DVD - RW

cau-cau

Zainteresovan član
Poruka
222
Treba da kupim DVD-RW ( eksterni ili običan spakovan u fijoku), potreban mi je savet oko toga koji model. Pošto seredi o prenosnom modelu znači treba da bude mehanički izdržljiv i da moze da čita i narezuje sve vrsti diskova a da bude kvalitetan jer cena nije bitna ( nemam ograničene ali računam da za jedno max. 200 e može da se nađe sigurno nešto kvalitetno). Dvoumim se između plekstora i asus.
 
Imam ponudu za NEC ND-3540 OEM , kažu da je dosta dobar za uslove u kojima treba da radi ( treba da je mehanički izdržljiv i da nema problema sa čitanjem raznih medija ). Međutim meni je sumnjivo jer je dosta jeftin, kako se ponaša u praksi ?
Šta znači oznaka na kraju OEM ?
 
Ovih dana sam svratio u onu radnju u Nemanjinoj (ne znam kako se zove) i oni su imali Plextor i Benq dvdrw i cdrw. Posto je Plextorova cena bila prilicno veca, ja pitah prodavca da li je zaista toliko bolji, a on mi rece da na Plextora vec neko vreme imaju reklamacije, kao i da razlika nije realna, jer se radi o tehnologiji koja je vec osvojena od strane drugih proizvodjaca. Sad racunam, on ipak radi tamo, njemu dolaze da kukaju, pa valjda covek ne laze.
 
Ej pa sta hocete za 50 evra plus PDV?Da bude kvalitetno...da traje...ccc...nekad su pravili stvari da traju ali nekad....kad je CD snimac kostao 800 maraka kao npr TEAC na 4x,e to i dalje radi....Kupi devojcice sta god,nemoj da placas preko 60 eura jer sve sto budes platila preko ispasces ovcica za shishanje,kupi SONY LITEoN BENQ SAMSUNG LG PIONEER TEAC ASUS NEC TOSHIBA PHILIPS sve je isto g0wantze isto kosta samo gledaj da dobije granciju i cao sto da dajes lovu za Plex koji pravi BENQ???
Samo rezi na Verb i opusten00000000000
 
Pa nekada je veoma mali broj ljudi uzimao te stvari i gledao se kvalitet, a sada kad su cene male, logicno je da se nece praviti dobri (citaj: izdrzljivi) uredjaji, jer kad dodje nova serija niko nece hteti da menja staru.

Opticki uredjaji narocito se ostecuju (nije ni cudo ta sve kod nas ima) i treba gledati da ih se sto pre otarasis. Kod mene se retko koji zadrzava duze od 3-4 meseca.
 

Back
Top