Šta Srbi i svet misle o nametnutom ratu....

koja ti godina stoji na kalendaru ?

Batice, ja nemam nikakve veze sa Hrvatima niti nameravam da idemu u njihovu zemlju. S obzirom da ti tamo zivis, potpuno razumem tvoje frustracije sto te tamo tretiraju kao gradjanina drugog reda i nize bice. Pre nego sto se upustis u bilo kakvu polemiku o situaciji u Srbiju, a u nju se razumes extra vidim..... Nemoj da me vuces za jezik Srbine iz Hrvatske, jer mi je Vas vise nego zao, kad vidim sta su Vam uradili u Oluji, tako da cu se iz saosecajnosti suzdrzati bilo kakvih grubih komentara...

fosilvaso:
ako Vam nije jasan taj paradoks, nije ni čudno da Vam nije jasno i zašto ste izgubili image u svetu, i nećete ni znati kako ga popraviti.....Ovako ste jadnici koje čak i grupica Hrvata vesla kako im paše.....


To sto si rekao odnosi se na izgubljeni medijski rat i tu nemam sta ja kao pojedinac da na tom planu menjam image Srbije. Ti da imas i malo osecaja jedinstva sa Srbima u Srbiji ne bi ih nazivao takvim nazivima. Ovako ti jedino preostaje da gulis "opce ambrozovske teme o Kumrovcu, demokraciji i komunizmu od prije Krista".

Lepo je jednom prilikom rekao commodore na temi o Seselju da se tipovi nacionalista srbijanskog i prekodrinskog tipa znatno razlikuje. Ovo potpuno podrzavam i stavovi foslivasa to potvrdjuju.
 
Zarathustra:
koja ti godina stoji na kalendaru ?

Batice, ja nemam nikakve veze sa Hrvatima niti nameravam da idemu u njihovu zemlju. S obzirom da ti tamo zivis, potpuno razumem tvoje frustracije sto te tamo tretiraju kao gradjanina drugog reda i nize bice. Pre nego sto se upustis u bilo kakvu polemiku o situaciji u Srbiju, a u nju se razumes extra vidim..... Nemoj da me vuces za jezik Srbine iz Hrvatske, jer mi je Vas vise nego zao, kad vidim sta su Vam uradili u Oluji, tako da cu se iz saosecajnosti suzdrzati bilo kakvih grubih komentara...

To sto si rekao odnosi se na izgubljeni medijski rat i tu nemam sta ja kao pojedinac da na tom planu menjam image Srbije. Ti da imas i malo osecaja jedinstva sa Srbima u Srbiji ne bi ih nazivao takvim nazivima. Ovako ti jedino preostaje da gulis "opce ambrozovske teme o Kumrovcu, demokraciji i komunizmu od prije Krista".

Lepo je jednom prilikom rekao commodore na temi o Seselju da se tipovi nacionalista srbijanskog i prekodrinskog tipa znatno razlikuje. Ovo potpuno podrzavam i stavovi foslivasa to potvrdjuju.

Mnogi Srbi imaju veze sa Hrvatima:zbog njih ih bije glas agresora, zločinaca i genocidnih tipova....

A kakav bi to grubi komentar Srbin iz Srbije imao za Srbina iz RH!? Zatim, ima li uopšte moralno pravo na to.....Nećeš valjda reći da nemate ništa sa razvojem događaja u zadnjih 15 godina? Ili si možda trebao reći: Jeste braćo, neke stvari smo loše odigrali i odajemo počast i poštovanje svim prekodunavsko/drinskim Srbima jer su najviše podmetnuli leđa/pikslu za sve račune.....

Da ste mudri, stav bi bio: Izgubili smo medijsku bitku, ali rat još nije GOTOV..
Citat: nemam sta ja kao pojedinac da na tom planu menjam image Srbije.....E, a ko bi to trebao raditi ako ne Srbi, izgleda valjda neki Srbin iz Hrvatske il iz Chicaga!!??....
Naravno da moram koristiti takve nazive jer ste se ulenjili i pod tiletom izobličili i ostala su samo sećanja na ona slavna vremena kada smo gazili sve vojske koje su prismrdile na Balkan....
PS: Baš mi je simpatična tvoja konstatacija da lupetam o temama od pre Krista.....Samo dokazujete da ni po tim temama nemate više petlje od ovih nazovi desničara i demokrata u Hrvata...
PS1: Hvala Bogu da se razlikujemo, uopšte mi nije jasno koji program imaju nacionalisti srbijanskog tipa, osim valjda uvaliti se u fotelje kao i ovi hrvatskog tipa...HI
 
commodore:
Ti to i ne mozes da razumes. Pa ni ne pokusavaj. A i sto bi pokusavao...

Mogu razumeti! tile je pretvorio srpski narod u jednu bezobličnu masu kojoj će trebati dosta intervencija, vremena i truda da opet postanu narod vredan poštovanja širom sveta. Niste u stanju ni Kuću Cveća očistiti od smeća....kao fol, hoćete biti civilizovani i nećete krvnike srpskog naroda izvesti pred lice pravde....nesposobnjakovići obični, treba vama malo drila udariti....
 
A taj drill - to cete da nam uvedete vi prekodrinci... Je li?

Ti mi nesto o Brozu pricas?
Pa bre, vi ste tog "Tila" i doveli, bre...

Jajce, Sutjeska, Neretva, Rudo, Kozara, Prva proleterska, Sedma licka, Kordunaski korpus... to ste vi, bre, vi...
VI STE DOVELI KOMUNIZAM !

Mi ne...

Moji su, bre, svi iz Kraljeve Garde... Oko Suvobora ceo rat... bre, covece...
Sram te bilo!
Ti si se izgubio u svojoj velicini... Sad nam palamudis o srpstvu i pravoslavlju... a UDBO-m ste vladali 50 godina - sad ocete preko vas shovena...
Do juce ste bili glavni komunisti i kleli se u bratstvo-jedinstvo...
I TO JE DOSLO OD VAS...
Toga u Srbiji nije bilo... Srbija je monarhisticka i prozapadna. Po engleskom modelu.
 
Ma da... Kako da ne...
Momak... 92 % partizanskih boraca su bili srbi iz NDH...
To da ti bude jasno. Vi...
92 % SRBIJE je bilo u cetnicima i u zboru... Mi...
Posle drugog svetskog rata ste u SRBIJU usli vi.... a nama je bio sremski front pa nam je streljan Draza. VI STE TO URADILI. Vi ste vladali 50 godina. SVI U DB su bili krajisnici... to je sad javni podatak. Sve kadrove ste VI postavljali...
Sloba, Seselj, SVE STE TO VI...

Ali, 5 oktobra smo VAS skinuli...

I NIKAD SE VISE NECE VRATITI DA SE PITATE U SRBIJI.

O hrvatima i turcima ja ne raspravljam... Oni moj problem nisu... Sa njima je postupak kratak. To su neprijatelji... Znam ja sta sa njima... Mene od njih ODUVEK dele I JEZIK i vera... vas samo vera i to zadnjih 5 godina.
...vi... "pravi Srbi" ... mi tako idete na .... da je to neopisivo.
Staljin? On nije moj problem. O kakvom ti Staljinu pricas?
Problem mi je PekO Dapcevic, SavO Kovacevic, i slicni, nanu im...
...
'Naaaash?
 
Комодоре, све што си навео су СУВЕ ЧИЊЕНИЦЕ... и да додам највећи садисти и мучитељи Срба за време Броза били су Херцеговци и Личани...али не заборави да је и међу њима било часних четника, сети се Војводе Ђујића.(из Книнске Крајине).. ја мало нагињем ка томе да се ни по коју цену Хрватима и осталим Србофобичарима не дозволи да сеире јер је почело оно удри...СРБЕ НА СРБЕ... више волим да се они моле оно. НЕ ДАЈ БОЖЕ ДА СЕ СРБИ СЛОЖЕ... надам се да ме ниси погрешно разумео...

... поготово што су Срби ДРУГА нација на свету ПО СТАРОСТИ... први су Јапанци па онда ми... изумиремо брате... па још ако нема слоге... одосмо у п.м....
 
commodore:
Tu su bili... u zatvoru... pa uz Crkvu... pa docekali pravdu...
Evo, stigla i penzija... i rehabilitacija... ? Sta si hteo time da kazes?
Хтео сам да кажем, када се гинуло за Краља и Отаџбину сви су били партизани, сада су свио одједном Четници и Монархисти.
Где сте били 45
 
commodore:
Ma da... Kako da ne...
Momak... 92 % partizanskih boraca su bili srbi iz NDH...
To da ti bude jasno. Vi...
92 % SRBIJE je bilo u cetnicima i u zboru... Mi...
Posle drugog svetskog rata ste u SRBIJU usli vi.... a nama je bio sremski front pa nam je streljan Draza. VI STE TO URADILI. Vi ste vladali 50 godina. SVI U DB su bili krajisnici... to je sad javni podatak. Sve kadrove ste VI postavljali...
Sloba, Seselj, SVE STE TO VI...

Ali, 5 oktobra smo VAS skinuli...

I NIKAD SE VISE NECE VRATITI DA SE PITATE U SRBIJI.

O hrvatima i turcima ja ne raspravljam... Oni moj problem nisu... Sa njima je postupak kratak. To su neprijatelji... Znam ja sta sa njima... Mene od njih ODUVEK dele I JEZIK i vera... vas samo vera i to zadnjih 5 godina.
...vi... "pravi Srbi" ... mi tako idete na .... da je to neopisivo.
Staljin? On nije moj problem. O kakvom ti Staljinu pricas?
Problem mi je PekO Dapcevic, SavO Kovacevic, i slicni, nanu im...
...
'Naaaash?

Koje su face Srbi iz rasejanja...šta su vam sve radili, nećete se oporaviti još 50 godina. Hvala na takvim počastima, ali, malo si ga preterao..zaboravio su zasluge drugih naroda u tiletovom režimu....

Staljin je bio i problem Srba u Srbiji! Da ga se Britanci i Ameri nisu ukenjali, Dražini bi dobili legitimitet i ne bi uopšte bilo tiletove juge već Monarhije koju tek mislite obnoviti, ali čisto sumnjam, niste vi to u stanju uraditi bez građanskog rata.....
 

Back
Top