Pretnja!

Pera_Zdera

Domaćin
Poruka
3.555
Evo recimo primer koji sam video.
U kaficu neki lik bas grubo spopada neku devojku....gura je, grli je na silu. Ali fazon je u tome sto se ona bas nesto i ne buni. Na kraju on nju uhati za ruku i bukvalno izgura napolje.

E sad pitanje
1. Kakve su to osobe koje trpe pretnje?
2. Kakve su to osobe koje prete?
3. Da li neko normalan uopste zeli neku takvu osobu pored sebe...mislim na onu koja preti?
 
Pera_Zdera:
Evo recimo primer koji sam video.
U kaficu neki lik bas grubo spopada neku devojku....gura je, grli je na silu. Ali fazon je u tome sto se ona bas nesto i ne buni. Na kraju on nju uhati za ruku i bukvalno izgura napolje.

E sad pitanje
1. Kakve su to osobe koje trpe pretnje?
2. Kakve su to osobe koje prete?
3. Da li neko normalan uopste zeli neku takvu osobu pored sebe...mislim na onu koja preti?
Pa, ako se ona ne buni - kao što kažeš; šta je tu onda na silu:roll:
A da se buni, a on je jači - onda bi bilo na silu; ali onda ne bi značilo da ona to voli:roll:
I šta je on njoj pretio? Pretnja je verbalna radnja, zar ne; jesi ti čuo šta joj je zapretio?

Ali, ima takvih ljudi; samo je potpuno besmisleno raspravljati ovde o njima, jer je prvi, poslednji i jedini zaključak da oni nisu normalni. Ima li još nešto da se kaže na tu temu?
Joj, meni je samo dosadno, pa odgovaram i na ovakve teme:? :roll:
 
nek' trpi kad je kreten...
ma dajte ljudi, svi imamo u sebi dozu mazohizma..inace cice ne bi prosipale ovde kako je lepo kad vuce za kosu...meni to npr. odvratno..u fazonu 'n emo' da mi fali dlaka s glave, odfikaricu ti yaya'...
a ako je neki mnogo opasan tip..kao ne znam sta...ludak, ne moze da ode, progoni je..bla bla..jao bedaka jedina zenska na svetu...uzme pasos, saceka vizu par dana i ode negde daleko na tri meseca...ma na mars..ali idioti trpe...ili su u dubokoj ljubavi pa su se nesto sporeckali..ali opet...i ja bih njemu isto..aj' se bijemo..muske ****** najgore...
 
Devilishgirl:
nek' trpi kad je kreten...
ma dajte ljudi, svi imamo u sebi dozu mazohizma..inace cice ne bi prosipale ovde kako je lepo kad vuce za kosu...meni to npr. odvratno..u fazonu 'n emo' da mi fali dlaka s glave, odfikaricu ti yaya'...
a ako je neki mnogo opasan tip..kao ne znam sta...ludak, ne moze da ode, progoni je..bla bla..jao bedaka jedina zenska na svetu...uzme pasos, saceka vizu par dana i ode negde daleko na tri meseca...ma na mars..ali idioti trpe...ili su u dubokoj ljubavi pa su se nesto sporeckali..ali opet...i ja bih njemu isto..aj' se bijemo..muske ****** najgore...
Zesca ljubav...
Slazem se da idioti trpe...pametni oteraju u PM...
Nda...muske ******... :lol:
 
Pera_Zdera:
Evo recimo primer koji sam video.
U kaficu neki lik bas grubo spopada neku devojku....gura je, grli je na silu. Ali fazon je u tome sto se ona bas nesto i ne buni. Na kraju on nju uhati za ruku i bukvalno izgura napolje.

E sad pitanje
1. Kakve su to osobe koje trpe pretnje?
2. Kakve su to osobe koje prete?
3. Da li neko normalan uopste zeli neku takvu osobu pored sebe...mislim na onu koja preti?


Evo sad cu ja da ti objasnim...

Riba to voli, to joj odgovara, jer joj nedostaje autoritet u vidu oca...

Drugo, verovatno je odlucila da se uda za njega, pa konta da ce prtrpeti malo sile i izzivljavanja, zarad udaje, verovatno je 'dobr' prilika, aona nema vremana ni da trazi drugog da slucajno ne bi ostala usedelica...

Posle ce da se zali, i bude frustrirana do kraja zivota.
 
U slucajevima ove vrste, stvari najcesce nisu tako povrsne...
Obicno se, kroz proces identifikacije, radi o visedecenijskom i medjugeneracijskom vaspitavanju pripadnika oba pola, da je prinuda, bilo mentalna, bilo fizicka, drustveno prihvatljiv model ponasanja...
Za djevojku koja je, otkad zna za sebe, gledala kako otac maltretira majku, a lako moguce bila i sama zrtva, nije nista cudno da i sama upadne u ovakav sablon, buduci da ima izuzetno visok prag tolerancije prema nasilju...
Ista stvar, samo u obrnutom smjeru, odnosi se i na nasilnika...
Sva istrazivanja su pokazala da nasilnici i zrtve, obicno poticu iz porodica u kojima je nasilje bilo uobicajeni obrazac djelovanaj i razmisljanja...
 
neki ljudi vole da ih bichuju.....zashto onda chudi da neko voli grubosti?....mada ima puuuuuno glupih tukica koje tje da podnesu sve da bi bile s nekim.....jaaaadne....al nije mi ik zhao.....ko ih **** kad su glupave
 
Gazdarica:
U slucajevima ove vrste, stvari najcesce nisu tako povrsne...
Obicno se, kroz proces identifikacije, radi o visedecenijskom i medjugeneracijskom vaspitavanju pripadnika oba pola, da je prinuda, bilo mentalna, bilo fizicka, drustveno prihvatljiv model ponasanja...
Za djevojku koja je, otkad zna za sebe, gledala kako otac maltretira majku, a lako moguce bila i sama zrtva, nije nista cudno da i sama upadne u ovakav sablon, buduci da ima izuzetno visok prag tolerancije prema nasilju...
Ista stvar, samo u obrnutom smjeru, odnosi se i na nasilnika...
Sva istrazivanja su pokazala da nasilnici i zrtve, obicno poticu iz porodica u kojima je nasilje bilo uobicajeni obrazac djelovanaj i razmisljanja...
Znaci ti hoces da kazes da su ti sto prete sjebani u mozak od rane mladosti. Zao mi je ako je neko imao takvo detinjstvo ali ipak za devijantno ponasanje nema opravdanja.
 
Pero, ja ti ne iznosim misljenje, nego cinjenice zasnovane na naucnim istrazivanjima...
Trebalo bi da to razlucis...
Upravo zato, za uspjesno izljecenje i zrtve i nasilnika, nerijetko je neophodan psihoterapaeutski pristup...
 
Pera_Zdera:
Evo recimo primer koji sam video.
U kaficu neki lik bas grubo spopada neku devojku....gura je, grli je na silu. Ali fazon je u tome sto se ona bas nesto i ne buni. Na kraju on nju uhati za ruku i bukvalno izgura napolje.

E sad pitanje
1. Kakve su to osobe koje trpe pretnje?
2. Kakve su to osobe koje prete?
3. Da li neko normalan uopste zeli neku takvu osobu pored sebe...mislim na onu koja preti?

Pero jel ti to nesto istrazujes ?!

1. Sta te briga !?
2.Sta te briga ?!
3. Sta te briga ?!?
:idea:
 
Aleksej_BASO:
Evo sad cu ja da ti objasnim...

Riba to voli, to joj odgovara, jer joj nedostaje autoritet u vidu oca...

Drugo, verovatno je odlucila da se uda za njega, pa konta da ce prtrpeti malo sile i izzivljavanja, zarad udaje, verovatno je 'dobr' prilika, aona nema vremana ni da trazi drugog da slucajno ne bi ostala usedelica...

Posle ce da se zali, i bude frustrirana do kraja zivota.
Imam ja takve u zgradi! ONA trpi samare, vredjanje i non-stop mu se pravda, bilo u cetiri oka bilo preko mobilnog...
ON drkadzija svoje vrste, jurca gore-dole kroz ulaz, vristi na nju i glumi ludilo, a kada se ona okrene (valjda zeli da ode negde da se smiri, samo sto dalje od njega), on je vija po ulici i vuce nazad...


Ne zna se ko je ludji! To samo lopatom po glavi- nju sto trpi, njega sto je ispusten na glavu po rodjenju, i kraj price!
 
Moram da dodam i ono sto se cesto cuje od takvih devojaka ili vec udatih zena: Ali on mene voli. To se samo ponekad desi, ne misli on to namerno...

Ima li TO pameti u svojoj glavi?! :shock:
 
Te osobe su odlichan primer savremene verzije Homo Balcanicusa i nista vise od toga. Prenesena neka shvatanja o odnosu musko-zensko iz nekih starih vremena i nerazvijenih i konzervativnih sredina. Prosto.
 
Mado postoje i osobe koje su po prirodi submisivne i mazohističke... Najverovatnije zbog nasilja u porodici i sličnih iskustva sa prvim partnerima. One mogu i zbog tog razloga to sve podnositi... Čak i uživati u tome...
 
iluzionista:
Mado postoje i osobe koje su po prirodi submisivne i mazohističke... Najverovatnije zbog nasilja u porodici i sličnih iskustva sa prvim partnerima. One mogu i zbog tog razloga to sve podnositi... Čak i uživati u tome...
Sve to ima iste korene, koji sezu duboko kroz istoriju ove civilizacije. Iskomplexirana smo "civilizacija" glupostima u picku materinu.
 
Gazdarica:
Pero, ja ti ne iznosim misljenje, nego cinjenice zasnovane na naucnim istrazivanjima...
Trebalo bi da to razlucis...
Upravo zato, za uspjesno izljecenje i zrtve i nasilnika, nerijetko je neophodan psihoterapaeutski pristup...
Ma kontam ja tebe, ali opet u bilo kom ZAKONU pretnja nema opravdanja. Pred licem pravde to je zlocin.
Znaci ili zatvor ili ludara....za takve...
Ja psihijatar na zalost nisam, niti me psiho slucajevi zanimaju. Drzim se dalje od njih. Mogu samo da izrazim svoj revolt i gnev protiv takvih.
 
nsbee:
Moram da dodam i ono sto se cesto cuje od takvih devojaka ili vec udatih zena: Ali on mene voli. To se samo ponekad desi, ne misli on to namerno...

Ima li TO pameti u svojoj glavi?! :shock:
Nda...tipovi kreteni, spopadaci i smaraci...one trpe manijake...simpaticno razmisljanje.

Nego tvoji su me postovi ipak naterali da se zamislim i preispitam.
Njihova poruka je kad je neko jednom takav uvek je takav....hmmm...
 

Back
Top