ZUBAR!

Pozdrav svim clanovima,

Sto se tice Banja Luke i zubara to je prica za sebe. Banja Luka danas ima toliko ordinacija pomislio bi covjek sve strucnjak do strucnjaka. Ali nazalost rijetko se moze naci neki normalan i dobar zubar. Ja sam dugo tragala za dobrom ordinacijom, raspitivala se duze vrijeme. Ne bih nikoga da vrijedjam ali iznijecu samo svoje iskustvo i ono sto se desilo nista manje ni vise. Kada sma imala problem sa jedinicama, odem po preporuci u stomatolosku ambulantu Perovic u N.Varosi kod dr Spomenke Perovic. Od tada ja imam fobiju od zubara, ne bih nikome preporucila da ide kod te doktorice, Kao prvo stedila je na anesteziji i nije mi dala na odgovarajucme mjestu pa sam osjecala sve sta mi radi, boljelo me uzasno , lile su mi suze od bola. On nije obracala uopste paznju na to, ona je po svom radila i cak se ljutila sto se ja zalim da me boli. Od tada rekla sam kod nje vise nikad u zivotu!! Poslije sam isla na pregled kod dr Sipke, iako je on poznat doktor nije mi se svidjelo to sto uopste on ne radi vec njegove radnice a njihov odnos prema meni mi se uopste nije svidio. Tesko je naci dobrog zubara koji ce voditi racuna o pacijentu a ne tretirati ga kao da je zatvorenik! Ja sam jedva nasla odgovarajuceg zubara u ovom gradu!
 
molim zubare da mi pomognu, ne znam vise sta da radim sa zubom koji me muci od pocetka januara 2012. Na dan Bozica, primetila sam da mi je pukla plomba na gornjoj desnoj sestici i sutradan otisla da je promenim. zubar mi je dao anesteziju i bolelo me je ( kao da mi neko zabode iglu u zub). Rekao je da je to zbog toga sto su mi kao maloj, ostrugali negde zub skoro do zivca. dosla sam kuci, nakon 2 h sam jela, i zub me je boleo na zagrizaj, pa cak i kada je u pitanju mekana hrana. nazvali smo ga, i rekao je da sacekam 7 dana, ne jedem na tu stranu, pa ako ne bude bolje, stavice lek. situacija je bila ista, te mi je morao staviti lek. pod lekom je blago poceo da se smiruje, i onda se stanje pocelo pogorsavati( bol na hladno, pa na vruce). 2 meseca sam drzala taj njegov lek, i kada smo ga nazvali, rekao je ako boli pod lekom, moram vaditi zivac. posto mi je od pocetka zubar bio ''sumnjiv'' i neljubazan, i primetila sam da drljavo radi posao, raspitala sam se ko je najbolji zubar u gradu, i otisla njemu. taj novi zubar mi skida lek, i pronalazi parce stare plombe( koju meni ''sumnjivi'' zubar nije otklonio + pronalazi karijes) sve je to otklonio, ocistio zub, stavio novi lek. odmah mi je bilo bolje, bol je nestao tog momenta, ali ipak rekao mi je da ga ''stedim'' tj. ne jedem na tu stranu neko vreme, i ako osetim da se bol smanjuje, znaci da smo spasli zub. stedela sam zub mesec dana( bol na hladno, vruce nije postojao uopste) i posle mesec dana mogla sam da jedem cak i tvrdu koricu hleba, jedino ne nesto sto je sitno poput semenki.uradila sam i 2 snimka, ni na njima nema indikacija da je zivac oboleo ili slicno.i posle 2,5 meseca drzanja tog drugog leka, odlazim kod istog zubara da mi stavi plombu. plomba je juce uradjena, maksimalno profesionalno, nije obicna plomba vec sa nekim lekicima, medjutim ja ne mogu ni sargrepu iseckanu tanko 1 mm da zagrizem, a da ne osetim da mi je neko zabo iglu u jednu tacku na zubu. pri cemu mi je taj zubar rekao, ako te ne bude boleo ta 2 meseca pod lekom, znaci da su celije stvorile tkivo 2mm, i da se zivac umirio. ali nazalost, situacija je obrnuta. sta mi savetujete, na sta sumnjate? da li je to zivac? znaci ni sad kad je osetljiv na zagrizaj ne boli na hladno, niti vruce. Hvala puno
 
pozzz svima da li je neko radio implante kakva sy vam iskustva ?zeleo bih da stavim ali se plasim treba mi takodje dobar strucnjak i kvalitetni implanti posto sam cuo da ima prevara,da li poznajete nekog strusnog ali bas strucnog da stupim u kontakt pozzz
 
Mozete li da mi pomognete? Svo meso zuba mi deluje normalno,nema krvarenja desni,desni su svetlo ljubicaste boje,nema krvi kada perem zube,ali me uzasno boli meso svih zuba u gornjj levoj vilici.
Ni sam ne znam da li mi je to umnjak poceo rasti ili je problem do mesa. Gledao sam ogledalu karijesa nema. Prija mi kada stavim hladnu vodu u usta,tada nema bola,ali cim to prekinem odmah uzasno pocinje da me boli.
Sta bi to moglo da bude i sta da radim do ponedeljka? Popio sam pola andola i bol ne jenjava
 
Bio sam kod zubara,pulpa stradala na jednom zubu i to sam sredio,stavio mi neki lek. Medjutim to cudo ne da smrdi i ne da utice na ukus svega sto uzmem u usta nego nemam reci. Kada ce ovaj smrad i gadost da prodju? :(
 
Bio sam kod zubara,pulpa stradala na jednom zubu i to sam sredio,stavio mi neki lek. Medjutim to cudo ne da smrdi i ne da utice na ukus svega sto uzmem u usta nego nemam reci. Kada ce ovaj smrad i gadost da prodju? :(
Uglavnom takav lek stoji u zubu 7 dana..
Ali moze ti se desiti da ga na sl kontroli stavi ponovo ukoliko pulpitis nija sasvim izlecen..
Stegni zube i izdrzi..;)
 
Bila sam na drenazu u sredu pa u petak, nisam imala nikakav otok pre toga samo bol na dodir ispod nosa.Sledeci put mi je receno da dodjem za 2 nedelje. Od sinoc primecujem jako mali otok, a nista me ne boli, da li je otok reakcija na drenazu, ili moram da koristim antibiotike ( koje ne bih smela zbog problema sa gljivicama)?
 
Bila sam na drenazu u sredu pa u petak, nisam imala nikakav otok pre toga samo bol na dodir ispod nosa.Sledeci put mi je receno da dodjem za 2 nedelje. Od sinoc primecujem jako mali otok, a nista me ne boli, da li je otok reakcija na drenazu, ili moram da koristim antibiotike ( koje ne bih smela zbog problema sa gljivicama)?
Otok moze da se javi kao reakcija na drenazu..
Da bi se govorilo o upali potrebno je da postoje ,otok, bol i crvenilo..
A tebe ne boli, niti imas crvenilo..
Ne bih ti savetovala da uzimas antibiotike pre nego sto stomatolog utvrdi da li su potrebni..
A i zato sto imas problema sa gljivicama...
Pokusaj da stavis hladan oblog na otok..
Mozda se povuce..
 
Uglavnom takav lek stoji u zubu 7 dana..
Ali moze ti se desiti da ga na sl kontroli stavi ponovo ukoliko pulpitis nija sasvim izlecen..
Stegni zube i izdrzi..;)

Bio sam danas kod cika zube ponovo. Dao mi je da snimim zub,pogledao je snimak,stavio me na stolicu,izvadio lek i opet me je bockao sa onim iglicama. :sad2:
U jednom trenutku me je tako ubo da je malo falilo da skocim sa stolice. Bome prilicno je bolelo dok je ponovo ga cistio i cackao. Stavio je novi lek i za 2 dana ponovo moram da se nacrtam kod njega da stavi lek.:sad2:
Nemam problema sa zubom ne boli me ovako,nije iritiran ni toplim ni hladnim ni slatkim,ali imam uzasan bol kada probam da zagrizem na njega.
Stavio je preveliki sloj leka i sada kad zvacem donji zub mi pritiska taj lek i zub me boli. Da li je to normalno ili treba da se zabrinem? Jedan kanal zuba je samo tretiran sa onim iglama,ovaj drugi je kaze zdrav.
 
Osecalo se malko nekog gadnog ukusa i mirisa dok je cackao zub ponovo. Ali ne da boli... :sad2: Zar ne bi trebalo da je zivac tu mrtav? :|
Vidis da nije mrtav kada te boli..
Sigurno ti je stavio Toksavit, da malo umrtvi zivac..
Pa ce ti sledeci put uraditi extirpaciju zivca, tj potpuno ja "unistiti" bockanjem..
To moze da se radi na zivo,a moze i pod anestezijom..pa biraj u dogovoru sa svojim cika zubom
 
Natrpao je tu malo vatice i nesto belicasto sto mi ustima stvara isti miris kao dom zdravlja,a bome i daje metaliziran ukus svemu sto probam da pojedem. Znaci jos ce da me bocka? :rida:
Kad nabije onu iglicu prosto ne mogu da verujem da to moze da stane u jedan zub.
 
heh nisam znao da 5ca zub ima samo jedan koren. On mi je davao anesteziju i vrteo je sa onim iglicama i to ih je zamenio bome 4-5,ima ih raznih boja i oblika. Jos je ispirao zub sa onom krivom iglom i nekom tecnoscu. Ja mislim da mi je izvadio zivac,ali ne znam sta sada radi i sto em zub boli?
 
Poslednja izmena:
heh nisam znao da 5ca zub ima samo jedan koren. On mi je davao anesteziju i vrteo je sa onim iglicama i to ih je zamenio bome 4-5,ima ih raznih boja i oblika. Jos je ispirao zub sa onom krivom iglom i nekom tecnoscu. Ja mislim da mi je izvadio zivac,ali ne znam sta sada radi i sto em zub boli?
Sigurno zivac nije izvadjen, kada te boli..
Ali koliko vidim izvadice ga..
Sve sto si opisao je standardni postupak a extirpaciju tj vadjeje zivca
 
Ljudi ja pisao ovaj post i odavno resio problem sa zivcem ^ 6 . Izvadio mi je zivac zubar ,ali je opet jako bolelo pod anestezijom ali sam izdrzao uglavnom sada sam konacno naucio lekciju da perem posle svakog jela zube a ne 2-3 puta :D
 
Izvadjen mi je zivac prvog puta kada sam otisao. U petak je zabio neke igle i koristio je onu "cackalicu" i nesto stavio na nju sto je zapalio. Posle toga je stavio sloj leka i rekao da dodjem u sredu.
Medjutim ja mislim da mi je juce jedan deo leka otpao. :( Ne radi mi danas doktor,moram ici sutra ali sta se desi ako hrana prodje u pukotinu? Koja je onda procedura? :(
Da li je kanal zatvoren pa i da lek ispadne nema veze ili bas taj lek cuve zub?
 
dobar dan, moze li neko da mi pomogne, Treba mi Zubar u Bg, ja dolazim iz svajcarske imam 35 God, treba mi neki dobar proteticar, znaci da je VRH doktor nek je i skuplji ali da bude klasa, znaci kvalitetan materijal, zna li neko nekog stomatologa Bg o kome se prica da je VRH esteticar i proteticar. Hvala. ja sma citao za Dr. Lisjak i isto jedna Mirela Cvijanovic ,dali ih neko poznaje ?:))
 
dobar dan, moze li neko da mi pomogne, Treba mi Zubar u Bg, ja dolazim iz svajcarske imam 35 God, treba mi neki dobar proteticar, znaci da je VRH doktor nek je i skuplji ali da bude klasa, znaci kvalitetan materijal, zna li neko nekog stomatologa Bg o kome se prica da je VRH esteticar i proteticar. Hvala. ja sma citao za Dr. Lisjak i isto jedna Mirela Cvijanovic ,dali ih neko poznaje ?:))

Samo da te podsetim..
Forum nije mesto gde reklamiramo neke doktore
Dakle ako neko i zna nekog dobrog zubara neka ti odgovori na pp...Molim...
 

Back
Top