satelit

damir24

Zainteresovan član
Poruka
161
Da li neko moze da mi pomogne pokusao sam preko googla ali ne ide hocuda lociram svoje mesto i okolinu ako neko zna kako je to moguce na ostavi link
 
Ja ne mogu da verujem da ljudi misle kako ce neko da im da da oni besplatno koriste, satelit da bi gledali sta se desava kod njih u kraju.
Ej bre covek znas li ti koliko taj satelit kosta nekoga.
To sto je preko googla free, to su samo fotografije sa nekog satelita, koje da bi ti uvelicao morash da ima extra brzu konekciju.

ma gubim zivce, bez razloga :roll:
 
Postoji program koji moze to sto ti hoces, zove se world wind, mozes ga skinuti sa www.pctv.co.yu u download sekciji, naravno, free je
Kao sto dejvid koperfild moze da prodje kroz kinesko zid tako i ti mozes da gledas svaki deo na planeti za FREE
 
DJ-Nikola:
Postoji program koji moze to sto ti hoces, zove se world wind, mozes ga skinuti sa www.pctv.co.yu u download sekciji, naravno, free je
Kao sto dejvid koperfild moze da prodje kroz kinesko zid tako i ti mozes da gledas svaki deo na planeti za FREE
a jel si video kako radi taj program?
ako nisi ne maj dechka da skida 365 MB.
isto radi ko dzabe verzija earth.google.com stim shto ovo drugo je 10MB i preciznije je za 1 nivo. e sad... konekcija malo ...pravi problem al shta se tu moze :(
 
Ali ljudi Vi sa free verzijom google earth ne gledate slike u realnom vremenu, nego neke snimljene pre mesec dana.
Mislim sigurno bi neko dao da mi pratimo preko satelita sta se desava na nasoj planeti :lol:
 
Pa normalno da su uzete slike i stavljene na raspolaganje korisnicima, a o real time pracenju samo sanjajte.
I kako zamisljate da se realizuje real time pracenje, smijesno ! Neznam samo kako dobijate tako glupe ideje.
 
Evo par jednostavnih razloga zasto je to nemoguce ostvariti:
1. Potrebno je ogromno bogatstvo da bi se posjedovao satelit, koji bi se koristio u te svrhe, al' to ipak nije taj smijesni dio ovih ideja.
2. Satelit je sprava koja se kompjuterski rotira, zoomira objektiv itd, itd, e kako vi zamisljate da istovremeno nekih 500.000 ljudi koristi jedan satelit ??? To je potpuno nebulozno i nemoguce.
3. Zatim kako zamisljate da sa tim istim satelitom (eto da zaboravimo gore navedeni problem) uzivo pratis recimo Balkan, ako se taj isti satelit nalazi na potpuno drugoj strani svijeta ???
4. Ako eto zanemarimo i ovaj problem ( sto je naravno smijesno), mislite da bi nama (obicnim ljudima) dopustili da bez ikakvih problema razgledamo vojne baze, polozaje itd, itd....

Zato ljudi nebudite smijesni, razmislite malo prije nego sto lupite glupost kao sto je ova !
 
evo sad citam ovo i smejem se i taman da vam napisem zasto je to nemoguce vidim Sucurov post
pa da i sve to sto je Sucur naveo zanemarimo, mislite da bi vam neko ko je za to dao milijarde, dao da koristite satelit i to pod pretpostavkom da vi KAO NISTE neki terorista i da vi necete gledati u tajne baze, area 51 (ako postoji) i sl.
Pa f117a je leteo 10 godina i pujkao bombe pre nego sto ga ameri zvanicno nisu predstavili javnosti, i za tih 10 god nijedan obavestajac, npr Ruski, ga nije otkrio
i sad ces ti da skines program kojim ces moci da vidis sve. aloooo bre
:)
 
zaboravio sam ime firme gde si mogao da naruchish veliki plakat sa slikom grada i objekta koji god pozelish na zemlji,ti njima lepo posaljes kordinate,oni uslikaju,i posalju ti postom,to kosta valjda nekih 60 dolara.Inache mozes slobodno da naruchis sliku Area 51 ili bilo chega...

 
Master_Chief:
zaboravio sam ime firme gde si mogao da naruchish veliki plakat sa slikom grada i objekta koji god pozelish na zemlji,ti njima lepo posaljes kordinate,oni uslikaju,i posalju ti postom,to kosta valjda nekih 60 dolara.Inache mozes slobodno da naruchis sliku Area 51 ili bilo chega...

Pa opet to nije live pracenje, vec slika i to nudi i google earth.
 
loop:
Ali ljudi Vi sa free verzijom google earth ne gledate slike u realnom vremenu, nego neke snimljene pre mesec dana.
Mislim sigurno bi neko dao da mi pratimo preko satelita sta se desava na nasoj planeti :lol:

sto da ne bi , '' molimte dobri direktore NASA-e daj mi malo da gledam moju ulicu iz satelita zato sto sam slomio nogu i mrzime da izadjem napolje''
ala sam se prolupao.....
 

Back
Top