Jednom takav/a - uvek takav/a

Pera_Zdera

Domaćin
Poruka
3.555
Malo sam se zamislio nad ovim pitanjem.

1. Da li neko ko je vec imao toliko sema da je vec i zaboravio kako izgleda veza moze ponovo ikad da ima normalnu vezu?

2. Da li ako se izgradi neki odnos na vredjanju i maltretiranju, moze ikad da taj odnos bude normalan i prijatan?

3. Da li neko ko je u osnovi samouveren i siguran da je uvek ispravan, ce ikad priznati da je pogresio, kolika je verovatnoca za to?

4. Koliko su ljudi sposobni da priznaju neku svoju pogresnu procenu?

5. Koliko su ljudi uopste sposobni da se menjaju?

PS plz bez chatova i zahebancija...
 
1. da
2. ne
3. jesam samouverena, ali nije mi problem da priznam kad sam pogresila
4. kako koji, slabe licnosti obicno teze priznaju gresku, ja prihvatam da moram jos da ucim, i da ne znam uvek sve najbolje
5. zavisi koji deo sebe... ja se sigurno menjam s godinama, ali neke osnove ipak ostaju iste
 
Pera_Zdera:
Malo sam se zamislio nad ovim pitanjem.

1. Da li neko ko je vec imao toliko sema da je vec i zaboravio kako izgleda veza moze ponovo ikad da ima normalnu vezu?Nikad ne reci nikad.

2. Da li ako se izgradi neki odnos na vredjanju i maltretiranju, moze ikad da taj odnos bude normalan i prijatan?O tome mo vec pricali.

3. Da li neko ko je u osnovi samouveren i siguran da je uvek ispravan, ce ikad priznati da je pogresio, kolika je verovatnoca za to? Mala je verovatnoca za to, mada ne treba brkati pojmove samouverenosti i ubedjenosti u sopstvenu ispravnost.

4. Koliko su ljudi sposobni da priznaju neku svoju pogresnu procenu?Kako ko.

5. Koliko su ljudi uopste sposobni da se menjaju?Kako ko.

PS plz bez chatova i zahebancija...
Plasim se da nisam negde pogresio....
 
1. naravno da moze da ima normalnu vezu! kad tad mu/joj dodje iz... u... ili je to prosto zato sto nije naisao na nekoga s kim ce da se smiri
2. nema sanse. normalan i prijatan odnos se gradi na istim takvim temeljima, ne obrnuto. losi temelji, losi odnosi
3. pa, lose je ako je taj neko preterano samouveren... ja sam pre za ljude koji su sigurni u sebe ali uvek ostavljaju mogucnost da su mozda negde i pogresili, ili da postoje resenja bolja od njihovih; naravno, zavisi i od toga kome treba da priznas gresku i u kojoj situaciji...
4. ma ljudi ponekad zaboravljaju da su ljudi, a to je jako lose
5. zavisi na sta se odnose te promene. normalno je da se covek menja... pa eto, bilo ko da podje od sebe, zakljucice isto... svakodnevno radis na sebi, kontas neke stvari drugacije nego ranije, sazrevas na razlicitim poljima (a ovo ne mora da se odnosi na mladje doba); samo kad pogledam sebe sada i pre godinu dana, razlika je jako velika! i drago mi je zbog toga.
 
1. Da li neko ko je vec imao toliko sema da je vec i zaboravio kako izgleda veza moze ponovo ikad da ima normalnu vezu? - Da.

2. Da li ako se izgradi neki odnos na vredjanju i maltretiranju, moze ikad da taj odnos bude normalan i prijatan? - Ne.

3. Da li neko ko je u osnovi samouveren i siguran da je uvek ispravan, ce ikad priznati da je pogresio, kolika je verovatnoca za to? - zavisi koliko je realan u svojoj samouverenosti. Ima ljudi koji su samo samouvereni, ali ne i realni u njoj (narcisoidne ličnosti)....

4. Koliko su ljudi sposobni da priznaju neku svoju pogresnu procenu? Kako koji ljudi... Uglavnom retko priznaju svoje pogrešne procene... Treba biti dovoljno veliki čovek da priznaš kad pogrešiš.

5. Koliko su ljudi uopste sposobni da se menjaju? Zavisi od volje za promenom... Mada postoje i potpuno nefleksibilni likovi koji se nikad ne menjaju...
 
*Naravno. Ali, pazi, zaplet se uvek desi kada najmanje očekuješ.
Nije dozvoljeno mučenje i očajničko traganje.
*Nikada.
* Upravo se u tome i ogleda samouverenost.
*Vrlo mali broj ljudi je sklon da prizna sopstvenu lošu procenu. Malo je hrabrih.
*Kada kažem da se ljudi ne menjaju, tu mislim na dobrotu. Nažalost, to je tako.
 
1. Normalna veza? Ajde definishemo normalnu vezu... 26 godina imam... treba da gledam normalnu vezu za zezanje i izlazenje ili nesto sto je trajno i ide ka trajnom?! Ali ne, nikada nisam imala toliko shema...

2. Ne, ne verujem u takav odnos.

3. Koliko je kome stalo, taj ce toliko i da se trudi, pa cak i prizna gresku. (nadam se da takvi postoje)

4. Ja jesam sposobna, za druge ne znam...

5. Sto si stariji, to je sve teze... makar ono kako ja gledam na ljude oko sebe.. ali ako postoji volj,a tu je valjda i sprovodjenje u delo.
 
Pera_Zdera:
Malo sam se zamislio nad ovim pitanjem.

1. Da li neko ko je vec imao toliko sema da je vec i zaboravio kako izgleda veza moze ponovo ikad da ima normalnu vezu?
Ne verujem. Mislim, nije milion šema sticaj okolnosti, nego stvar ličnosti i njenih izbora.
Ipak, zbog nekih ljudi koje volim, a takvi su, nadam se da je moguće...

2. Da li ako se izgradi neki odnos na vredjanju i maltretiranju, moze ikad da taj odnos bude normalan i prijatan?
Ne. Joj Pero, što si opsednut tim sick stvarima... u nekoliko tema ti o tome? :shock:
3. Da li neko ko je u osnovi samouveren i siguran da je uvek ispravan, ce ikad priznati da je pogresio, kolika je verovatnoca za to?
Imaš dve vrste samouverenih. Jedna su nadobudne budale, njihova samouverenost je stvar ograničenog mozga. A imaš i one druge, koji ne govore mnogo, ali idu kroz život hrabro i sigurno /vidi se po onome šta čine i kakve odluke donose/. E, ti e ne libe da priznaju grešku i promene kurs svog života, ako je potrebno. :)
4. Koliko su ljudi sposobni da priznaju neku svoju pogresnu procenu?
Nemam pojma. Ja jesam. Naročito kad me pogrešna procena tresne direkt u glavu... :lol:
5. Koliko su ljudi uopste sposobni da se menjaju?
Svi su sposobni, ali malo ih to radi. Teško je, bolno, zajebano skroz. Ali, mislim, potrebno. Pa nismo gljive nego ljudi. :roll:
PS plz bez chatova i zahebancija...
Malecni chat: što je lepa ova Royal Blue... Obožavam boje. Da me ne mrzi, sve bi postove obojila u nju... Ili neku zelenu. To već ima veze sa žabicama... :D
:arrow: Traže mi bar pet karaktera da prebace poruku.
 
Pera_Zdera:
Malo sam se zamislio nad ovim pitanjem.

1. Da li neko ko je vec imao toliko sema da je vec i zaboravio kako izgleda veza moze ponovo ikad da ima normalnu vezu? Moze, samo je problematican rok trajanja.

2. Da li ako se izgradi neki odnos na vredjanju i maltretiranju, moze ikad da taj odnos bude normalan i prijatan? Ne.

3. Da li neko ko je u osnovi samouveren i siguran da je uvek ispravan, ce ikad priznati da je pogresio, kolika je verovatnoca za to? Mala.

4. Koliko su ljudi sposobni da priznaju neku svoju pogresnu procenu? Za normalne osobe to i nije tako tesko.

5. Koliko su ljudi uopste sposobni da se menjaju? Koji ljudi? Svako je prica za sebe.

PS plz bez chatova i zahebancija...
.....
 
1.valjda,ako mu se pojavi potreba za istom,a istovremeno pronadje i odgovarajucu osobu koja takodje zeli vezu

2.ne!

3.to zavisi od osobe.ali neko ko je uvek siguran da je bas on u pravu treba da se leci a ne da se menja,jer i da prizna da gresi-ne bi to bilo iskreno.plus,takvo ponasanje nema veze sa samouverenoscu,to je cista narcisoidnost i umisljenost!

4.normalni ce uvek priznati gresku...ali ne svakom,samo onome koji to zasluzuje

5.mnogo vise su ljudi spremni da se menjaju nego sto to hoce da priznaju!koliko puta se nekome od ljudi koje znamo desio neki "prekid filma" i onda su se naglo promenili...tako da promene zavise od spoljasnjeg impulsa,ne od volje i spremnosti.of course,zelja za promenom ceo proces olaksava ali nije dovoljna.bar ne uvek.
 
1. Da li neko ko je vec imao toliko sema da je vec i zaboravio kako izgleda veza moze ponovo ikad da ima normalnu vezu? – Mislim da moze

2. Da li ako se izgradi neki odnos na vredjanju i maltretiranju, moze ikad da taj odnos bude normalan i prijatan? – Ne ,a najmanje prijatan

3. Da li neko ko je u osnovi samouveren i siguran da je uvek ispravan, ce ikad priznati da je pogresio, kolika je verovatnoca za to? Ako je neko samouveren sa razlogom i ispravan u svojim stavovima nema razloga da ne prizna i kada pogresi.Ljudski je gresiti.



4. Koliko su ljudi sposobni da priznaju neku svoju pogresnu procenu? Pogresna procena? Individualna stvar i zavisi od coveka do coveka.Ljudi su inace skloni brzopletim i nepromisljenim procenama drugih.




5. Koliko su ljudi uopste sposobni da se menjaju? Mislim da su sposobni do nekih granica.
 
1.Odgovor na ovo pitanje je da. Ja sam uglavnom imala veze kao pitanje br 2, toliko da sam zaboravila da to moze i drugacije da bude. Stavar je u tome samo da se nadje zena/muskarac koji ce te poshtovati zbog onoga sto ti jesi, prihvatiti tvoju razlictost i svojstvenost na ovom svetu.
2. NE!
3.Naravno
4.Ljudi uglavnom nisu spremni da priznaju to, ali kada je priznaju sami sebi, lako je posle priznati je drugima.
5.Zaista ne znam.
 
1. Da li neko ko je vec imao toliko sema da je vec i zaboravio kako izgleda veza moze ponovo ikad da ima normalnu vezu? - MOZE!

2. Da li ako se izgradi neki odnos na vredjanju i maltretiranju, moze ikad da taj odnos bude normalan i prijatan? - TO STO JE 'IZGRADJENO' I NIJE ODNOS.

3. Da li neko ko je u osnovi samouveren i siguran da je uvek ispravan, ce ikad priznati da je pogresio, kolika je verovatnoca za to? - SAMOUVEREN JESAM, ALI CU UVEK SA ZADOVOLJSTVOM PRIZNATI KADA SAM POGRESIO, COVEK SAM, A NE MASINA.

4. Koliko su ljudi sposobni da priznaju neku svoju pogresnu procenu? - PROCENE NA TUDJU STETU PRIZNAJEM, A NA SVOJU STETU SAMOME SEBI NAPLATIM.

5. Koliko su ljudi uopste sposobni da se menjaju? - FORMA I MOZE DA SE PROMENI, ALI SUSTINA TESKO.
 

Back
Top