Kamen u bubregu

snis

Primećen član
Poruka
870
zanimljivo je i ono sa medicina.hr itd, ali me vise zanimaju i alternativni i narodni nacini ciscenja bubrega. Rac je o mladom coveku (25 g), levi bubreg je sa odredjenom kolicinom peska, a u desnom se nalazi manji kamencic (utvrdjeno ultrazvukom).
 
snis:
zanimljivo je i ono sa medicina.hr itd, ali me vise zanimaju i alternativni i narodni nacini ciscenja bubrega. Rac je o mladom coveku (25 g), levi bubreg je sa odredjenom kolicinom peska, a u desnom se nalazi manji kamencic (utvrdjeno ultrazvukom).
Razbijanje kamenja u bubregu se svakodnevno radi u bolnickim uslovima i to vrlo uspesno, nisu invazivne metode u pitanju,ne boli i ako kamenje nije mnogo veliko potrebna je samo jedna intervencija.
No dobro, cula sam skoro neku pricu pa me bas zanima ima li ko hoce to da proba pa da mi javi.
Zakolje se kokos pa se uzme opna od njenog zeluca, osusi i sitno isecka da bude malte ne prah, popije se sa pivom i cekaju se rezultati...ovo su babski recepti da ih tako nazovem ali ja bas nemam priliku gde da ih isprobam .
 
Ha ha ha ja sam probala ovaj recept. Doduse kokoska mi pobegla,pa sam popila samo pivo i fenomenanalno mi prija :)
Komsinica sa sedmog sprata je probala takodje i njoj je pomoglo. Citavo popodne smo se uspesno lecile. Probajte obavezno.
P.S. Cujem da pomaze i kod ostalih bolesti. Uspesno sniziva secer,holesterol,sterilitet,otklanja tumore,razne ciste...
 
hahha...ok da znam sad sta da preporucujem pacijentima.
e da znate sta sam sve cula od pacijentata sve kao me pitaju da l to da rade ili ne.ja svakom kazem : ok,ja to ne mogu da preporucim jer nije naucno dokazano,ali....probajte(osim ako nisu bas neke nebuloze,npr piju mastilo i sl).
inace sto se tice cajeva od gladisevine,zecjeg trna,rastapanja tamnjana i pijenje toga...dolazili su mi ljudi sa rezultatima !!!
jedan momak bas ga trenutno lecim rastopio je kamen velicine 15 mm na 7 mm nekim cajem ali ga a nisam jos pitala koji je to caj.
dakle...perle Rowatinex 4x1 pre jela(hahahahah) pomazu,i kod rastapanja i za sprecavanje infekcije i kod bolova,biljne su tako da nisu ni stetne....takodje tbl Cystone 3x2 isto biljne,nema konatraindikacija.
ipak...glavni lek kod peska i kamena u bubregu su : velika kolicina tecnosti(Prolom voda),toplo na slabinu ili tople sedece kupke,spazmolitik i da se molis bogu da se kamen ne zaglavi u ureteru.

e da ovo je vise za lekare opste prakse na ovom forumu a ne za pacijente : ima sada najnoviji protokol za izbacivanje kamena koji je u distalnim partijama uretera.koristi se tbl P....... 20 mg 2xl,tbl A........ 1 mg 7 dana uvece pred spavanje a zatim 3 mg 10 dana ili tbl N..... 3o mg 1x1.
znaci cela terapija treba da traje 10 dana ne vise.tako da ako Rtg prikaze jasno kamen na tom mestu,probajte.
dr,ne znam da li sam trebala ovo da pishem sa dozama ali ako mislis da je pogresno ti obrisi ili izmeni post.ali nekako sam mislila da je potrebno da znate jer se cesto srece kamen zaglavljen u ureteru.
 
Vragolasta Amfibija:
dakle...perle Rowatinex 4x1 pre jela(hahahahah) pomazu,i kod rastapanja i za sprecavanje infekcije i kod bolova,biljne su tako da nisu ni stetne....takodje tbl Cystone 3x2 isto biljne,nema konatraindikacija.
ipak...glavni lek kod peska i kamena u bubregu su : velika kolicina tecnosti(Prolom voda),toplo na slabinu ili tople sedece kupke,spazmolitik i da se molis bogu da se kamen ne zaglavi u ureteru.

BINGO!
Haj`te ljudi hvalite me... pa ja nemam veze sa medicinom al` ubode...
nazalost to znam iz lichnih iskustava pa se ne vazi...
nego... svi preporuchuju tu Prolom vodu...
Amfibijo... ja chula da ta voda bash i nije najbolja za bubrege...
e sada mene zanima kakve su po tvom misjljenju Rosa i Duboka?
Uzgred, koliko je dozvoljeno nekome... zdravom (ili nekome ko je podlozan stvaranju kamenchicha) da unese dnevno gazirane mineralne vode?
 
Kelis:
BINGO!
Haj`te ljudi hvalite me... pa ja nemam veze sa medicinom al` ubode...
nazalost to znam iz lichnih iskustava pa se ne vazi...
nego... svi preporuchuju tu Prolom vodu...
Amfibijo... ja chula da ta voda bash i nije najbolja za bubrege...
e sada mene zanima kakve su po tvom misjljenju Rosa i Duboka?
Uzgred, koliko je dozvoljeno nekome... zdravom (ili nekome ko je podlozan stvaranju kamenchicha) da unese dnevno gazirane mineralne vode?

Pre par meseci sam poslovno bila u Prolom Banji, inace ja ni onu flasiranu Prolom vodu ne mogu da pijem, e ta je mila majka za onu original na mestu izvorista.
Elem, u hotelskoj sobi vas saceka pamflet na kome pise geografski podaci o Prolom Banji, znacaj prolom vode, sta sve leci...videh tamo da pise i celulit izmedju ostalog. :)
Uglavnom preporucuje se samo casa prolom vode pre obroka, dakle maksimalno 3 case dnevno.
Sto se tice Rose i Duboke, ovde nije bas dozvoljeno reklamiranje ali iz pouzdanih izvora flasirane vode nam nisu bas nekog kvaliteta da se hvalimo.
 
Vragolasta Amfibija:
hahha...ok da znam sad sta da preporucujem pacijentima.
e da znate sta sam sve cula od pacijentata sve kao me pitaju da l to da rade ili ne.ja svakom kazem : ok,ja to ne mogu da preporucim jer nije naucno dokazano,ali....probajte(osim ako nisu bas neke nebuloze,npr piju mastilo i sl).
inace sto se tice cajeva od gladisevine,zecjeg trna,rastapanja tamnjana i pijenje toga...dolazili su mi ljudi sa rezultatima !!!
jedan momak bas ga trenutno lecim rastopio je kamen velicine 15 mm na 7 mm nekim cajem ali ga a nisam jos pitala koji je to caj.
dakle...perle Rowatinex 4x1 pre jela(hahahahah) pomazu,i kod rastapanja i za sprecavanje infekcije i kod bolova,biljne su tako da nisu ni stetne....takodje tbl Cystone 3x2 isto biljne,nema konatraindikacija.
ipak...glavni lek kod peska i kamena u bubregu su : velika kolicina tecnosti(Prolom voda),toplo na slabinu ili tople sedece kupke,spazmolitik i da se molis bogu da se kamen ne zaglavi u ureteru.

e da ovo je vise za lekare opste prakse na ovom forumu a ne za pacijente : ima sada najnoviji protokol za izbacivanje kamena koji je u distalnim partijama uretera.koristi se tbl P....... 20 mg 2xl,tbl A........ 1 mg 7 dana uvece pred spavanje a zatim 3 mg 10 dana ili tbl N..... 3o mg 1x1.
znaci cela terapija treba da traje 10 dana ne vise.tako da ako Rtg prikaze jasno kamen na tom mestu,probajte.
dr,ne znam da li sam trebala ovo da pishem sa dozama ali ako mislis da je pogresno ti obrisi ili izmeni post.ali nekako sam mislila da je potrebno da znate jer se cesto srece kamen zaglavljen u ureteru.
Strah me kakvih likova ima "sam svoj doktor" da ne naprave neku ludost pa sam sklonila pun naziv...a od kolega koga zanima nek te kontaktira preko pp.
Sto je sigurno, sigurno.
 
Ok,ako si,nadam se da ce da ti koristi,ne plasi se P........ i hipertenzije...to je samo 10 dana a i tu je N......Mislim,meni je bilo logicno da pitam to kad sam cula,pa reko....

e da,Prolom voda i ddruge mineralne vode,nije najbolje piti svakodnevno.Medjutim,kod izbacivanja peska treba u velikim kolicinama kraci period npr 2-3 litra 6,7 dana dok se ne izbaci pesak.Posle moze i manje.

i naravno,nisu bapske price-pivo !

ali opet,ako imaju uvecanu prostatu-pivo nikako,i tako se to vrti u krug.
 
Kelis:
ja bih opet rekla...
cut` i pij rovatinex... i zamisli da je alterantivna medicina...
bitno je da pomaze...

Rowatinex JESTE na bazi lekovitog bilja i kod nas je registrovan kao pomoćno lekovito sredstvo, ali je u zemljama EU registrovan kao lek. Isto važi i za par preparata sličnog hemijskog sastava.
mr ph sci spec, analiticar

 
dr:
Pre par meseci sam poslovno bila u Prolom Banji, inace ja ni onu flasiranu Prolom vodu ne mogu da pijem, e ta je mila majka za onu original na mestu izvorista.
Elem, u hotelskoj sobi vas saceka pamflet na kome pise geografski podaci o Prolom Banji, znacaj prolom vode, sta sve leci...videh tamo da pise i celulit izmedju ostalog. :)
Uglavnom preporucuje se samo casa prolom vode pre obroka, dakle maksimalno 3 case dnevno.
Sto se tice Rose i Duboke, ovde nije bas dozvoljeno reklamiranje ali iz pouzdanih izvora flasirane vode nam nisu bas nekog kvaliteta da se hvalimo.

Sve te flaširane, tj prirodne mineralne vode sadrže visok procenat minerala i pripadaju grupi tzv. tvrdih voda koje nisu preporučljive za upotrebu kod ljudi sa kamenom u bubregu (izuzetak su one mineralne vode koje imaju nisku pH vrednost, tj kisele mineralne vode, koje pospešuju rastvaranje kamena). Primetio sam da od kada izbegavam upotrebu tih tvrdih voda (koristim samo nisko mineralne) nemam probleme sa kamenom u bubregu. Ranije sam napade kamena imao skoro svakih 3-4 meseca... :-(
 
e sad pitanje je sta je problem kod kamena.njegovo postojanje u bubregu ili izlazak?
koje su to vode koje ne smeju da se koriste kod kamena?
ja bas nisam upucena a dosta me pitaju pacijenti.
 
Ljudi, sta da vam kazem....
Niška voda je na drugom mestu po kvalitetu u Evropi, posle vode sa Alpa koju piju u Beču.
Ako ' oćete zdrave bubrege dođite u Niš. :) :cool:

P.S. Batalite te mineralne sa visokim procentom svega i svacega....kao minerali....a ono ?
Poz
 
Neka novija istrazivanja ukazuju da je mineralna voda veoma lose resenje za bolesnike koji imaju kamen u bubregu. Sada sam pricao sa jednom profesorkom biohemije i jednim profesorom genetike, oboje dr. sci. i oni su takodje rekli da je to veoma lose resenje. Zato sto se ti "minerali" nagomilavaju praveci jos veci kamen ili stvarajuci jos vise peska. Tako da vam iskreno ne preporucujem mineralnu vodu.
 
Sada imam kamen u levom bubregu u predelu hilusa bez hidronefrose,nije velik,3 milimetra.(GDE JE TO?)

Imala sam kamen 5 mm u desnom bubregu,pre dve godine,sada ga nema,nisam koristila nikakve lekove tako da ne znam kako je nestao,jedino sto mogu reci je to da jedem maslinke i vrlo cesto progutam kosticu-cula sam da to pomaze.Nisam sigurna da je bas to pomoglo ali tako je ispalo!

Probajte!

Sada u tom desnom bubregu imam nesto mikrokalkusa parahilarno - sta to znaci????
Mali kamencici-pesak ali gde u kojem delu bubrega?
 
dr:
-NI-
Zakolje se kokos pa se uzme opna od njenog zeluca, osusi i sitno isecka da bude malte ne prah, popije se sa pivom i cekaju se rezultati...ovo su babski recepti da ih tako nazovem ali ja bas nemam priliku gde da ih isprobam .

tu foru sam prvi puta cuo od drugara cija je baba seoski lekar negde na bugarskoj granici i koja ga je naucila mnoge stvari koje on vrlo uspesno primenjuje u svom okruzenju (npr. "cupanje" kicme i dr.). No, on ima pune bubrege raznoraznog mulja i kamenja i razbija ih na VMA, sto znaci da zeludac, izgleda ne radi :-(
svima ostalima se zahvaljujem za ukazani trud do sada (i ubuduce) a momak za dve tri nedelje ima ponovo zakazan ultra zvuk kod lekara koji ga leci, pa cu proslediti rezultate.
Iznesene predloge sam mu stavio na raspolaganje i sam ce odabrati metod. Za sada koristi kilo limuna samljevenog i potopljenog u maslinovo nerafinisano ulje dva dana u dozama po jednu kafenu solju ujutro :-) videcemo rezultat :-)
 
da li neko ima iskustva sa eswl metodom? treba sutra da zakazem termin. Znam da se radi pod lokalnom anestezijom, da je u 80% slucajeva dovoljan jedan tretman. Doktorica mi je rekla da niko ne moze da mi kaze koliko vremena je potrebno posle tretmana da se kamen izbaci iz organizma. Ako je neko prosao ovu proceduru moze li da kaze da li je imao neke nezeljene efekte i kako mu je organizam reagovao posle?
 

Back
Top