Zlostavljanje...

love_girl

Ističe se
Poruka
2.786
U skorije vreme sam cula dosta prica od mojih poznanika da su bili ucesnici u porodicnom zlostavljanju.Mislim u fazonu ili da su oni bili zlostavljani,ili da su gledali svoje roditelje,ili svoje bliznje...sve jedno bili su u kontaktu s tim...
Moja veoma bliznja drugarica mi je napricala neke stvari koje su neverovatno odvratne i nesto tako nije mi nikada palo na pamet,iako sam bila svesna da to postoji,negde tamo...
Zelim da cujem vase misljenje,sta mislite o tome,kako uopste moze to da padne nekome na pamet {da tuce zenu,dete,bliznje} itd.
Unapred hvala...
 
Pa postoji mnogo faktora......
Ali neverovatan je broj porodica u kojima se to svakodnevo deshava ali to se precutkuje u velikom broju sluchajeva....
Zene ne prijavljuju muzeve koji ih biju zato shto se plashe,sramota ih,ili jesnostavno se nadaju da ce to prestati.....
I uvek smo u fazonu da za to chujemo samo iz novina ili TV-a a nismo svesni da se to deshava i u porodicama nekih ljudi koje i sami poznajemo.....
Da me muz nekad (na daj boze) istuche(bilo da je pijan ili je jednostavno siledzija ili neshto deseto) bez razmishaljnja bih ga odmah prijavila...
 
Sta mislim??? Sta imam da mislim sama pomisao na to u meni izaziva toliku nervozu i gadjenje prema osobama koje to rade....:evil: :evil: :evil:
Sve bih to ubila,smrtna kazna za njih i nema nikakve druge price o tome....
Moje misljenje o tome je jedno....:evil: :evil:
Pih sad se iznervirah....:roll:
 
Na moju veliku zalost jos uvek zivimo u "drzavi" u kojoj vlada konzervatizam, u kojoj je nasilje i zlostavljanje TABU tema, niko nije realan, svi se nesto prave da ne znaju nista o tim stvarima... a ruku na srce, i nadlezni organi koji se bave tim stvarima obavljaju posao TRALJAVO, sto je jos veca zalost.... Sve bih ja to u GASNU KOMORU>>>>!!!
 
IvAnA:):
Znam da je ozbiljna tema ali sad mi pade na pamet onaj video klip :"Mozda sam i ja nekad zbzbzzzb......" :) ko zna, razumece...
Razume se... ; )
To jeste stvarno uzasna stvar. Mislim, najgore je shto ljudi ne prichaju u tome. U brakovim u takvim situacijama cuti i zbog dece (ako su u pitanju muz i zena). Ponovo, ako se to radi nad detetom, ili dete cuti ili se to smatra normalnim... :roll:
 
joj kako meni smeta kad cujem nekog da galami.... odmah se rasplacem,ne znam.... nekako se bojim svega toga... zivim u koliko toliko normalnoj familiji,bez skandala,svadja i tuca...
da se meni to desi(dobro,mama me nikad nije ni udarila,kamoli istukla) npr. u braku,bez razmisljanja bih se razvela.... daj,ko jos moze podnijeti fizicko i mentalno shikaniranje?! ali zato treba biti dugo u vezi sa osobom sa kojom se planiras vjencati... sve pocinje od aalkohola....ali to je vec druga tema....
 
Ne postoji opravdanje za nasilje. To nije greska, vec izraz neverovatnog kukavicluka i mizoginije. Izmlatices zenu i dete zato sto ti je tezak dan ili sto ti se cefnulo tako. Ne moze to. Da sam zensko, a da me muz udari, zaklo bih ga sekirom na spavanju majke mi. Moj brat od tetke je tukao svoju zenu godinama. Ona je cutala i cutala, dok joj ovaj nije polomio rebro. Onda sam joj lepo rekao da ga na spavanju ubije. Zena uzela tucak i razbila mu rebro.

Mene pogadja nasilje nad decom, fizicko, seksualno, mentalno, verbalno. Bilo koje. Onaj dogadjaj sa Zvezdare me jako potresao. Ne mogu da verujem da neko moze da ubije dete iz cista mira. To mi nikako ne ide u glavu.
 
Bila sam i ja svesna da se zlostavljanje deshava negde ,tamo daleko' ali eto uvek mislimo da se to nekom drugom deshava, tako to ide...
Kod nas kao shto je vec neko napomenuo chak ni nadlezne uprave koje sluze da bi sprechile nasilje nisu merodavni za isto. Mediji skrivaju veliku vecinu takvih informacija shta se deshava po gradu i ulicama svakog dana. Nasilje je svuda oko nas i sve je vishe siledzija i emocionalnih vampira oko nas.
Nasilje u porodici je poseban sluchaj. Protiv onih koji vrshe emocionalno i mentalno zlostavljanje ne postoji nikakva kazna ili bilo shta jer kao nemash nekih opipljivih dokaza za to i intervenishe se samo onda kada se neko fizichki zlostavlja. To je stvarno velika greshka.
Mnogi pribegavaju strahu i trpe, boje se da bilo kome spomenu bilo shta od toga...
 
Pa mozda sam i ja nekad zzzlzlzlzlzlzlzlzzllzzzzzzz :D
Ok shtalu na stranu to je nazalost dosta cesta pojava u porodicama i psihicko je cesto mnogo gore od fizickog jel ipak treba vise vremena da prodju rane koje u na ljudima nego u njima :(
 
ja bih to za muda obesila.od moje drugarice njena drugarica je bila zlostavljana od svog ochuha.10 meseci je on nju silovao!!!!13 godina!!! zamisli!!! a rekao joj je da ako ikome kazxe,silovace i njenu mladju sestru... skot je samo 3 godine dobio!!!! ZA MUDA!!!!!!!!!!!!!!!

A moja jedna poznanica je isto bila zlostavljana,ali od mame.mama joj je govorila da je normalno gurnuti varjachu u...
Gospode mili...
ccc..ccc..
 
IvAnA:):
Fuuuuj....
Ne mogu da verujem da su ovom liku dali samo 3 godine......Sramota.......


On je jos mnogo i dobio, na zalost ne dao Bog nikom to da dozivi, ali se to kod nas ne kaznjava.Ne mislim da je napolju mnogo bolje ali ja sam dozivela da vidim u Tunisu tipa koji zato sto je mojoj drugarici i meni ukrao novcanik, (policija je nas nasla na plazi i vratila nam ga pre nego smo i primetile da ga nema) dobio tri godine teskog zatvora, a ovde ako se zrtve i usude da prijave zlocin, se nista ne desava...dokaza nema i tsl..Nesto sam slusala na tv ima tome dosta da ako dete napuni 14g i jedan dan ne smatra se vise maloletnim licem i to se tretira kao silovanje(napastvovanje, zlostavljanje ..)odrasle osobe, i naravno blaze kaznjava :-(
 
newerna_beba:
Nadam se da to ne pricas iz iskustva.....
A u pravu si.... te rane na njima zlostavljanima bole mnogo manje od onih rana u njima...
Hm...pa,ne bih bash da pricham o tome ali evo malo uopshteno...
Zlostavljanje pored silovanja i fizichkih povreda takodje je i ponizhavanje u svakom smislu te rechi.... NPR.ponizhavajuce je da vas celog zhivota (ne bukvalno,ali do 18.-ste god) vredjaju,govore vam da ste glupi,da ste propala investicija,mashina koja jede njihove pare,lupaju vam shamare kad im padne na pamet,psuju,zakljuchavaju vas u sobu,gase telefon,tv,komp,uzmu vam mob,sve dnevnike,ili vas puste sa 18.da izadjete do 02.00h,svadjaju se pred vama,nekad i tuku (pogotovo kad ste mali,oko 4-5.god...to se ne zaboravlja) dok naravno vama ne pukne film (a za to je potrebno mnogo hrabrosti i vremena) i ne pobunite se...ali verujte mi,teshko se mozhe postici neki dugorochni i znachajan rezultat.... :???: :-(
 
Peta W.:
Hm...pa,ne bih bash da pricham o tome ali evo malo uopshteno...
Zlostavljanje pored silovanja i fizichkih povreda takodje je i ponizhavanje u svakom smislu te rechi.... NPR.ponizhavajuce je da vas celog zhivota (ne bukvalno,ali do 18.-ste god) vredjaju,govore vam da ste glupi,da ste propala investicija,mashina koja jede njihove pare,lupaju vam shamare kad im padne na pamet,psuju,zakljuchavaju vas u sobu,gase telefon,tv,komp,uzmu vam mob,sve dnevnike,ili vas puste sa 18.da izadjete do 02.00h,svadjaju se pred vama,nekad i tuku (pogotovo kad ste mali,oko 4-5.god...to se ne zaboravlja) dok naravno vama ne pukne film (a za to je potrebno mnogo hrabrosti i vremena) i ne pobunite se...ali verujte mi,teshko se mozhe postici neki dugorochni i znachajan rezultat.... :???: :-(
Citam tebe gledam sebe!
Drzi se, nicije nije vecno, sjajno je to sto uspevas i pored toga da plivas, ok, progutati malo vode nije problem, samo da ne potonemo i da vec jednom dodjemo do kopna!
 
Ajde sad, mene je keva ubijala od batina kad sam bila klinka, ali ja sam to i zasluzivala... Chesto ima ekstrema u porodicama. Znam za jednu iz osnovne (iz razreda), koju je mama do osmog razreda ubijala od batina. Tukla je drshkama usisivacha i ostalim galanterijama... Imala je ogormne modrice. Jadna devojka...
 
Ja sam cula pricu kako je neki deda od 60-70 godina {matora mrcina} silovao devojcicu od maximalno 6-7 godina....i to 2-3 puta,i onda je ona posle toga najzad priznala mami...on je inace bio komsija,i to se obicno desavalo kada devojcica ode u park ispred zgrade da se igra....i dobio je GODINU DANA. Ljudi, SAMO GODINU DANA .I posle treba da ocekujemo nesto od ove drzave!
Onda {ne znam da li ste citali u novinama ili culi ovako} da je jedna devojcica od 14 godina {inace moja bivsa naj drugarica,isla je samnom u odeljenje},koja je bila nadrogirana kao i njih par {tj.njeno drustvo},pretuklo njenu mamu {psihicki obolelu osobu} i baku {koja se jedva kretala,ali je ipak izdrzavala nju i svoju cerku (tj.majku)},onda jedan decko je rekao njenoj baki {koju su izubijali sa nekim motkama itd.} UBICU TE AKO MI NE DAS STAN,itd. To su makar pisale novine,a ona mi je rekla kako je ona taj dan bila na svadbi,a to je radilo njeno drustvo...kad mi posle par dana kaze da se ona i dalje druzi sa njima.... :shock: :roll:
Pa vidite onda gde ide sve...ne zlostavljaju se samo deca,vec i ona odrasle zlostavljaju...
A da ne pricamo o slucajevima koja su se sigurno desila,a nije objavljeno u javnosti,ili nismo uopste culi.....kao recimo da je neko neko dete silovao ihahahaj vremena,ma svasta se desava....:(
 
Tinar:
Ajde sad, mene je keva ubijala od batina kad sam bila klinka, ali ja sam to i zasluzivala... Chesto ima ekstrema u porodicama. Znam za jednu iz osnovne (iz razreda), koju je mama do osmog razreda ubijala od batina. Tukla je drshkama usisivacha i ostalim galanterijama... Imala je ogormne modrice. Jadna devojka...
Sve se to desava.......ali zamislite samo to izivljavanje,zato sto je njima los zivot,oni prave to i svom detetu.......:(:(:(
 
P sad je bio sluchaj kad su silovali onu devojchicu u shumi njena mama i dechko (mamin). Znam samo da je dete bash malo, oko 4 godine, nisam sigurna, odvodili je u shumu i silovali je tamo... Uzas!!! Bash je bilo tokom leta u novinama. Zena je sve vreme bila uz svog dechka. Mislim da je na kraju devojchica i poginula...
 
srećica:
ja bih to za muda obesila. od moje drugarice njena drugarica je bila zlostavljana od svog ochuha. 10 meseci je on nju silovao!!!!13 godina!!! zamisli!!! a rekao joj je da ako ikome kazxe,silovace i njenu mladju sestru... skot je samo 3 godine dobio!!!! ZA MUDA!!!!!!!!!!!!!!!

A moja jedna poznanica je isto bila zlostavljana,ali od mame. mama joj je govorila da je normalno gurnuti varjachu u...
Gospode mili...
ccc..ccc..
O Boze,sta sve pada ljudima na pamet!!!
1)Ova prva prica je strasna,da neko dobije za TO samo 3 godine....ja bih to 25 godina robije NAJMANJE ...... ma sve bih to pubijala!
2)A o ovome tek da ne pricam....boze,sta se sve desava u danasnjem zivotu,da te rodjena majka zlostavlja :shock: i to dete posle treba normalno da zivi :(:(:(
 

Back
Top