Driveri

Mirko65

Obećava
Poruka
98
Verujem da ima mnogo PC pocetnika koi posecuju Krstaricu, a i ja sam jedan od njih.Da li bi neko mogao da objasni na jednom mestu sta su drajveri, kakva je njihova uloga, kako se pronalaze itd. Znam da se traze na sajtu prizvodjaca, ali sam cuo da su i Omega i jos neki dobri. Kako da npr. nadjem najbolji drajver za FX 5700le i sta znace one brojcane oznake, da li je najveca cifra istovremeno i najbolja? Kako identifikovati drajver za odredjenu graficku kartu, plocu itd, i kako se sve to instalira. Ove odgovore moguce je samo delimicno naci na nekim topicima, ali bilo bi dobro kada bi to bilo objedinjeno. Verujem da bi ovo mnogim pocetnicima bilo veoma korisno, a ja sam prvi koji bi bio zahvalan pravim poznavaocima.
 
Hajde vidim da niko nece da odgovori pa sam se sazalio... :-)

Driveri su ti softver koji ima ulogu da omoguci koriscenje odredjenog uredjaja,tj.omogucava njegovu komunikaciju sa operativnim sistemom itd.To je to otprilike.
Proizvodjac ih na disku isporucuje uz uredjaj.

Mogu se skinuti sa sajta proizvodjaca.Ne znam na kakve brojeve mislis,to su verovatno tipovi graficke kartice FX5200, FX5700...

Bolji drajveri su oni novijeg datuma.

Drivere za FX 5700 potrazi na sajtu nVidie.

To je to ukratko.
 

Back
Top