Jonsko jadranski autoput ce prolaziti kroz Hercegovinu,zaobilazi Dubrovnik

zemunski kej

Elita
Poruka
20.271
Poslednja izmena od moderatora:
Svojevrsni "damage control" iz glavnog medija u Njemackom vlasništvu nakon što su skužili kako je dosta ljudi popizdilo na ovo njemacko guranje autoceste u BiH.

http://www.tportal.hr/vijesti/svije...ni-Balkan-kao-Francuskoj-sjeverna-Afrika.html

Toliko o nekakvom hrvatsko-njemačkom savezništvu koje odavno ne postoji.

Koliko pratim sve do pre neki dan pricalo se o izgradnji mosta na Peljescu. Finansiralo bi se iz fondova EU .Medjutim verovatno na sugestije iz BIH promenjena je trasa .Jeste ovo jeftinja varijanta ali tako i dalje Dubrovacka enklava ostaje izolovana. SDta je razlog ,mozda racunaju da je Dubrovnik dovoljno razvijenn pa da malo pomognu i BIH. i Fedferaciji i Republici Srpskoj..Politika je ovde odigrala kljucnu ulogu. Doduse mogu Hrvati da sami izgrade taj put o svom trosku kada dodju bolja vremena,da bude oparalelmno sa ovim .
 
Koliko pratim sve do pre neki dan pricalo se o izgradnji mosta na Peljescu. Finansiralo bi se iz fondova EU .Medjutim verovatno na sugestije iz BIH promenjena je trasa .Jeste ovo jeftinja varijanta ali tako i dalje Dubrovacka enklava ostaje izolovana. SDta je razlog ,mozda racunaju da je Dubrovnik dovoljno razvijenn pa da malo pomognu i BIH. i Fedferaciji i Republici Srpskoj..Politika je ovde odigrala kljucnu ulogu. Doduse mogu Hrvati da sami izgrade taj put o svom trosku kada dodju bolja vremena,da bude oparalelmno sa ovim .

Pa po ranijim planovima autocesta je trebala ići do samog Dubrovnika odakle bi otisla u BiH, sad je cesta u BiH skrenuta prije Neuma a time i pelješki most postaje upitan jer ionako ćemo svi skupa jednog dana biti u EU.

Zašto bi se BiH (Trebinje) turistički razvijala na racun Dubrovnika? Doduše bolja povezanost bi možda dovela i do toga da turisti u Du ostaju dulje jer mogu ići na izlete recimo u Trebinje i dalje u BiH i CG no to je nekako i "dvosjekli mač".

Mi ne da možemo, nego moramo sami napraviti autocestu do Du pa eventulani jadransko-jonski autoput neka se tamo spoji. (rokovi za jadransko-jonski autoput su tek tamo negdje 2030.) Neprihvatljivo je da jedina veza Dubrovnika autosestom s EU i Hrvatskom bude preko Trebinja. :dash:
 
Kakve veze ima sto ce ici kroz RS. Pa od Popovog Polja do Dubrovnika imas 20 km.

Znam. Meni je jedino problem što se olako odustaje od hrvatskih interesa da se Dubrovnik spoji autocestom preko Hrvatskog teritorija kao što je ranije bilo planirano.

Umjesto da mi kao članica EU sa trenutno najviše izgrađenih cesta budućeg jadransko-jonskog autoputa predstavljamo zajedno sa Nijemcima moguće rute državama "zapadnog Balkana" i budućim članicama EU mi sve to olako prepuštamo Nijemcima i kimamo glavom iako je ova nova trasa protiv naših interesa. A naravno, sve u cilju boljeg povezivanja i suradnje među državama zapadnog Balkana tj. regiona. :dash:
 
Znam. Meni je jedino problem što se olako odustaje od hrvatskih interesa da se Dubrovnik spoji autocestom preko Hrvatskog teritorija kao što je ranije bilo planirano.

Umjesto da mi kao članica EU sa trenutno najviše izgrađenih cesta budućeg jadransko-jonskog autoputa predstavljamo zajedno sa Nijemcima moguće rute državama "zapadnog Balkana" i budućim članicama EU mi sve to olako prepuštamo Nijemcima i kimamo glavom iako je ova nova trasa protiv naših interesa. A naravno, sve u cilju boljeg povezivanja i suradnje među državama zapadnog Balkana tj. regiona. :dash:

Ne tuguj :) Vi ste njihova mala nestasna decurlija i nikad vas nece ostaviti na cedilu :) Ne beri brigu!
 
Logika.Ako izgradis autoput iznad Neuma za 500 miliona evra zasto bi potrosio jos 500 miliona evra do milijardu za taj most.. i razdaljinu od mozda 2 kilometra

Ali ovaj autoput ide tek od 2030.

Kao neki rok za pelješki most (koji bi bio običan tj. dvotračan) se spominjala 2020.

Pelješki most ide u svakom slučaju, samo je pitanje koliko širok. :ok:
 
A sta to nas briga? Necu valjda da idem u Albaniju na more?

Imas dole taj prostor istocne Hercegovine koji je nakada nazivan Stara Hercegovina i gde ti zivi oko 200 000 ljudi koji se izjasnjavaju kao Srbi,Opstine Herceg Novi ,Trebinje
330px-Popovo_Polje.JPG
Mislim da ne treba naglasiti sta znaci auto put za taj kraj. Ovo polje je dugo 31 km i siroko u proseku oko 1,5 km
 
Imas dole taj prostor istocne Hercegovine koji je nakada nazivan Stara Hercegovina i gde ti zivi oko 200 000 ljudi koji se izjasnjavaju kao Srbi,Opstine Herceg Novi ,Trebinje
330px-Popovo_Polje.JPG
Mislim da ne treba naglasiti sta znaci auto put za taj kraj. Ovo polje je dugo 31 km i siroko u proseku oko 1,5 km

A znaci EU nam cini za taj 31 kilometar. Bas fino od njih.
 
A znaci EU nam cini za taj 31 kilometar. Bas fino od njih.

Ne cini nama. U zivotu nisam bio tamo.Ali pogledaj konfiguraciju ,mozes da vidis one visinske razlike na Google earth u.Deo oko Dubrovnika je brdovita vrlet a ovo Popovo polje pogedaj sliku .Ne treba mostovi ,tuneli nivelacija terena. Prostri asfalt jer je ispod kamen i eto ti put.Ajde da lupim kao kroz Vojvodinu deset puta jeftinije nego npr kroz teren kanjona Morace koji mi poznajemo i koji je sacuvaj boze,koliko zivota uzeo.
 
Poslednja izmena:
Ne cini nama. U zivotu nisam bio tamo.Ali pogledaj konfiguraciju ,mozes da vidis one visinske razlike na Google earth u.Deo oko Dubrovnika je brdovita vrlet a ovo Popovo polje pogedaj sliku .Ne treba mostovi ,tuneli nivelacija terena. Prostri asfalt jer je ispod kamen i eto ti put.Ajde da lupim kao kroz Vojvodinu deset puta jeftinije nego npr kroz teren kanjona Morace koji mi poznajemo i koji je sacuvaj boze,koliko zivota uzeo.

Citava prica ;)
Nit taj ko gradi to radi zbog nas, niti to rade namerno protiv hrvata... samo pare su u pitanju.
 

Back
Top