Treba mi pomoc oko *gif slika

SuperWorm:
Kada ubacim da mi strelicu prati tekstualna poruka *gif slike nece da se pomeraju (zamrznu se) kako to da otklonim ?
Pa ti ustvari izgleda pokusavas da napravis onaj efekat da kako god pomeras misa po ekranu, za njim se kao "zmijica" vuce neki tekst koji si definisao?
Ako je tako, savetujem ti da se manes tog efekta, izgleda ruzni, neprofesionalno i odavno prevazidjena fora....
 
A sta ce ti tutorial za *.GIF ? To je obicni format, koji sem staticke slike, podrzava animacju vise slika, dakle frameova u tome je sva mudrost GIF slike i ako je dakle animacija radit ce na svakom kompjuteru, a ako si je snimio kao GIF staticnu sliku, onda ces naravno imati samo prvi frame.
 
pmiroljub:
mislio sam na neko uputstvo kako se radi sa ovim programom.
poz
Ok, vidim da si pocetnik u IT vodama, dakle GIF nije program, nego format za rastersku grafiku, dakle isti fazon, kao sto je bitmap (BMP), JPEG, samo sto je losijeg kvaliteta i najcesce se zbog svojih osobina (mala velicina) koristi na netu, e jedna od prednosti je mogucnost pravljenja animacije, dakle, pravljenje nekog slidea slika, tj smjena slika koje je korisnik odabrao u vremenskim rasponima, koje je on takodje odabrao.
Pozdrav
 

Back
Top