Kamen u bubregu

pre par meseci su mi slucajno otkrili pesak u bubregu, a nisam imala nekih problema..Medjutim od prekjuce me bas boli u predelu bubrega non stop i kad pipnem i kad se savijem, i osecam blagu mucninu uvece, jel mi to od tog peska, il je moguce da se u roku od nekoliko meseci stvorio kamen..?
 
Rekli mi samo da pijem tecnost,i jel zna neko koliko ce mi trebati da izbacim ovaj pesak ako pijem npr 3 litre tecnosti na dan,a kazu sam i da je za kamen u bubregu dobro pivo limun i med pomesano,jel vazi to i zza pesak
 
Niko ti tacno ne moze reci za koji vremenski period ces izbaciti pesak.
Tvoj pesak nastao od soli mokracne kiseline (urati). Tu bi trebalo da se pridrzavas posebne dijete koja ce spreciti da dalje stvaranje peska takve vrste.
Dijeta :Potpuno se odreći ( ili jako redukovati ) namirnice kao što su iznutrice (jetra, bubrezi, pluća, mozak), ribe, dimljeno meso, mesni ekstrakti i mesne supe, mahunarke i pecurke, orasi.
Limun mozes da koristis.
Sad, ispada da nista ne smes da jedes, ali ako zelis da zastitis svoje bubrege potrudi se.
 
pa sta ti mislis sta su virsle i salame ? heheh... to ti je koza i mast (meso u promilima, cak i jetrena pasteta, samo 6% jetre ima) sve to samleveno i obradjeno + zacini.
Znaci, hranljiva vrednost verovatno 0 a o stetnosti da ne pricamo.
Bolje jedi cisto meso nego mesne preradjevine !!!
 
Dobro ja u poslednje vreme jedem : baren krompir,supe makarone i tako to,to mogu jel da???
I znaci pivo i dijeta i da li bih mogao za nekih mesec dana da bar to mokrenje smanjim na svaka 2 sata posto sada piskim na svakih sat .......
A posto mi je doctorka rekla da pijem dosta tecnosti (a cuo sam da se od vode stvara pesak) da li trebam da je pijem cesto ??
 
Poslednja izmena:
Пиво мора бити млако-топло, а соли у исхрани - минимум. Нека ме неко исправи ако грешим.
На лето чим крену лубенице, перјај по њима. :D Наравно не у комбинацији са пивом. :lol:
 
Vode pij sto vise, i dobro je da sto cesce mokris, nemoj da se trudis da mokris redje !!!!
Ma pij i pivo, zvanicno nigde ne pise da pivo isteruje kamen, ali ga i urolozi usmeno preporucuju ;)
Uvece pre spavanja napuni kadu toplom vodom ali samo do grudi i sedi u toploj vodi po 15-ak minuta, to ce ti prosiriti kanale i pesak ce lakse izaci.
Mozes da jedes sve osim onog sto sam navela.
 
1. Ma pij i pivo, zvanicno nigde ne pise da pivo isteruje kamen, ali ga i urolozi usmeno preporucuju ;)
2. Uvece pre spavanja napuni kadu toplom vodom ali samo do grudi i sedi u toploj vodi po 15-ak minuta, to ce ti prosiriti kanale i pesak ce lakse izaci.
3. Mozes da jedes sve osim onog sto sam navela.

1. Пиво препоручујем, као и лубеницу, бољих природних диуретика скоро да нема од њих.
2. А када му стигне рачун за воду?:mrgreen: Мислим да је практичније да носи појас од неопрена.
3. Па ништа му практично није ни остало?:hahaha:
 
1. Svaki dan pijem po jedno pivo,lubenica jos nema
2. kadu u kuci nemam ali kada legnem obavijem sal oko stomaka ! a sta je ,, појас од неопрена.,,
3. Od danas ne jedem meso,samo supe krompirice,pire i zdravu hranu posto imam problem i sa stomakom
4. Hvala vam svima puno sto se trudite da mi pomognete
 
Cao svima vama koji ,kao sto vidim,imate slican ili isti problem kao i ja...U pitanju je kamen u desnom bubregu velicine 8 milimetara.Nakon intravenske urografije koja je pokazala da se kamen nalazi u gornjem delu periferno,kako se doktor izrazio preporucio mi je razbijanje putem ESWL metode.Ukratko mi je objasnio da je metoda bezbolna,kratka i prilicno uspesna.Nista vise od toga.Ono sto mene brine jeste mogucnost da se usitnjavanjem kamena stvore manji kamencici koje ja necu moci da izbacim ili da ce mi se ,ne daj Boze ,jos i zaglaviti prilikom pokusaja izbacivanja.Pri sadasnjoj velicini ta mogucnost ne postoji jer je prevelik da uopste udje u kanal.Medjutim doktor insistira na razbijanju zbog mogucih buducih infekcija.Ne znam sta da radim,plasim se da situacija ne postane gora nego sto jeste ako se odlucim za razbijanje.Svaki savet je dobro dosao,takodje ako je neko isao na ESWL molila bih da mi malo blize objasni ovu proceduru:(
 
Takao veliki kemen u gornjim casicama bubrega moze da udje u izvodni kanal, zapusi ga i izazove potpuno propadanje bubrega.
Kod tebe je apsolutno indikovano razbijanje kamena ESWEL-om.
Kad se kamen usitni, komadici se izbace urinom.
Svaki kamen ili pesak u bubregu su odlicna podloga za bakterijsku infekciju.
Ne daj boze da ti se zapusi izvodni kanal i plus da ti se nakalemi infekcija.
Tako da, ESWEL jedna uobicajena procedura, nije bolna, kratko traje, pod nadzorom si lekara dok izbacujes fragmente, znaci dolazis na kontrole i sve ce biti u redu.
 
Takao veliki kemen u gornjim casicama bubrega moze da udje u izvodni kanal, zapusi ga i izazove potpuno propadanje bubrega.
Kod tebe je apsolutno indikovano razbijanje kamena ESWEL-om.
Kad se kamen usitni, komadici se izbace urinom.
Svaki kamen ili pesak u bubregu su odlicna podloga za bakterijsku infekciju.
Ne daj boze da ti se zapusi izvodni kanal i plus da ti se nakalemi infekcija.
Tako da, ESWEL jedna uobicajena procedura, nije bolna, kratko traje, pod nadzorom si lekara dok izbacujes fragmente, znaci dolazis na kontrole i sve ce biti u redu.

Hvala na odgovoru...ici cu verovatno,iskreno nista mi se to ne svidja.Ja sada i nemam nekih problema.Pri naporu me malo zaboli bubreg i to je sve..a citam ovde kakve probleme imaju ljudi sa sitnijim kamenjem pa cak i peskom?!A kada se taj moj kamen usitni ko zna kakvih bolova i problema mogu da imam,sudeci po pricama ovde ...bas sam neraspolozena...:(
 
U zavisnosti od strukture kamena zavisi i uspesnost razbijanja. Svaki izlazak peska izaziva iritaciju jer struze zidove pa zato se javlja peckanje i bol uz koje se obicno javljaju bakterije. Sa kamenom je moguce da se pojavi i krv u mokraci i naravno i jaca bakterijska infekcija.
 
U zavisnosti od strukture kamena zavisi i uspesnost razbijanja. Svaki izlazak peska izaziva iritaciju jer struze zidove pa zato se javlja peckanje i bol uz koje se obicno javljaju bakterije. Sa kamenom je moguce da se pojavi i krv u mokraci i naravno i jaca bakterijska infekcija.

Utesno nema sta...mislim hvala ti,To je svakako mnogo vise problema nego sto ih sad imam ...i dalje sam neodlucna:think:
 

Back
Top