ni vodjen.
A ovi sto su belcima pomogli protiv sopstvenog naroda lagano su baceni u rezervate ogradjene bodljikavom zicom.I tako do dana danasnjeg...
Da rezimiram,scenario je vec poznat,samo sto se sada radi o nasem narodu,i nisu cebad zarazena boginjama,vec je MMF,i nije viski od koga oslepis nego je genetski modifikovana soja,bombe sa osiromasenim uranijumom i ostali produkti visokorazvijenih umova,i nemamo zlato ali prodajemo nas narod sastavljen od plemena.I boli me bre ljabu za sve vas koji teoretisete o narodima dok isti prestaju da postoje pod teretom siromastva,bele kuge,droge,jer vas cekaju rezervati,samo moderniji i kao bicete slobodni ali samo do drzavne granice...
E to je to,a vi i dalje gajite jabuku razdora,svi cete shvatiti ovo sto sam vam ja sada rekao,samo bice kasno tada.
Pozdrav za sve ljude dobre volje
 
Браво Црни Ђорђе, СТОЈИМ И ПОТПИСУЈЕМ СВАКУ ТВОЈУ РЕЧ... тхе... али да ли ће од ових празноглавих ДОС-оваца ико ишта прочитати... а и ако прочита да ли ће схватити и разумети ???
 
eremita:
Браво Црни Ђорђе, СТОЈИМ И ПОТПИСУЈЕМ СВАКУ ТВОЈУ РЕЧ... тхе... али да ли ће од ових празноглавих ДОС-оваца ико ишта прочитати... а и ако прочита да ли ће схватити и разумети ???
Ma polako,ja se i dalje nadam pozitivnoj energiji mladih ljudi.Samo postoji jedan veliki problem i dalje se sistematski truju mladi u ovoj drzavi jeftinim zabavama.Hleba i igara iliti
-Забавиште је, при том, реч чији значај никако не би требало превидети ни сузити, нарочито са становишта политичке технологије и управљања системом у епохи масе. “Политичка власт је то одавно приметила. Нема делотворнијег средства за лакшу владавину над човеком него што је забава. Уз помоћ забаве од целих народа се праве идиоти”, опомиње Бела Хамваш у Сциентиа сацра-
Pa jos kaze
-
Насупрот оваквим увидима и признањима, политичка класа у Србији веома дуго, и хронично већ, испољава неразумно потцењивање значаја културе у битним сферама државе, политике и народног живота. Код оних који се могу сматрати елементарно добронамерним, порекло потцењивања је у дилетантизму, незнању и недораслости, одакле потиче осећај инфериорности и потреба за забашуривањем или подражавањем. Код оних других, просто, ради се о злој намери и тачном препознавању начина да се та намера дугорочно оствари. У оба случаја инструментализован је комплекс ниже вредности, провинцијална свест и епигонство, при чему је “провинција” (дабоме) психолошка а не географска категорија.-

...Amerika, povrh svega, sprovodi hegemoniju na kulturnom i ideoloskom planu. Drzi kontrolu nad simbolickim; to joj omogucava pristup onome sto Maks Veber naziva ‘harizmaticnom dominacijom'.
U mnogim oblastima Amerika je obezbedila kontrolu nad recnikom, koncepcijama i smislom. Primorava da se iznose problemi koje ona stvara, recima koje sama predlaze. Obezbedjuje sifre koje omogucavaju da se desifruju zagonetke koje sama namece. Uz najznacajnije fabrike ove industrije ubedjivanja ide i kontrola nad kulturnom industrijom i vlast nad mastom.
Ovo ti je samo par odlomaka eremita kako se truje buducnost drzave,i to ne samo kod nas vec na globalnom planu.
Pozdrav
 
*ебо те, сутра идем да купим Белу Хамваша... из овога што си навео испада да је он веома добро схватио и протумачио протоколе... јер... 18. седница вели:

Али да се не би превише бавили УМНИМ стварима, за њих смо организовали свакојаке забаве, које он радо посећују, тобоже да све искусе. Ускоро ћемо ПОМОЋУ ШТАМПЕ ПОЧЕТИ ЛАНСИРАТИ УМЕТНИЧКА И СПОРТСКА ТАКМИЧЕЊА, ИЛИ ТАКМИЧЕЊА ЗА ИЗУМЕ. Тако ћемо их коначно одвратити да не расправљају о питањима са којима желимо да се искључиво МИ бавимо. Људи, одлучујући се све више да о социјалним питањима имају независно мишљење, сложиће се са нама - јер ћемо ми једини бацати нове идеје и то преко оних за које се чини да са њима немамо исто мишљење... итд.итд.
 
eremita:
*ебо те, сутра идем да купим Белу Хамваша... из овога што си навео испада да је он веома добро схватио и протумачио протоколе... јер... 18. седница вели:

Али да се не би превише бавили УМНИМ стварима, за њих смо организовали свакојаке забаве, које он радо посећују, тобоже да све искусе. Ускоро ћемо ПОМОЋУ ШТАМПЕ ПОЧЕТИ ЛАНСИРАТИ УМЕТНИЧКА И СПОРТСКА ТУКМИЧЕЊА, ИЛИ ТАКМИЧЕЊА ЗА ИЗУМЕ. Тко ћемо их коначно одвратити да не расправљају о питањима са којима желимо да се искључиво МИ бавимо. Људи, одлучујући е све више да о социјалним питањима имају независно мишљење, сложиће сеса нама - јер ћемо ми једини бацати нове идеје и о преко оних за које се чини да са њима немамо исто мишљење... итд.итд.
Pravo u metu
 
Блек Ђорђије... није још време... народ осећа да нешто смрди али никако не могу да схвате о чему се заправо ради... није још тренутак... када народ буде схватио... е онда ће каубоји имати прилике да се увере да немају посла са Индијанцима...
 
И тако се вас двојица лепо испричастее.......Ја ћу само додати пар бистрих мисли.
И голуб постаје орао кад се отима да изађе из замке.

Људи се боре за слободу и постигну је тешком муком.Њихова деца,одрасла у миру,пусте да им измакне,јадне луде.И њихови унуци су поново робови.

И,моја омиљена,најбистрија,најбоља.......Непревазиђени Његош.
Стално имам у глави ове стихове.Сви треба да их имају на уму константно.
Вук на овцу своје право има
ка тирјанин на слаба човјека,
ал* тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права
то је људска дужност најсветија
 
Nemaju Ameri takve planove sa Srbima: Njima je bilo bitno rasturiti onu odvratnu tiletovu državicu i naduvanu JNA sa kojom se on šepurio kao Paun....Bio je faca kada je nad Slovenijom oborio nenaoružani američki DC-3...
Da je onda predsednik Amera bio jedan od Bushevih, najverovatnije bi juga-pljuga još tada bila rasturena od strane Amera/Britanaca i Nemaca pod njihovim zastavama....
 
...неоколонијализам...све је као и пре...само је сад много опасније...завијено људским правима...демократијом (иако се и ја залажем за њу). Међутим злоупотреба исте, као и злоупотреба људских права може бити опаснија и са више последица од било које тираније (то смо апсолвирали на другој теми чини ми се...Уставу).

...хе хе сад мало ведрије стране...чудно је то...кад сам био баш мали и кад смо се играли каубоја и индијанаца...увек сам био индиајанац...са ручно направљеним луком и стрелама (е ту сам био експерт), бојама на лицу, пером у коси.:-D

Много ме је коштала борба за правичност...у игри и сада.
 
Nexus 6:
eee...indijanci jedni... :lol:

izvinite, morao sam...tako je lepo leglo... :lol:

ма не само што Ти је лепо легло, него је и истинито: ем смо у гету, ем нам дотурају алкохол, дуван и дрогу... нико ништа не ради... све је отишло у три лепе... дају нам лову да преживимо тек толико колико купујемо њихово ђубре, отимају нам територије... све је већ виђено... ПИТАЊЕ ЈЕ САМО ДА ЛИ ЋЕ ЉУДИ СВЕ ТО ТРПЕТИ ИЛИ НЕ !
 

Back
Top