Iapetus

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.404
Evo jos malo sirih tema za razmisljanje... (Deo ovoga je bio na podforumu Politika u okvru topica Okultna drustva)

U poznatom filmu "2001 A Space Odyssey" autora Arthura Clarka i Stanley Cubricka, letilica Discovery (zanimljivo kao zadnji Space Shuttle) putuje za Saturn , a onda se glavni junak spusta malim brodom na Saturnov satelit Iapetus tj. simbolicno u njegovo oko. E sad zasto spominjem ovo...
Pre nekoliko godina bila je misija Cassini na Saturn gde su snimljeni svi sateliti a narocito Iapetus (za one koji ne znaju, Iapetus nema blage veze sa prirodnim satelitom, ni po sastavu ni po starosti ni po izgledu-link- http://www.enterprisemission.com/moon6.htm ). Kada su poznati astrofizicari, astronomi i brojni naucnici iz celog sveta trazili da se Cassini spusti dosta nize da bi slikao delove Iapetusa udovoljeno im je ali te snimke niko na ovom svetu nije mogao da vidi. Bili su cenzurisani. Do dana danasnjeg ni jedan snimak nije ugledao svetlost dana.

Interesuje me vase misljenje o ovom fenomenu. Zahvaljujem.
 
Pazi,jednom su pustili snimak u Star Wars :lol: :lol: :lol: na tom linku što si postavio imaš i tu fotku.E sad,pričati o tome što,zašto možemo do besvesti.A šta je sa Venerom šta je sa Cydoniom na Marsu sa bla,bla,bla. :?: :?:
 
Grandfather:
Pazi,jednom su pustili snimak u Star Wars :lol: :lol: :lol: na tom linku što si postavio imaš i tu fotku.E sad,pričati o tome što,zašto možemo do besvesti.A šta je sa Venerom šta je sa Cydoniom na Marsu sa bla,bla,bla. :?: :?:

Pa deda ja to stavio, racunam ovo je SF malo da ljudi razmisljaju...a mozemo i o tome da cemo za koju godinu da imamo plate 2000 Eura...i to mu dodje SF. :grin: :grin:
 
Grandfather:
Dobro onda da se vratimo na naslov,šta ti misliš o Lapetusu?

Sta ja mislim... Pravo da ti kazem gledajuci snimke na najvecoj rezoluciji neshvatljivo mi je da Zid ala Kineski visine 12 kilometara toliko precizan i koji spaja dve polulopte bude prirodan. Drugo uzorci koji su uzeti sa tla pokazuju da sastav materijala nema veze sa ostalim Saturnovim satelitima. Trece mitski Saturn je stalno bio okultno vezan za pojam Lucifera. Mnogi ne znaju da je Rim jedno vreme bio poznat pod nazivom Grad Saturna. Rimska katolicka crkva ima jako puno rituala vezanih za obozavanje Saturna. Slobodni masoni kao i njihov heksagram sa svevidecim okom su posveceni obozavanju Saturna. Poznata porodica Rotschilds koji su deklarisani sata*isti u hexagramu imaju slican simbol Saturna.

Ali da se vratim na Japet. Teorija da je to bila stanica za uzivanje i posmatranje Saturnovih prstenova na nebu je malo bljutava. Pre bih poverovao u teoriju o istrazivackoj laboratoriji ili ogromnom svemirskom brodu, pa cak i o vestackom satelitu sto je najblize istini nego to. Poznavajuci A.Clarkov rad i znajuci da je dugo bio u RAF-u kao i njegov polozaj u naucnikim krugovima koji je imao, saznanje da je bas Japet koristio u "Odiseji.." nije nimalo slucajno. Na stranu sto Cassinijeve snimke do dan danas drze u cenzuri i svi bez obzira na kom polozaju bili u nauci ne mogu da dodju do njih samo podgrevaju razne price.
 
Taj zid je i meni upao u oči i po mom poimanju prirodnog tako nešto bi moglo da se okarkteriše kao Orah. :lol: Znači nema šansi da to bude prirodni fenomen,što se oblika tiče malo su slike slabe da bih povukao paralelu o onakvom geometriskom telu kako su predstavili na gore pomenutom sajtu.Bez obzira na to bar se vidi da nije baš okruglo ili elipsasto odnosno zaobljeno.Što se Rima i katoličke crkve tiče,ako sve ovo posmatraš u medjusobnoj sprezi otvara se mnogo šira tema kojom bi mogli da iznesemo teorije i za Lapetus i za Mars (Cydoniu) i Veneru i mesec i Inke i Maje i za boga pitaj šta još.Al da su stvari takve kakve ih vidimo i znamo,pa nisu baš ! AAaa i šta sad? To ti je 100% neki satelit(veštački) samo čiji?
 
Pazi ovaj link sto sam postavio, ima mislim sedam nastavaka, znaci samo u adresi izmenis moon 1 (2..3...)htm. Zanimljiva je prica za Cassini. Misija je bila u Saturnovoj orbiti ispitivala sve satelite i kada je dosla do Japeta, astrofizicari i ostala elita su bili impresionirani izgledom. Medjutim snimci nisu bili bas najrazgovetniji, te je zahtev iz celog sveta bio da se Cassini programira i spusti kojih 100-200 km nize i onda snimi Japet sa svih strana. E tad je poceo cirkus. Sve sto je snimio je top secret. Neke su ipak objavili kao na ovom linku http://www.planetary.org/news/2005/cassini_iapetus_firstimages_0101.html

Ko zna mozda je Japet neka vrsta crne rupe kao sto je i Kubrick napravio u fantasticnoj zadnjoj sekvenci filma kada Bowman silazi na Japet. Zanimljivo je i to da je Lucas u Star Wars serijalu takodje koristio motiv Japeta kao simbol Death Star-a.
 
marlon:
(za one koji ne znaju, Iapetus nema blage veze sa prirodnim satelitom, ni po sastavu ni po starosti ni po izgledu
Objasni ti meni zbog cega lapetus nema veze sa prirodnim satelitom?Ja ne znam,prvi put i vidim ove snimke.Kako su uzeti uzorci sa tla i kako je to dospelo u javnost kad se sve krije?
 
Grandfather:
Vidiš ima tu još jedna čudna stvar,ako sam našao dobar podatak Cassini je stigao 2004 godine u orbitu Saturna.Odakle onda ideja za odiseju i zvezdu smrti?


Ajde idemo redom. Iapetus ili po naski Japet je otkriven 1671 i to od Giovanni Domenico Cassini po kome je misija dobila ime. Covek je bio profesor astronomije u Bolonji. Inace u pocetku se bavio proucavanjem kometa.

Zasluzan je ne samo za otkrivanje Iapetusa, vec i za ostale mesece saturna... Rhea, Dione, Tehtys.... Na Mesecu i Marsu postoje krateri koji su nazvani po njemu u cast. Vecina njegovih potomaka je nastavila njegov rad i bili su upravnici Pariske opservatorije.

Inace prvi snimci Iapetusa dostupni javnosti su napravljeni pocetkom osamdesetih godina sa letilice Voyager 2. Naravno bilo je i snimaka sa Mount Palomara i njihovog refraktora jos mnogo ranije. Drugo mnogi naucnici su znali za zanimljivost sto se tice Iapetusovog "izgleda" jos mnogo ranije, te otuda i ideje za pricu "Sentinel" A.Clarka po kojoj je i nastala 2001.
 
Kumruzvelt:
Objasni ti meni zbog cega lapetus nema veze sa prirodnim satelitom?Ja ne znam,prvi put i vidim ove snimke.Kako su uzeti uzorci sa tla i kako je to dospelo u javnost kad se sve krije?

Ja samo iznosim svoj stav kao i jako puno profesionalaca kojima je to posao. Na onom linku koji ima sedam delova mozes procitati sve o Iapetusu pocev od oblika koji ne postoji nigde u nasem Solarnom sistemu, pa do sastava tla i povrsine koja po nekima sluzi samo kao maska da bi se sakrio pravi izgled tog "nebeskog tela". Stvar je svakog da formira svoj stav na osnovu onoga sto vidi i sazna o pojavi koju proucava.
 
marlon:
Ajde idemo redom. Iapetus ili po naski Japet je otkriven 1671 i to od Giovanni Domenico Cassini po kome je misija dobila ime. Covek je bio profesor astronomije u Bolonji. Inace u pocetku se bavio proucavanjem kometa.

Zasluzan je ne samo za otkrivanje Iapetusa, vec i za ostale mesece saturna... Rhea, Dione, Tehtys.... Na Mesecu i Marsu postoje krateri koji su nazvani po njemu u cast. Vecina njegovih potomaka je nastavila njegov rad i bili su upravnici Pariske opservatorije.

Inace prvi snimci Iapetusa dostupni javnosti su napravljeni pocetkom osamdesetih godina sa letilice Voyager 2. Naravno bilo je i snimaka sa Mount Palomara i njihovog refraktora jos mnogo ranije. Drugo mnogi naucnici su znali za zanimljivost sto se tice Iapetusovog "izgleda" jos mnogo ranije, te otuda i ideje za pricu "Sentinel" A.Clarka po kojoj je i nastala 2001.
Ok,sada je jasnije.Kad stignem doma moraću još malo da studiram onaj sajt :lol:
 
Grandfather:
Daklem,fotke koje se nalaze na onom sajtu su i na Nasinom sajtu STIM što imaju neke koje su izuzetno oštre a neke mutne,čudno? http://saturn.jpl.nasa.gov/multimedia/images/images.cfm?subCategoryID=14
I još jedna stvarčica vezana za Saturn koju takodje nisam znao a to je njegovo popularno ime(ne znam kome) GOSPODAR PRSTENOVA :lol:

Ima na Nasinom sajtu dosta materijala o Japetu i ostalim Saturnovim mesecima, ali snimci su sa dosta velike visine. Inace za one koji ne znaju, Cassini misija na Saturn nije samo radjena u organizaciji NASA-e, vec je to multinacionalna saradnja 3 svemirske agencije i cak 17 zemalja. Zato je ona tajnost i restricted files jos zanimljivija za razmisljanje.
 

Back
Top