Kako ukloniti trojance

softy77

Početnik
Poruka
2
Skeniranjem racunara sa AVG pronasao sam 8 trojanaca koji on ne moze izbrisati, a svi se nalaze u C:\_RESTORE\TEMP i svi imaju extenziju .CPY. S obzirom da imam dvije particije i kada sam na D disku (instaliran XP i norton 2005) ne mogu pristupiti ovom folderu na C disku. Takodje ni norton 2005 nije pronasao nikakve trojance. Da li postoji neki nacin da ih uklonim iz racunara, iako sam koristio i Troajn Remover i druge i nista.
 
softy77:
Skeniranjem racunara sa AVG pronasao sam 8 trojanaca koji on ne moze izbrisati, a svi se nalaze u C:\_RESTORE\TEMP i svi imaju extenziju .CPY. S obzirom da imam dvije particije i kada sam na D disku (instaliran XP i norton 2005) ne mogu pristupiti ovom folderu na C disku. Takodje ni norton 2005 nije pronasao nikakve trojance. Da li postoji neki nacin da ih uklonim iz racunara, iako sam koristio i Troajn Remover i druge i nista.

Postoji,a to je:
-Postavi novi AV program(Avast,Kav......)
-takodje novi spy remover(Spy doctor,Spy boot..)
-ako i to ne pomogne probaj u safe-modu sa Kav,ili nekim drugim trebalo bi da pomogne....
-mozda je glupo da radis format c,zato sto mozes da to ocistis to neka ti bude zadnja
solucija
-raspitaj se jos malo verovatno ce meko da ti da pravi odgovor
 
Ne ponašaju se svi virusi isto.
Neke i kad ukloniš ostave sistem izmenjenim, tako da se uvek podiže (izmene se vrše u sistemskim dll fajlovima ili u registry bazi kao prilikom regularnog update-a od Microsofta)
Ne bi bilo loše da isprobaš jedan sjajan besplatni program - AntiVIR, detektuje i dosta hacktoolsa, za razliku od nabrojanih, opšteprihvaćenih home free antivirusa
(osim ako ne želiš da pošteno platiš Kaspersky ili F-Secure kao vrhunske zaštitnike)

OBAVEZNO KOD PRIJATELJA NA NEZARAŽENOM RAČUNARU PROMENI SVE SVOJE PASSWORDE A SVOJ RAČUNAR REINSTALIRAJ!
NADAM SE DA SI NAPRAVIO PARTICIJU ZA BACKUP VAŽNIH PODATAKA:idea:
 
Iskljuci sistem restore(moj kompjuter>svojstva>oporavak sistema) i skeniranje izvrsi u safe modu.Ako koristis IE isprazni temporary internet files.(IE>alatke>internet opcije>izbrisi datoteke ili >postavke >)
 

Back
Top