Masoni, Templari, Rotarijanci

prochitao sam negde da mason moze da postane bilo ko,samo morash da nadjesh nekoga ko je vetj mason i da ga pitash da postaneshjedan od njih,inache nikad ne ochekuj da tje tebe neko od njih to da pita.

A sto se tiche njihove motji,vrlo je mala ili skoro nikakva,oni su bili jaki pre 100 i vishe godina...
 
Master_Chief:
prochitao sam negde da mason moze da postane bilo ko,samo morash da nadjesh nekoga ko je vetj mason i da ga pitash da postaneshjedan od njih,inache nikad ne ochekuj da tje tebe neko od njih to da pita.

A sto se tiche njihove motji,vrlo je mala ili skoro nikakva,oni su bili jaki pre 100 i vishe godina...
nije jednog, 2
kao u Islamu, s tim shto u islamu ti automatski postajesh, a ovi mogu da ti kazu "ma ko te pa..." ;)

a za Jedno... pa tachno je, bar moze tako da se kaze(mada mislim da ne mislimo na isto...), al dal je hermetizam... onda je moja definicija hermetizma wrong (ili tvoja). ovo su samo najnize manifestacije, zato su i svi chuli za njih.
 
Rotarijanci i Masoni itekako imaju veze. Po svom programu osnivanja imaju "Ispunjenje humanističkih ciljeva". Za Rozenkrojcere važi da su bliski tamnoj strani, dok su od svih udruženja najzanimljiviji pripadnici Trilaterale koja je osnovana sredinom 60-ih u Amsterdamu u hotelu "Bilderberg", i čiji dvojac rodonačelnika čine Henri Kisindžer i Bžežinski. ONI KOJI VLADAJU SVETOM.
Kod nije baš referentna literatura o tome, i uz sve materijane greške, prost je sažetak, onima koji bi mogli da se zainteresuju.
 
HeBePoBaTaH_:
Rotarijanci i Masoni itekako imaju veze. Po svom programu osnivanja imaju "Ispunjenje humanističkih ciljeva". Za Rozenkrojcere važi da su bliski tamnoj strani, dok su od svih udruženja najzanimljiviji pripadnici Trilaterale koja je osnovana sredinom 60-ih u Amsterdamu u hotelu "Bilderberg", i čiji dvojac rodonačelnika čine Henri Kisindžer i Bžežinski. ONI KOJI VLADAJU SVETOM.
Kod nije baš referentna literatura o tome, i uz sve materijane greške, prost je sažetak, onima koji bi mogli da se zainteresuju.

rozenkrojceri??? po onome shto sam chito, ne vidim vezu sa "su bliski tamnoj strani" al OK neznam ni ja sve...
par postulata im se poklapaju sa mojim pogledom na svet, ono da karma i reinkarnacija sasvim dovoljno objashnjavaju svet i da je Isus izmishljeni lik 8) a ostalo... smor...
 
LePiaf:
Stara fraza... Te dve organizacije nemaju nikakvih kontakata. Ono shto im je zajednichko to je da u svom chlanstvu imaju osobe koje su se na neki nachin istakle u drushtvu. Otud samo i neka preklapanja.
Стара фраза...
Још како имају везе, имају маијске ритуале за пријем. Хуманизам како већ наведе човек и контролу над финансијама света. А да се не забораве и ИЛУМИНАТИ И КОМИТЕТ 300
 
Samo muskarci mogu zatraziti prijem u bratstvo masona jer je kao sto i sama rec kaze to zapravo bratstvo. Ulazak u bratstvo je moguc na vise nacina jedan od nacina je i poznanstvo vec postojeceg masona ali ima i drugih nacina. Za Master Chief-a

Masonstvo nije religija i kao takva nije u redu porediti je sa Islamom jer nemaju dodirnih tacaka. Za Crow-a

Hm Rotary predvorje masonerije , ne bi se slozio sa tom konstatacijom, vrlo je moguce da medju rotarijancima postoje i masoni ali nema nikakvih uzajamnih veza izmedju ove dve organizacije. Templari jesu bili hriscanski viteski red koji kao takav i danas postoji i cak imaju i svoju malu drzavu i imaju uticaja u mnogim medjunarodnim organizacijama. Za KiM-a

Danas postoje razne sekte koje se bave ucenjima rozenkrojcera i pojavljuju se kao njihovi sledbenici medjutim pravi rozenkrojceri jesu predodredjeni ljudi koji poseduju odredjene parapsiholoske sklonosti i koji se na takav nacin i razvijaju. Tacno je da Rozenkrojceri i njihova ucenja nisu bila kako se ovde pomenulo u tamnoj strani :twisted:

Templari danas i te kako postoje i prisutni su cak i u Srbiji jasno pokazujuci svoje simbole i u samom Beogradu, cime potvrdjuju njihovo prisustvo. (simboli-ko ih prepoznaje zna o cemu pricam)
Sto se O.T.O.-a tice nemaju nikakvih veza sa viteskim redom templara. OTO je zasebna organizacija koju je reformisao Krouli koji je preuzeo skotski ritual od masona primenjujuci ga u OTO-u ali organizacija kao organizacija nema veze ni sa masonima ni sa templarima.
 
КиМ:
Ротаријанци су предворје масонерије, а темплари су латински одговор масонима.

Наравно, и то би требало узети у обзир пре ишчитавања Да Винчијевог кода и сличних ствари.
По мом мипљењу постоје три центра тих "кругова моћи", владара из сенке:
1. јудеомасони - најстарија традиција која води од Соломоновог храма. Осим јеврејства (кабала) ту су утицали доста и Грци - рецимо питегорејци, наравно Египћани, који су можда имали главну реч и од којих много шта потиче.
2. темплари - ред који је основала католичка црква та борбе у "Светој земљи". Опасни крволоци. Много су се обогатили и осилили, па су по кратком поступку развлашћени, али не и ликвидирани.
3. језуити - ред који је католичка црква оформила да би се супротставњљао темпларима, донекле и јудеомасонима и свим осталим непријатељима "Свете столице". Рецимо да је Opus Dei (помиње се у Да Винчијевом коду) нешто њихово.

Међу том масонеријом има много "крунисаних глава", што је логична последица њиховог формалног развлашћивања. Хуан Карлос је познати владар из сенке.

NaraYan:
Nije sve isto.
Sve je Jedno.

Hermetizam, kontash?!

Чуо сам за реч ХЕРМЕТИЗАМ, мада не знам шта значи...
Ја ово перципирам као Et pluribus unum, што пише на доларским новлчаницама. У основи масонско гесло, а неки га читају и као - ЗА ЈЕДИНСТВО РАЗЛИЧИТОСТИ.
Како сам ја у основи пантеиста немам ништа против таквог виђења ствари.
 
А што илуминати не би били у те три групе?
Ватикан ми нешто не делује да стоји иза њих, јудеји мало вероватно, с обзиром на Хитлера оних 1000 Тибетанаца пронађених у бункеру 1945 (мада не и немогуће)... остају онда темплари.

Ево нешто за љубитеље хип-хопа

Још једно убиство у време ритуала
Верник у трансу убија кардинала
Из Америке далеке све до наши међа
Сатанисти служе злу преко наших леђа
Политика са вама у савез ступа
Ко с ђаволом тикве сади о главу му се лупа
Ближи се свети рат Армегедон
Да ли ћу преживети мени је свеједно
Више нећу толерисати ваше поступке стога
Узимам правду у своје руке за час
Убице, хоћу да вам видим лице
Ја сам већи лудак од вас!
 
Duh Sekire:
А што илуминати не би били у те три групе?
Ватикан ми нешто не делује да стоји иза њих, јудеји мало вероватно, с обзиром на Хитлера оних 1000 Тибетанаца пронађених у бункеру 1945 (мада не и немогуће)... остају онда темплари.

Ево нешто за љубитеље хип-хопа

Још једно убиство у време ритуала
Верник у трансу убија кардинала
Из Америке далеке све до наши међа
Сатанисти служе злу преко наших леђа
Политика са вама у савез ступа
Ко с ђаволом тикве сади о главу му се лупа
Ближи се свети рат Армегедон
Да ли ћу преживети мени је свеједно
Више нећу толерисати ваше поступке стога
Узимам правду у своје руке за час
Убице, хоћу да вам видим лице
Ја сам већи лудак од вас!


jbt kad ne mogu da se setim ko peva :)
bruka
a znam pesmu napamet... eeeee ostarelo se...

ko je ovo
Robin Hood, zar ne?
a bili su najjachi :( neponovljiva grupa na Hip Hop sceni. danas :( :( :( mislim Ghetostoria, Visokoletach... sine
oni i W.I.T.B.

il beshe Sunshine imo neku ovakvu pesmu :(

e, od kako imam komp, i MP3, koju sam kolekciju trajno izgubio, bruka...
 
Misha :.:
Samo muskarci mogu zatraziti prijem u bratstvo masona jer je kao sto i sama rec kaze to zapravo bratstvo. Ulazak u bratstvo je moguc na vise nacina jedan od nacina je i poznanstvo vec postojeceg masona ali ima i drugih nacina. Za Master Chief-a

Masonstvo nije religija i kao takva nije u redu porediti je sa Islamom jer nemaju dodirnih tacaka. Za Crow-a

Hm Rotary predvorje masonerije , ne bi se slozio sa tom konstatacijom, vrlo je moguce da medju rotarijancima postoje i masoni ali nema nikakvih uzajamnih veza izmedju ove dve organizacije. Templari jesu bili hriscanski viteski red koji kao takav i danas postoji i cak imaju i svoju malu drzavu i imaju uticaja u mnogim medjunarodnim organizacijama. Za KiM-a

Danas postoje razne sekte koje se bave ucenjima rozenkrojcera i pojavljuju se kao njihovi sledbenici medjutim pravi rozenkrojceri jesu predodredjeni ljudi koji poseduju odredjene parapsiholoske sklonosti i koji se na takav nacin i razvijaju. Tacno je da Rozenkrojceri i njihova ucenja nisu bila kako se ovde pomenulo u tamnoj strani :twisted:

Templari danas i te kako postoje i prisutni su cak i u Srbiji jasno pokazujuci svoje simbole i u samom Beogradu, cime potvrdjuju njihovo prisustvo. (simboli-ko ih prepoznaje zna o cemu pricam)
Sto se O.T.O.-a tice nemaju nikakvih veza sa viteskim redom templara. OTO je zasebna organizacija koju je reformisao Krouli koji je preuzeo skotski ritual od masona primenjujuci ga u OTO-u ali organizacija kao organizacija nema veze ni sa masonima ni sa templarima.


nisam ni reko da je religija, reko sam da je za chlanstvo potrebno da nadjesh 2 masona i u njihovom prisustvu izjavish da ocesh. stim sto kod islama ti si samim tim musliman, a ovde mogu da se naprave da te nisu chuli ;)

za templare, one stare, moguce da postoje, ali koliko ja znam, vecina je "preshla" u Free Masons, zar ne.

kad kazesh drzavicu, mislish na Letoniju, zar ne. ja nisam hteo da je pominjem jer nisam siguran (odavno se chitalo...) dal to beshe Drzava Templara ili Drzava Teutonaca...

Rozenkrojceri kad su nastali bili su... Alhemichari. (najpriblizniji opis) nisu bili zli, radili su na razvoju sebe (Hermeneutika). imali su dosta znanja, Kristian Rozenkrojc je tvrdio chak sva :) narochito iz medicine. dal danas postoje, i dal su nalik starim... nisam se smaro tim, bar ne skoro.

a ja sam inache tolerantan... al svakog chlana O.T.O.-a treba... :twisted: :twisted: :twisted:

a da se shlepaju na "templari"... veruj mi, znam!
 
1. МАСОНИ

Прво, није тачно да масонерија није религија. У капиталном делу Алберта Пајка Морали и догма на страни 231 пише:

„Свака Масонска Ложа је религијски храм; и њена учења су религијске инструкције. ”

Дакле, масонерија ЈЕСТЕ религија. Има и свог бога.

На страници 32 се каже:

„Масонство је борба и марш према Светлости.”

А ево и шта је Светлост:

„Луцифер, Лучоноша, Луцифер, син Јутра! Је ли он тај који носи Светло? Не сумњајте у то.”

Масонски бог је ЛУЦИФЕР!

На једној другој теми сам опширније објаснио зашто имам негативан став према овој организацији, па кога интересује нека кликне овај линк:

http://forum.krstarica.com/threads/69629&page=2

2. ТЕМПЛАРИ

Алберт Пајк пише и о њима на страни 817:

„Темплари, као и сви други Тајни Редови и Друштва, имали су две доктрине, једну тајну и резервисано само за Мајсторе, и другу јавну.”

Званично, темплари су били чувари Христовог гроба. У пракси, они су били много више. Били су војно крило СИОНСКОГ ПРИОРАТА – можда најзначајније езотеријске организације свих времена, и чувари Исусове крвне лозе.

Данашњи темплари немају ништа заједничко са средњевековним темпларима. Након укидања Реда 1307. многи темплари су се расули по другим тајним друштвима, да би се у 18. и 19. веку масовно прикључивали масонерији.


3. РОТАРИЈАНЦИ

Они јесу нека врста предворја масонерије, премда им је оснивач био масон. Немају неку значајнију улогу, иако међу ротаријанцима има и масона, али, колико је знам, то су углавном масони нижег ранга. Дакле, ова организације није толико битна у целој овој пирамидалној структури Новог светског поретка.
 
I za brak je potrebno dva svedoka :D
Nisam mislio na Letoniju, postoji jedna manja drzavica...
Postoje malteski vitezovi-Hospitalci ili Jovanovci i cuvari Hristovog groba Templari koji su se da tako kazem rascepili na ove dve struje ili reda .Pomenuo si Teutonce tacno je da su oni postojali i najduze se su zadrzali u Nemackoj boreci se i proganjajuci jeretike.
Kazes "slepaju" vrlo moguce ali templari nemaju nikakvih veza sa Ordo Templis Orientis(prevedi naziv) razumeces :)
Tacno je da je jedan broj templara presao u bratsvo masona ali ne odricuci se reda templara pogotovo je to vezano za Veliku Britaniju bezeci od progona, kao i na jedan jako bitan i zanimljiv kontinent i to jos u tom periodu ,a govorimo o 14 veku :D
 
Kao sto sam i rekao Slobodno Zidarstvo nije religija sto se tice pomenutog Alberta Pajka ,prica vezana za njega je puna kontroverzi. Kao jedan od idejnih tvoraca OTO-a on je izmedju ostalog bio i izopsten iz Masonstva tj iz bratstva i vezuju ga cak i za osnivanje KKK!!!
Masoni veruju u Boga kao i 70% ljudi na planeti, ne moze se postati mason ako ne verujete u Boga. Njihovi pogledi su da je Bog jedan, Vrhovni Neimar svih svetova, pa ma kako ga mi zvali Bog, Jahva, Alah, Priroda(ateisti)
Teze ka prosvetljenju ili svetlosti - procitaj "Luca Mikrokozma" Njegos
Templari kao Vitezi Monasi su predstavljali monaski red Vatikana. Postoje mnoge spekulacije u vezi sa Sionskim Prioratom, a tajne koje su templari cuvali verovatno su mnogima smetale pa su verovatno i zbog toga i osporavani. Danas Red Templara postoji!!! Pre svega "Malteski Vitezovi" i jedna organizacija koja se tako predstavlja OSMTH. Inace prisutni su i kod nas, vec sam pomenuo o nekim simbolima koji svedoce o njihovom prisustvu ,a kada to kazem mislim na danasnjicu :)
 
Misha :.:
I za brak je potrebno dva svedoka :D
Nisam mislio na Letoniju, postoji jedna manja drzavica...
Postoje malteski vitezovi-Hospitalci ili Jovanovci i cuvari Hristovog groba Templari koji su se da tako kazem rascepili na ove dve struje ili reda .Pomenuo si Teutonce tacno je da su oni postojali i najduze se su zadrzali u Nemackoj boreci se i proganjajuci jeretike.
Kazes "slepaju" vrlo moguce ali templari nemaju nikakvih veza sa Ordo Templis Orientis(prevedi naziv) razumeces :)
Tacno je da je jedan broj templara presao u bratsvo masona ali ne odricuci se reda templara pogotovo je to vezano za Veliku Britaniju bezeci od progona, kao i na jedan jako bitan i zanimljiv kontinent i to jos u tom periodu ,a govorimo o 14 veku :D
pa to za brak... i jeste poenta ;) i za brak i za sud... svuda, zato su 2 gde god treba,
znam shta znachi :( duga i tuzna pricha...
a zar nisu postali Free Masons kad su krenuli za USA?
 

Back
Top