Tajna 8. kuce

amanzaman

Zainteresovan član
Poruka
163
Koliko je vase iskustvo pokazalo da je ova kuca zaista opasna?
Moja je puna planeta u biku merkur, mesec, mars, sunce, slican slucaj kao i kod par ljudi ali nista iz knjiskog tumacenja ovakve situacije se nije ispostavilo tacnim. Cak suprotno svima nam ide dobro :) Merkur mi je totalno neaspektovan, svetla ugrozena marsom....
Sta vi mislite?
 
amanzaman:
Koliko je vase iskustvo pokazalo da je ova kuca zaista opasna?
Moja je puna planeta u biku merkur, mesec, mars, sunce, slican slucaj kao i kod par ljudi ali nista iz knjiskog tumacenja ovakve situacije se nije ispostavilo tacnim. Cak suprotno svima nam ide dobro :) Merkur mi je totalno neaspektovan, svetla ugrozena marsom....
Sta vi mislite?
Pa, nemam baš direktno ikustvo, gledao sam u bioskopu samo " KUĆA 2 ", i sav se unezverio, pa kad je tamo bilo tako opasno, kako li je tek sa " KUĆOM 8 " ?!? :shock:
 
amanzaman:
Koliko je vase iskustvo pokazalo da je ova kuca zaista opasna?
Moja je puna planeta u biku merkur, mesec, mars, sunce, slican slucaj kao i kod par ljudi ali nista iz knjiskog tumacenja ovakve situacije se nije ispostavilo tacnim. Cak suprotno svima nam ide dobro :) Merkur mi je totalno neaspektovan, svetla ugrozena marsom....
Sta vi mislite?

Pogresna postavka.......:)

8.kuci nije opasna,samo spada u grupu meleficnih (recimo negativnih) kuca ,isto kao i 6.,i 12. Zasto je pojedinci nazivaju opasnom? Ne znam.Mozda iz tog razloga sto je osmom kucom opisan nacin na koji cemo umreti.....Ali zasto uopste i razmisljati o nacinu umiranja,zasto tome pridavati paznju ili o tome pricati......Ne vidim bitnost. Treba se skoncentrisati na ZIVOT i iz tog ugla osmu kucu posmatrati,a iz zivotnog ugla ta kuca i nije tako losa,zapravo ona predstavlja sve duboko i mocno.predstavlja okultno,predstvlja nas pogled na sexualnost i njenu realizaciju.Takodje je osma kuca ,kuca kredita i stipendija,kuca novca naseg bracnog partnera,kuca u kojoj se vide nasledstva ,deonice,akcije...sve u svemu nase transakcije sa tudjim novcem,Tu je i javni novac,novac iz fondova i td....Sto se tice one okultne strane osme kuce ,ona se smatra u karmickoj astrologiji ,a i u duhovnoj zapadnoj astrologiji "tunelom izmedju ovog i onog zivota".
Sve planete koje se nadju u toj kuci podlezu odredjenoj senzitivnosti i osetljivosti .Dakle,ako je npr Mesec u osmoj kuci onda je osoba dosta posesivna i ponekad opsesivna.Kod muskaraca bi ta pozicija meseca mogla znaciti da voli da se vidja sa udatim zenama ,dok i kod jednog i kod drugog pola govori da je majka izuzetno mentalno osetljiva i sklona depresivnom ponasanju.Sunce u osmoj kod zena obicno privlaci starije partnere,ali govori i da bracni partner ima dosta novca....U svakom slucaju ima tu mnogo ,mnogo tumacenja i izuvise znacenja i naravno sve je veoma INDIVIDUALNO i sve zavisi od planete ,znaka ,aspekata i naravno stepena na kome se planeta nalazi......
poz
 
8. polje je polje strasti,u njemu je pokazan i nacin umiranja.Ne brini kako vreme prolazi samo ce ti se kazati .Mars u 8 znaci energicnost u ljubavi,ali i hirururshki zahvat ili noz.tebi je sve smeshteno u polju strasti .ne bih ti savetovala da se opterecujesh time.Jer moze da znaci i mnogo toga dobrog ali i losheg.
 
Meni su saturn i mesec u biku,8 kuca.Nerazumem,svi pricaju o tudjem novcu,nasledstvu,licno do sad nikad nisam od nikog nista dobila,naprotiv ja imam uvek vise novca od svih partnera sa kojima sam do sad bila,tako da oni imaju vise koristi od mene nego ja od njih,mada ja nikad nisam na to gledala da li neko ima novac,meni on dolazi sam,valjda zbog jupitera u drugoj kuci...
 
...Mogu samo da garantujem da sto vise planeta u 8. osoba je strastvenija.

The 8th house is associated with many different things, from inheritances to business transactions, death, and sex. A psychological interpretation of the 8th house is that it describes how you share and bond with others, whether you can make commitments to others and whether you will abide by the commitments you make. The 8th house encompasses all forms of bonding and sharing, especially strong or meaningful ones, and therefore has a big impact on marriage, sexuality, business contracts and attitude towards money.
 
etta:
Meni su saturn i mesec u biku,8 kuca.Nerazumem,svi pricaju o tudjem novcu,nasledstvu,licno do sad nikad nisam od nikog nista dobila,naprotiv ja imam uvek vise novca od svih partnera sa kojima sam do sad bila,tako da oni imaju vise koristi od mene nego ja od njih,mada ja nikad nisam na to gledala da li neko ima novac,meni on dolazi sam,valjda zbog jupitera u drugoj kuci...
Greshka tudj novac ti stoji ako ti je merkur u 8 polju.uvek dobit kroz nasledstva ili preko partnera.meni je tako,pricam iz iskustva.
 
Pa po tome sve rusilacke planete u osmoj donose naprasnu smrt...to mi i nije jasno, zato zapoceh temu. Prve uran i mars pogotovu ako su i svetla tu. Ali stvarno nije uvek tako......poenta mog izlaganja: osma kuca je donosila vise dobrog nego loseg u horoskopima koje sam radila. Znaci pre je donosila novac, strast, energiju......itd. Nikada nije vezivala za smrt, mozda za okultno ali samu smrt ne.
SA U OSMOJ--dug zivot!
 
Primetila sam da osobe koje imaju jako naglasenu 8 kucu,su izuzetno privlacne.Verovatno zato sto je ta kuca analogna skorpiji,a izmedju ostalog ukazuje i na seksualnost,pa masa planeta u toj kuci definitivno daje atraktivnost.;)
 
amanzaman:
Pa po tome sve rusilacke planete u osmoj donose naprasnu smrt...to mi i nije jasno, zato zapoceh temu. Prve uran i mars pogotovu ako su i svetla tu. Ali stvarno nije uvek tako......poenta mog izlaganja: osma kuca je donosila vise dobrog nego loseg u horoskopima koje sam radila. Znaci pre je donosila novac, strast, energiju......itd. Nikada nije vezivala za smrt, mozda za okultno ali samu smrt ne.
SA U OSMOJ--dug zivot!
Ma ne brini mozda cesh umreti na operaciji:)))))))))))) zekim se.Zbilja sa u 8. donosi dug zivot.Ali da si sva od strasti to stoji.
 
isivelja:
E to je vec problem stoji iznenadna smrt.Bar necesh da se mucish.Inace tu su i ljubavi koje necesh moci da planirash koje dolaze iznenada.Za utehu.


POSTOJI NESTO U ASTROLOGIJI STO SE NAZIVA 'ASTROLOSKA ETIKA".
Prvo i prvo ko god da si "isivelja" normalan-a nisi,ako si nesto malo astrologije naucio-la ,ne znaci da trebas nekome da predvidjas nacin umiranja.....Prvo i prvo to uopste ne mora to da znaci.Drugo ,nisi uzeo podatke!!! Trece bolje da ih ne uzimas posto si sarlatan.
I iskuliraj malo ,nemaju svi ljudi bas opusten stav prema umiranju.
 
simple_things:
POSTOJI NESTO U ASTROLOGIJI STO SE NAZIVA 'ASTROLOSKA ETIKA".
Prvo i prvo ko god da si "isivelja" normalan-a nisi,ako si nesto malo astrologije naucio-la ,ne znaci da trebas nekome da predvidjas nacin umiranja.....Prvo i prvo to uopste ne mora to da znaci.Drugo ,nisi uzeo podatke!!! Trece bolje da ih ne uzimas posto si sarlatan.
I iskuliraj malo ,nemaju svi ljudi bas opusten stav prema umiranju.

POzdravljam ovo misljanje i APSOLUTNO PODRZAVAM!!!!!
 
Da,stvarno ne treba pricati takve stvari,ali posto me interesuje ta karta,pitala sam jer i sama imam neke sumnje u vezi toga,a kako naravno treba gledati i ostatak karte,da li neko zeli da mi pomogne da vidimo ima li tu razloga za obrigu...Uran je inace retrogradan,i u opoziciji sa jupiterom....
 

Back
Top