Fashizam i Anti-fashizam su PROŠLOST..

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
37.799
Fašizam i Nacizam su pobeđeni jako davno, prema tome, spadaju u prošlost. Tzv. 'anti-fašisti', iako se mnogi od njih neće složiti sa mnom, su isto tako sami sebe svrstali u prošlost i istoriju jer:

- raspadom juge-pljuge je nestalo ono za što su se borili mimo borbe protiv Fašista: nestale su granice i bratstvo i jedinstvo, promena društveno-političkog uređenja, počela je demokratizacija Balkana itd...

- većina onoga što su izgradili je isto tako 'prošlost' za većinu običnih građana jer je zastarelo, tj. nije se dalje razvijalo, ili je rasprodano strancima. Jedino im treba priznati što je izgrađeno dosta stanova, ali i oni su 'dobili' neki broj stanova kada su došli na vlast. Zatim deo toga su postigli zahvaljujući nacionalizaciji

- na kraju, današnje nove vlasti su u mnogo lošijem položaju nego oni koji su došli 45-e: Oni nisu imali hordu penzića iz ranijih vremena. Ovaj zadnji rat je valjda paradoks jer su neke novonastale države iz njega izašle sa više penzića nego što su imali početkom 90-tih...

Ukratko, danas ti anti-fašisti forsiraju te fore kako bi dalje mogli uživati svoje naduvane privilegije iz prošlih, za njih 'slavnih' dana....

Danas jedini bitan 'ideološki' kriterij treba biti: Jesi li čovek ili đubre, tj. pristojno rečeno: demokrata ili anti-demokrata....

Amen..
 
Е, па сад, мистер Фосил, као прво Твој потпис је да ЈЕ СВЕ У АПСОЛУТНО ТОТАЛИТАРНОМ РЕЖИМУ! Хмммммммммм... то ми се некако не уклапа у Твоје ттекстове...
добро, што се тиче и фашиста и анти-фашиста - време је заиста прошло... тхе... али шта си
Ти заборавио ???

Ти си заборавио на НЕОФАШИЗАМ, НЕОТОТАЛИТАРИЗАМ, НЕОКОМУНИЗАМ... а ови покрети су веома живи и у ствари СТАРИ само пресвучени у ново рухо...

што се тиче ДЕМОКРАТИЈЕ... то је тако широк појам да ја данас заправо уопште не знам шта он значи - ја не знам ни шта је демократија а још мање шта је то анти-демократија...
'ајде ми Ти објасни ???
 
fosilvaso:
Danas jedini bitan 'ideološki' kriterij treba biti: Jesi li čovek ili đubre, tj. pristojno rečeno: demokrata ili anti-demokrata....

Amen..

Jako zanimljiva podjela,
mada bih ja dodao da biti demokrata ne znaci uvijek biti covjek,
naprotiv moze u nekim slucajevima znaciti biti jako veliko djubre.
Ako se okrenes oko sebe naci ces milion "demokrata" koje su sto bi u CG rekli "splacine od ljudi"
Takodje antidemokrata ne znaci samo biti djubre...
Mogla bi se stvoriti filozofska rasprava o ovom pitanju ;-)
 
eremita:
Е, па сад, мистер Фосил, као прво Твој потпис је да ЈЕ СВЕ У АПСОЛУТНО ТОТАЛИТАРНОМ РЕЖИМУ! Хмммммммммм... то ми се некако не уклапа у Твоје ттекстове...
добро, што се тиче и фашиста и анти-фашиста - време је заиста прошло... тхе... али шта си
Ти заборавио ???

Ти си заборавио на НЕОФАШИЗАМ, НЕОТОТАЛИТАРИЗАМ, НЕОКОМУНИЗАМ... а ови покрети су веома живи и у ствари СТАРИ само пресвучени у ново рухо...

што се тиче ДЕМОКРАТИЈЕ... то је тако широк појам да ја данас заправо уопште не знам шта он значи - ја не знам ни шта је демократија а још мање шта је то анти-демократија...
'ајде ми Ти објасни ???

neo-, neo-, neo- .......sve to je kao i jedna od 10000 sekti na svetu, do daljnjega.....
Demokratija, prva asocijacija: Ne čini drugome ono što ne želiš da tebi čine......tvoja sloboda prestaje tamo gde ugrožava tuđu slobodu....
 
diretore:
Jako zanimljiva podjela,
mada bih ja dodao da biti demokrata ne znaci uvijek biti covjek,
naprotiv moze u nekim slucajevima znaciti biti jako veliko djubre.
Ako se okrenes oko sebe naci ces milion "demokrata" koje su sto bi u CG rekli "splacine od ljudi"
Takodje antidemokrata ne znaci samo biti djubre...
Mogla bi se stvoriti filozofska rasprava o ovom pitanju ;-)

Slažem se, zato si i stavio demokrata u navodnike......Btw: Omiljena izreka mi je početkom 90-tih bila kada su me oslovili sa 'gospodine': Kada sam video ko je sve preko noći postao gospodin, ja NE ŽELIM biti gospodin.....
 
fosilvaso:
neo-, neo-, neo- .......sve to je kao i jedna od 10000 sekti na svetu, do daljnjega.....
Demokratija, prva asocijacija: Ne čini drugome ono što ne želiš da tebi čine......tvoja sloboda prestaje tamo gde ugrožava tuđu slobodu....

Трт... ал' Ти је одговор, хахаха... прво па мушко... ТИ ЦИТИРАШ БИБЛИЈУ, ТЈ. НОВИ ЗАВЕТ... :-D :-D :-D :-D :-D
 
Pa kaže: Ti anti-fašisti i njihova borba koja se svodila na poneku diverziju i bežanije za vreme ofenziva i nije bilo nešto naročito, Hitler bi izgubio rat i bez njih... ali zato kada su došli na vlast, iskazalo se njihovo drugo, mnogo pogubnije lice i karakter: ANTI-MONARHIZAM.....
 
eremita:
Трт... ал' Ти је одговор, хахаха... прво па мушко... ТИ ЦИТИРАШ БИБЛИЈУ, ТЈ. НОВИ ЗАВЕТ... :-D :-D :-D :-D :-D

Koji si ti genijalac! Šta si očekivao, neku novu, dosada nepoznatu definiciju koja zavređuje Nobelovu.....u demokratskoj državi osnove demokratije trebaju znati već deca u zabavištu....
 
fosilvaso:
u demokratskoj državi osnove demokratije trebaju znati već deca u zabavištu....

Mislim da to nece ici. Djeca jako brzo shvataju u djetinjstvu da su intelektualno, ili fizicki jaca od druge i to koriste, u pravilnom(rijetko) ili mnogo cesce u nepravilnom smjeru.
Mislim da je demokratija kakvu je ti fosil trazis utopija poput utopijskog komunizma.

Jedna druga tema tvog prvog posta iz licnog iskustva.

Sticajem okolnosti spoznao sam danasnju Njemacku,
ono sto mogu da vidim(zamislim) i cujem iz razgovora o Drugom svjetskom ratu
(ako do njega uopste dodje-jer je to za Njemca jos uvijek tabu tema) je neko smjesno vidjenje.
"To nismo uradili mi to su uradili neki drugi ljudi", ili kako bi oni nastavili "to su uradili nacisti". Na pitanje "A ko su bili nacisti?" se uglavnom skrece tema.
S druge strane ne kazem ja da trebaju da se pokriju usima, crvene i cute non-stop, ali mi se cini zaboravljanje svoje stvarne istorije ima vece posljedice po njihov narod.
Danas je sve vise i vise onih kojima su krivi gastarbajteri i stranci u Njemackoj.

Dodatak:
Da se razumijemo ko ne spozna svoje greske i ko ne uci na njima, da mi oprostite na ovim prostim rijecima,
naj*ebo je!!!
To isto vazi za nas Srbe, to vazi za Hrvate, to vazi za sve...
 
fosilvaso:
Koji si ti genijalac! Šta si očekivao, neku novu, dosada nepoznatu definiciju koja zavređuje Nobelovu.....u demokratskoj državi osnove demokratije trebaju znati već deca u zabavištu....

Не никакву нову дефиницију - не питам Те за основно значење речи ДЕМОКРАТИЈА, (јер то можеш видети у сваком речнику), питам Те пошто сви непрекидно мељу и дробе а све позивајући се и призивајући ДЕМОКРАТИЈУ... шта та РЕЧ ДАНАС ЗНАЧИ... и одмах ћу Ти дати и одговор: НИ ТИ НИ БИЛО КО ДРУГИ КОЈИ СТАЛНО (ЗЛО)УПОТРЕБЉАВА ТУ РЕЧ УОПШТЕ ВИШЕ И НЕ ЗНА ШТА ОНА ЗНАЧИ - она се народу сервира као нешто имагинарно, као нешто чему ми као бајаги тежимо... као неки недостижни циљ... као нешто до чега ми треба евентуално да стигнемо АКО УРАДИМО, ТО, ТО, И ТО... а онда се наведе да треба да урадимо триста разних ствари које су противне ЗДРАВОМ РАЗУМУ...

ТЈ. ДЕМОКРАТИЈА Н Е П О С Т О Ј И то је жвака за лудака.
 
fosilvaso:
Fašizam i Nacizam su pobeđeni jako davno, prema tome, spadaju u prošlost. Tzv. 'anti-fašisti', iako se mnogi od njih neće složiti sa mnom, su isto tako sami sebe svrstali u prošlost i istoriju jer:

Ја сам се сложио.
Нити је фашизам сам по себи аутоматски лош. Наравно, глупо је да се неко представља као "фашиста", али ако "свесне снаге препознају фашизам" у нечијим ставовима то таквог појединца/групу/странку/државу/идеологију код мене не искључује аутоматски.
 
diretore: Baš zato što se deca znaju nedemokratski ponašati od malih nogu, obrazovanje i vaspitanje treba početi još u jaslicama, nećeš valjda čekati da odrastu i onda im početi tupiti neke stvari....

Utopija ti je relativna stvar: Tako su i tiletovi mislili da je utopija stvaranje nacionalnih država umesto juge-pljuge! Ako nikako drugačije, utopija se često može ostvariti kamom i kalašnjikovim......

Nisu danjašnji Nemci radili ono pod Hitlerom, to su bili neki drugi ljudi.....šta je tu čudno!? A Nemačka ima sve više problema sa isplatom penzija, naravno da će mnogi poželiti da se ograničenja udare prvo gastarbajterima.....Bolje da susedu crkne krava, nego meni...novokomponovana narodna....
 
eremita:
Не никакву нову дефиницију - не питам Те за основно значење речи ДЕМОКРАТИЈА, (јер то можеш видети у сваком речнику), питам Те пошто сви непрекидно мељу и дробе а све позивајући се и призивајући ДЕМОКРАТИЈУ... шта та РЕЧ ДАНАС ЗНАЧИ... и одмах ћу Ти дати и одговор: НИ ТИ НИ БИЛО КО ДРУГИ КОЈИ СТАЛНО (ЗЛО)УПОТРЕБЉАВА ТУ РЕЧ УОПШТЕ ВИШЕ И НЕ ЗНА ШТА ОНА ЗНАЧИ - она се народу сервира као нешто имагинарно, као нешто чему ми као бајаги тежимо... као неки недостижни циљ... као нешто до чега ми треба евентуално да стигнемо АКО УРАДИМО, ТО, ТО, И ТО... а онда се наведе да треба да урадимо триста разних ствари које су противне ЗДРАВОМ РАЗУМУ...

ТЈ. ДЕМОКРАТИЈА Н Е П О С Т О Ј И то је жвака за лудака.

Da smo na Balkanu završili sa demokratsim promenama, situacija bi bila mnogo jasnija....Đole bi rekao: Svašta se rodi u mutnoj vodi...
 
fosilvaso:
diretore: Baš zato što se deca znaju nedemokratski ponašati od malih nogu, obrazovanje i vaspitanje treba početi još u jaslicama, nećeš valjda čekati da odrastu i onda im početi tupiti neke stvari....

Utopija ti je relativna stvar: Tako su i tiletovi mislili da je utopija stvaranje nacionalnih država umesto juge-pljuge! Ako nikako drugačije, utopija se često može ostvariti kamom i kalašnjikovim......
... sto se tice dijece ne vjerujem da ce im i preneseno znanje biti preneseno na "demokratski" nacin, pa onda ne vjerujem da ce ga i shvatiti onako kako bi ti zelio

...pa ne mislis valjda da i ovu utopiju ostvarujemo kamom, maljem ili kalasnjikovm

fosilvaso:
Nisu danjašnji Nemci radili ono pod Hitlerom, to su bili neki drugi ljudi.....šta je tu čudno!? A Nemačka ima sve više problema sa isplatom penzija, naravno da će mnogi poželiti da se ograničenja udare prvo gastarbajterima.....Bolje da susedu crkne krava, nego meni...novokomponovana narodna....

... nisam ja ni tvrdio da su danasnji Njemci radili ono pod Hitlerom, ali nije ni daleko od toga da ce danasnji Njemci doci do slicnih pretpostavki kakvi su imali ondasnji Njemci, a onda ...
 
diretore:
... sto se tice dijece ne vjerujem da ce im i preneseno znanje biti preneseno na "demokratski" nacin, pa onda ne vjerujem da ce ga i shvatiti onako kako bi ti zelio

...pa ne mislis valjda da i ovu utopiju ostvarujemo kamom, maljem ili kalasnjikovm

Nisu danjašnji Nemci radili ono pod Hitlerom, to su bili neki drugi ljudi.....šta je tu čudno!? A Nemačka ima sve više problema sa isplatom penzija, naravno da će mnogi poželiti da se ograničenja udare prvo gastarbajterima.....Bolje da susedu crkne krava, nego meni...novokomponovana narodna....

... nisam ja ni tvrdio da su danasnji Njemci radili ono pod Hitlerom, ali nije ni daleko od toga da ce danasnji Njemci doci do slicnih pretpostavki kakvi su imali ondasnji Njemci, a onda ...[/QUOTE]

Djeci , a ne dijeci je lakše demokratski objasniti neke stvari, shvatiće to, nisu glupi kao mnogi odrasli....

Ako se nešto ne poduzme, sjedimo i čekajmo da prirodni zakoni odrade neke stvari!!??? Ali što kasnije krenemo sa pozitivnim koracima, nalazićemo se sve dublje u kenjaži....

Nemci rade reformu penzionog sistema, možda uspeju pritisak u loncu održati pod kontrolom.....Ali ih može pogoditi drugi problem: Izmeštanje proizvodnih pogona u druge države sa jeftinom radnom snagom, šta će Nemci raditi!!??
 
fosilvaso:
Ali ih može pogoditi drugi problem: Izmeštanje proizvodnih pogona u druge države sa jeftinom radnom snagom, šta će Nemci raditi!!??

Znas u cemu je problem sto ni sad Njemci ne rade, kad pogledas onu mitomansku pricu o radu i redu Njemaca i povezes je sa sadasnjim Njemackom, ti mislis da si zalutao.
Njemci ne rade, a vecina mladih Njemca i ne zeli da radi.
Socijalni sistem je tako uredjen da nemaju ni potrebu da rade ako hoce da prezivljavaju citav zivot.
Njemac takodje misli da on po pravilu ne moze raditi iste poslove kao gastarbajter ili stranac, jer "on zasluzuje vise" u svojoj zemlji, pa ako nema posla okrivljuje vjerovatno strance i gastarbajtere, a ne druge Njemce.
BTW, da li znas koliko djece stranaca i naturalizovanih Njemaca upisuje Gimnaziju (ovdje pojam gimnzije treba shavatiti, kao nesto sto u Njemackoj znaci intelektualna elita u jaslicama)? A da li znas koliko je procentualno takve djece u citavoj Njemackoj?
Njemci godinama(rekao bih od 70-tih) pricaju da je procenat stranaca u Njemackoj 7%, sad priznaju da je preko 13%. Ako prodjes Berlin-om, Stuttgart-om ili bilo kojim drugim vecim mjestom, nekad se zamislis da nisi mozda u Istanbulu, Beogradu, Zagrebu, Sarajevo, Adis-Abebi ili ko zna gdje.
Njima ekonomiju i zemlju drze stranci i naturalizovani Njemci
 

Back
Top