DHTML protiv Flasha

lezgubeaux

Gost
Poruka
88
Imamo malu dilemu u okviru IT teama: za novi portal koji "zidamo" predlazem flash, po uzoru na .vip.hr/music - cak i za menije, header i sl. Jedini argument protiv je obzirnost prema korisnicima koji NEMAJU flash player instaliran. Pobornici takvog stava predlazu DHTML i js.

S obzirom da je optimizacija Flasha toliko napredovala da su (po meni) anim gifovi apsolutno prevbazidjeni, a da klasicne WEB opcije menija ni priblizno lepo ne rade anim kao flash - voleo bih da cujem misljenje kolega! (vise verujem vecem broju subjektivnih sudova :))

FLASH ili WEB - argumenti za i protiv!
 
koliko mi je poznato da bi se dhtmlom uradio dobar meni potrebno je mnogo umeca, ali se na kraju ne bi dobio kvalitet kao u flashu. mislim da bi ucitavanje trajalo isto (mada opet sve zavisi). Danas uglavnom svi imaju flash player tako da ne bi trebalo da bude problema s tim. Ja kazem flash! (uz dobru optimizaciju da bi falovi bili sto manj!!!)
 
97% surfera trenutno koristi flash player 7 ,ali mada je izasao i FP8 u beta verziji, vec ga je dosta ljudi skinulo.
Flash i DHTML ne mogu da se porede to je sigurno.
Ja ipak predlazem DHTML i JS ako su potrebne neke manje animacije( tipa dinamican meni ili tekst, pa i neke lepe fore sa slikama), ali ako hoces savremen sajt onda je flash neophodan.
 

Back
Top