Kamen u bubregu

Niko ti tacno ne moze reci za koji vremenski period ces izbaciti pesak.
Tvoj pesak nastao od soli mokracne kiseline (urati). Tu bi trebalo da se pridrzavas posebne dijete koja ce spreciti da dalje stvaranje peska takve vrste.
Dijeta :Potpuno se odreći ( ili jako redukovati ) namirnice kao što su iznutrice (jetra, bubrezi, pluća, mozak), ribe, dimljeno meso, mesni ekstrakti i mesne supe, mahunarke i pecurke, orasi.
Limun mozes da koristis.
Sad, ispada da nista ne smes da jedes, ali ako zelis da zastitis svoje bubrege potrudi se.

Kada sam rekao ovo doktorki opste prakse koja me leci,ona je rekla to su gluposti slobodno jedi meso,sad ne znam,inace da li ste vi nekakva vrsta doktora
 
Ok onda,posto sam danas radio rezultate za urin,i rezultati su super (nemam mokracnu kiselinu) jer to znaci da mogu da prekinem ovu dijetu sto dijetu sto mi je Doors of Perception
rekla da se pridrzavam
 
Gledaj, jeste da je sad kretanje sa tom dijetom jedna ozbiljna stvar u zivotu i da to nije tek tako.
Ali se tebi kamenac stvara zbog supstanci koje se nalaze u hrani koju sam navela. Iz nekog razloga, tvoj organizam ga stvara. Zato trebas smanjiti unos takve hrane. Naravno, mozes nastaviti da jedes sve, ali ce ti se onda kamen iznova i iznova stvarati.
 
Nije meni tesko da budem na dijeti,sve cu da uradim samo da to trudnicko mokrenje prestane
STVARNO SE NE RAZUMEM MNOGO U HRANU..
Ako bi mogla da mo navedes hranu koju ne mogu i koju mogu daa jedem mnogo trazim al ajd sad...Usput mozda treba da znas da imam problem i sa stomakom....
ceste stolice i proliv vec dve godine
(kao npr. smes supu baren krompir...)
(ne smes pljeskavice,salame,suhomesnato)
zamolio bih te da navedes sto vise
 
Niko ti tacno ne moze reci za koji vremenski period ces izbaciti pesak.
Tvoj pesak nastao od soli mokracne kiseline (urati). Tu bi trebalo da se pridrzavas posebne dijete koja ce spreciti da dalje stvaranje peska takve vrste.
Dijeta :Potpuno se odreći ( ili jako redukovati ) namirnice kao što su iznutrice (jetra, bubrezi, pluća, mozak), ribe, dimljeno meso, mesni ekstrakti i mesne supe, mahunarke i pecurke, orasi.
Limun mozes da koristis.
Sad, ispada da nista ne smes da jedes, ali ako zelis da zastitis svoje bubrege potrudi se.
pa evo ovde sam ti nabrojala cega treba da se suzdrzavas.
Sto se tice tog proliva, jel si radio koprokulturu i pregled stolice na parazite?
 
Ево ти шта можеш јести за доручак, кошта свега 58 динара у самопослузи а има 200 грама.
Мусли брусница. Састав: житне пахуљице (овсене, јечмене, ражене, пшеничне), суво грожђе, кукурузне пахуљице, експандирани јечам и пшеница, сува брусница. :D Ем здраво, ем сит. :D Батали суво месо, саламе, вешташке супе. Пиј пролом воду, чајеве...
 
Ja cak ne znam ni sta je to :dontunderstand::dontunderstand:
Svaku vrstu mesa sam vec batalio,a supa od sutra fida
Sta fali obicnoj vodi
A barene krompire,kuvana i przena jaja,obicne kifle
Ako i to ne mogu da jedem mogu odma da se obesim :eek::eek::eek:
MOLIM VAS RAZJASNIMO SLEDECE:
A DANAS KAD SAM DOKTORICI PREDAO REZULTATE ONA JE REKLA REZULTATI SU SAVRSENI,SAMO STO CESCE PIJ VODU
ONA MI TU MOKRACNU KISELINU NIJE NI SPOMENULA,SAD SAM ZBUNJEN
 
Poslednja izmena:
drugari ,evo da i ja dam doprinos u ublazavanju ovog velikog problema.
Imao sam kamen u desnom bubreguoko 6-7 mm.Jaki bolovi (tup bol),povracanje,odlazak 3-4 puta u bolnicu na lezanje sa infuzijama,.......imate bol 3-4 dana pa onda ko da vam nista nije,pa dodju opet bolovi ,pomislite ima li jaceg bola od ovog,.....nije prosao kroz ovo ne moze da vas razume.
Koristio sam Iprolom vode,uvine cajeve,pivo,trcao da bi ga spustio u besiku zbog lakseg izbacivanja,..........pa se pomislis da li ga iritirati i pokretati da ne prolazite opet kroz one strasne bolove.
Ma uzas zivi,...2 godine sam ja tukao bitku sa njim.......jer 20 dana ste mrtvi od bolova ,pa onda mirujete 2-3 meseca pa -jovo nanovo.
I onda sam cuo za Rowatinex na preporuku doktorke opste prakse u Nisu,poceo da pijem i VEROVALI IL NE posle 3 dana mi se kamen spustio u besici i onda napolje.Receno mi je da svaki put mokrim u plas.casu da bi videli njegov sastav.Necete mi verovati ,u momentu izbacivanja kamena u casi osecaj je bio fantastican ,ni bolova,ni grebuckanja,........sada znam kako je zenama koje se porode HAHAHA.
Kamen je bio od kalcijuma ali sta cu kad volim mleko,sir,jogurt ,ali sada unosim u manjim kolicinama.

Dakle Rowatinex je na bazi udja zaceljuje zidove priliko grebanja kamena kad ih ostecuje a i posto je udjan podmazuje kanale da onajnestecni kamen sto pre napusti organizam.

Rokajte posle njega sto vise vode i ako vam se ne pije jer prolazeci opet kroz sve te bolove je bas KOSMAR.
srecni moji kameni drugari!!!!!
 
Da sigurna sam.
To su doktori opste prakse, potrebno je da te pregleda urolog.
Videces sta ce on da ti kaze.
Zato uzmi lepo uput od tih doktorki i odi kod urologa.
Izvini sto sam sumljao ali sta cu kad sam zbunjen.
Posto si pametnija od moje doktorice,da te pitam osim slanih i mesnih proizvoda
Da li mene steti kada jedem banane barene krompire,cokoladno mleko
jaja na kajganu,i da li bi ja smeo da koristim vegetu:think::think:
 
Каква дијета се препоручује код камена који је мешавина оксалата и фосфата?

Како изгледа припрема за интравенску урографију?
 
Znaci ti hoces da kazes da ja vecno treba da izbegavam bilo kakve vrste mesa i suhomesnatih proizvoda,takodje i supe,slatkise zbog stomaka ne jedem
Znaci meni nista ne ostaje da jedem !!

Jesi ti stvarno pogubljen ko sto pises..NE MESA vec mesnih preradjevina koje sadrze SOLI..sad ko ti kriv sto si se navadio na slano i svaki zalogaj umaces u so..to te i dovelo do takvog stanja pa sad ne smes ni zrno soli..koliko je meni poznato kazu da ne postoji veci bol od bubrega pa ti izvoli..samo trazi alternative poput vegete koja sadrzi so:ok:ja ne koristim ni so..ni secer ni zejtin u ishrani..jer ga vec ima i previse u onome sto pijemo i jedemo..procitaj nesto nece ti nista skodi
 
Mene su prosle godine u maju zatekli jedan dan bolovi da sam mislio da cu umreti. Imao sam osecaj kao da mi se ceo donji stomak raspada. To je doslo iznenada bez ikakvih simptoma. Ja jos mislio, nesto sam pojeo hajde malo da legnem, da ne dramatizujem, mozda prodje. Kad sam legao jos gore mi je bilo. Ko da mi neko nozem sece od stomaka do ledja. Vidim, odneo djavo salu i za bolnicu. Cim me doktor video na sta licim, samo sam dao urin na pregled, i odmah na infuziju. Dali su mi neku malu bocicu infuzije i u roku od 3 min. su bolovi prestali, kao da nikad nisu ni postojali. Zaboravio sam kako se zove taj lek, posto mi tada nije bilo do citanja sa flasice, a i prvi put sam bio u bolnici u stranoj zemlji, pa reko da ne tupim puno... Uglavnom, kad sam posle nekih pola sata bio sposoban otici na ultrazvuk doktor je video samo krvav trag u kanalu koji vodi iz bubrega do besike, kamen je vec prosao. Nije mogao doktor da veruje da se sve to odigralo, a da nisam pao u nesvest od bolova, posto je to grebanje kamena po njegovim recima jedan od najgorih bolova koji mogu zadesiti coveka u zivotu. Kasnije sam imao jos jedno 10ak dana problema valjda sto je bila sveza rana, i dok nisam taj izdrobljeni kamen izbacio. E da, dali su mi i neki caj za produvavanje mokracnih puteva sto pre da izbacim kamen, i stvarno je bio efikasan. Dobar je i za pesak, imam jos kuci tu kutiju, ako neko bude hteo mogu napisati ime caja. Eto, ja sto se tice ishrane nisam se mnogo promenio iako su mi rekli da moze ponovo da se pojavi, ali sam zato totalno izbacio gazirana pica koja mogu takodje uticati na stvaranje kamena. Ovo moje iskustvo pricam zato da, ako neko zna da ima kamen, to nije stvar za zezanje, preporucio bih da razmisli o nekoj metodi razbijanja da ne bi kasnije imao probleme koje sam ja imao.
 

Back
Top