Za zene koje su radjale! HITNO!

77

Početnik
Poruka
43
Ako se ne porodim do petka idem u petak u bolnicu da vide sta se desava a mozda ce mi i izazivati porodjaj, cini mi se da sam se malo uplasila od svega pa me interesuje kako bi ste opisale porodjajne bolove ili kontrakcije ,da li moze da se uporedi sa nekim bolom ,isla sam na psihofizicke pripreme i tamo su nas malo uputili i malo sam se raspitivala ali mi jos uvek nije dosta, kakva su vasa iskustva sa porodjaja ...Unapred vam se zahvaljujem na odgovorima!!!!
 
ne panici!!!
vidis koliko ljudi na planeti?pa sve ih je neko rodio.a koliko je zena koje su se odlucile da to urade vise puta!!!
budi zen,nece biti nista strasno!!!
ja sam se porodila na carski a bolove pre toga...pa to su bolovi u ledjima,kao kad si jako umorna pa te boli donji deo ledja.dobro ovo je mnogo jace.ali posle tri godine se i ne secam bas...ne znam da l si ucila disanje ali kad ti dodje bol treba da dises duboko i polako.to odnese 20% bola.ne ono disanje sto vidimo na tv ono brzo brzo i plitko.
nista ne brini!!!
i javi kako je bilo,je l seka ili bata.
 
Ja prosla super,trudnoce su me toliko smorile,ali porodjaji extra.
Slusala sam sve i svasta od drugih zena ,a ono sat i po bolova kao kod malo jace menstruacije.
U porodilistu je bilo super cak sam zapamtila kako su se njihale zavese dok je povetarac duvkao,uvrnuto jel da?
 
Ma preziveces sve, samo pomisli kako treba da rodis jedno preslatko malo stvorenje i pomisli na to da je tvojoj bebi i teze nego tebi u momentu kad treba da se rodi. Samo pozitivno razmisljaj. Gora mi je bila epiziotomija, nego sam porodjaj. Bolelo me mesec dana posle.
 
ma nista strasno!nemoj toliko da panicis,ja za sobom imam dva poradjaja,doduse na carski rez oba i predporodjajni bolovi su dugo trajali ali zamisli samo:da je to bas toliko strasno da li bi se i jedna zena vise usudila na drugu trudnocu?
ja sam se uvek tesila,kad bi me uhvatila panika zbog bolova,tako sto sam pomisljala na moju komsinicu koja jedva da je imala 45kg i (figurativno) nikad nije digla nista teze od viljuske a imala je dva sasvim normalna poradjaja.Uvek sam govorila "pa kad moze ona zasto ne bih i ja.."..
samo napred,drzim ti fige!!!
 
Може се поредити са јако болном менструацијом.
Мени је у тој фрци помагало да се сетим свих својих најсмотанијих другарица које су се породиле пре мене, па сам себи рекла:''Е, ако су ОНЕ могле, могу вала и ја!''
 
Koncentracija na ono sto ti se desava, pobedi paniku, zapamti sve sto si cula na pripremama, nasmej se, stisni zube i dopusti novom zivotu da zapocne svoj samostalni put...
Svaki bol je minoran u odnosu na radost radjanja.
Bitna je stvar da slusas babicu sve sto ti kaze...
Najbitnije je da ti posle porodjaja ostanes citava: dojenje, epiziotomija, hemoroidi...
Raspitaj se o tome.
 
Spustila sam malisu pa sad mogu da pisem.
Kontrakcije ces najbolje prepoznati po tvrdom stomaku, odnosno po stegnutosti cele materice.
Bol koji ide uz to moze biti u donjem stomaku, krstima ili gornjem stomaku, ili kao najgora varijanta pomesano (mislim da ima 10 vrsta kontrakcija).
Kada znas da se nesto ozbiljno desava? Kada su kontrakcije ucestale i kada ih ima 20 zaredom sa razmakom manjim od 10 min. Tada torbu u ruke i u porodiliste.
Ali ni to ne mora nista da znaci, tako sam ja prvi put otisla sa bolovima ubedjena da samo sto nije, a grlic nije hteo da se otvori ni za mm skoro 24 h. Ali kada je to krenulo, onda je bilo ludo i brzo. Bitna stvar da pokusas da se smestis sto udobnije i da se opustis dok traju kontrakcije.
Ako ti daju indukciju ili vaginaletu, bolovi budu jaci, ali sve bude jako brzo gotovo.
Ima slucajeva kod kojih nije bilo bolova, vec samo stvrdnjavanje stomaka,ali sve to zavisi od praga osetljivosti i majke prirode.
Kontrakcija je kao menstrualni bol, samo mnoooooogo jaci (bar kod mene).
Kod drugog porodjaja sam cele noci mislila da mi je stomak tezak i da me zato 'steze' u krstima, ali ujutru sam skontala da me mnogo boli i bila mi je frka da se ne ponovi ista prica od 24h, kad ono, ja za 2 sata bila vec gotova sa oba bebca.
Posle porodjaja, prvo gledaj da se odmaras kada god stignes. Ako si u bebi frendli programu, gledaj da udjes u stos sa dojenjem, kupanjem, presvlacenjem, mnogo ce ti znaciti.
Budi dosadna babicama i sestrama i pitaj sve sto te interesuje, ako treba i po vise puta, jer ce ti svaka pricati svoju pricu. Ako ti budu radili epiziotomiju, stavi jednom, ili dva puta kantarion na ulozak, da olaksas muke. Nemoj da ti padne napamet da koristis mirisljave kupke ilislicne stvari. Iskljucivo neutralni, a najbolje bebi sapuni.
Bitno da vidis kakve su ti grudi (da ne dodje do problema zbog uvucenih bradavica ili zastoja mleka), nauci sto pre kako da dete pravilno postavis da sisa (ako cokce ili place nije dobro).
Jos jedna bitna stvar je prva stolica posle porodjaja, bez toga nema da te puste kuci. Nemoj se plasiti da ce te boleti, iako ces osetiti veliku napetost. Ako posle par dana posumnjas na hemoroide, sto pre da se izleci. 50g voska pcelinjeg i 100 ml kantariona da se istopi i time mazati neko vreme (mozda odnos nije dobar, ali treba da ima gustinu kreme).

I najbitnija stvar od svega:
BUDI SRECNA I PUNA STRPLJENJA, JER STE TI I TVOJA BEBA TO ZASLUZILE!

Puno srece i javi kako je bilo...
 
Hellen:
Може се поредити са јако болном менструацијом.
Мени је у тој фрци помагало да се сетим свих својих најсмотанијих другарица које су се породиле пре мене, па сам себи рекла:''Е, ако су ОНЕ могле, могу вала и ја!''
i ja isto :lol: kazem sebi "ako je mogla ona glupa sneza e pa mogu i ja" doduse sneza mi nije drugarica :lol:
 
Bol je kao... jak menstrualni bol... i još krenu naponi kao kada ideš u WC... najvažnije je da slušaš sugestije, pa bogami i naredbe, ekipe sestara i lekara... ako si pri tom išla i na pripreme, ne bi trebalo da bude nikakvih problema, ne boj se, ionako ne znaš šta je to, a pridružujem se svim komentarima koji sadrže stav o tome koliko se milijardi žena tokom istorije porodilo, i to ne po jedamput, nego i po mnogo puta.
Neka ti je sa srećom i ne misli na bol, taj bol odradi svoje, a onda ti predstoji najlepši i najvažniji susret u životu (e taj susret već nije jednostavno opisati).
 
opravo sam to htela da kažem.
yebote boli ko sam đavo.
šta je lažete.
rekoh,lepo,znaćeš da je to kada počne. nema porođenjea.možda bubrezi.ali nisam imala problem pa nemam pojma.
koja crna menstruacija.
ali kao što neko reče, bol je tu da odradi svoje.
i da se rodi mali bebac, što pre.
a negde sam pročitala da žena luči neko hormon "zaborava" ,oni koji znaju neka lepo objasne, pa posle porđaja,nema potpunu sliku o bolovima, i zapravo ta sreća rođenja bebe, sve izbriše...tj proradi taj hormon...
ma stisni se,kada je mogla glupa sneža! ej...naravno da možeš i ti!
 
Bas ste divne,hvala vam puno na odgovorima i podrsci.
Malo me bilo strah, jer sam od 4 meseca pila ginipral navodno zbog kontrakcija koje ja nisam osecala ili jesam ali sam se navikla na njih pa ne uspevam da razlikujem.Pa sam se zbog toga malko uplasila i zato me interesovalo kakav je to bol i dal cu uspeti da ga prepoznam obzirom da sam cula razne price.
Elem, sutra idem u bolnicu pa cu saznati sta je i kako je a vama se jos jednom zahvaljujem sto ste podelile svoja iskustva sa mnom i tako me malo uputile! POZDRAV!
 
Uopste je ne lazemo ako si ti imala tako bolan porodjaj ne mora da znaci da svi treba da ga imamo. Boli, naravno da ce da te boli ali kada ugledas to malo bebce sve ces boli u momentu da zaboravis...Samo nemoj da razmisljas o tome kao i ja sto nisam do onog momenta dok to nisam osjetila i nema nikakvog straha.Jedino sto mogu da ti kazem sacekaj da bolovi budu ucestali, na nekih 10 min., a ne kao sto sam ja to pomislila i otisla malo ranije kad su bolovi bili na nekih 20 pa sam u sali na stolu lezala malo duze nego sto bi inace trebalo prije porodjaja. I jos nesto nako poroda pazi na nepotrebnu kolicinu mlijeka koja ostaje u grudima nakon dojenja bebe da ne bi dobila upalu kao sto je to dobila jedna zena koja je lezala sa mnom u sobi. Obavezno nakon dojenja bebe ako osjetis visak mlijeka u grudima vjestacki odnosno rukama ili pumpicom ga izvuci...Sretno i javi se nakon poroda, da cujemo kako si prosla.
 

Back
Top