Anketa!

Za koga ste u autoindustriji?

  • Japan

    glasova: 10 18,2%
  • Nemačka

    glasova: 17 30,9%
  • Italija

    glasova: 17 30,9%
  • Švedska

    glasova: 1 1,8%
  • Španija

    glasova: 1 1,8%
  • SAD

    glasova: 2 3,6%
  • Koreja

    glasova: 0 0,0%
  • Rusija

    glasova: 0 0,0%
  • Francuska

    glasova: 4 7,3%
  • Engleska

    glasova: 3 5,5%

  • Ukupno glasova
    55
  • Anketa je zatvorena .
Iskreno,ja bi se ogranicio na konkretnog proizvodjaca automobila.
Ja licno sam zagrizen za Renault jer je to nekako tradicionali automobil u mojoj porodici prilicno dugo vremena.Zato sam dao glas Francuskoj,,,inace bi svakom po malo.
 
Moj glas ide Nemackoj, iako kao u svakoj zemlji i tamo(pogotovo tamo) ima bljutavih proizvodjaca(bar meni).U stvari, nemci su dobili glas pre zbog par proizvodjaca kombinovano sa cinjenicom da su uz Amere i Japance najmasovniji.
Drugo mesto Francuska ali samo zbog Renoa i pomalo Citroena, trece USA.
 
Ja sam chekiro Shvapce... ali moram i ovako da ih poredjam, posto nije sve tako crno-belo, ovaj mi je naj, ostali su margina...

Nemce i Amere bih stavio na prvo mesto, ne mogu da dam prednost ni jednima ni drugima. Nemci su prvi poceli, Nemci su se najvise bavili mashinstvom i imaju najrazvijeniju mashinsku industriju, pa samim tim su se i automobilima bavili na kvalitetan nachin. Ameri su s druge strane sve to isto radili za sebe, tamo preko Bare, sa malo drugacijim pristupom. Na kraju krajeva ove dve zemlje su najjaci faktor u autoindustriji.

Na drugo mesto bih stavio Italijane, pa Engleze i Svedjane. Italijane jer su zasluzni za razvoj dizajna i sportskih automobila, Engleze zbog stila koji su godinama gajili i opet zbog razvoja sportskog automobilizma, a Svedjane zbog svoje istrajnosti u kvalitetu i standardu!

I na trece Japance, kao vredne zutace koji se bave automobilima iskljucivo tehnicki i bez inovacija.
 

Back
Top